Vecumnieku parkā turpina izbūvēt bruģēto celiņu 3

Vecumnieku parkā vakar, 6. jūnijā, līdz galam neizbūvētās taciņas galā uzsākta vietas sagatavošana, lai taptu bruģētā celiņa turpinājums. Plānots, ka atlikušais posms, kas ir apmēram 60 metru garš, būs gatavs divu nedēļu laikā.

Būvniecības firmas SIA «Admaster» valdes loceklis un direktors Arnolds Dāboliņš, kuru «Bauskas Dzīve» satika parkā veikli rīkojamies ar nelielo ekskavatoru, prognozē, ka darbu varētu pabeigt divās nedēļās, jo pirmajā dienā veicies raiti.
 
«Šodien izrakām pamatni apmēram pusmetra dziļumā – līdz gruntij, lai ziemā bruģi neizceļ. Pašlaik veidojam 30 centimetru un vietām vēl biezāku smilšu spilvenu. Tad klāsim šķembas, pēc tam granti un bruģi. Galvenais ir visu sagatavot, iebetonēt apmales; tas prasa laiku. Darbu apgrūtināja arī lielie akmeņi, ko izcēlām un sakrāvām kaudzē. Acīmredzot šajā vietā bijusi sena ēka, jo zemes virskārtā daudz ķieģeļu palieku,» atklāj A. Dāboliņš.

Rita Kovala, Vecumnieku pagasta muzeja vadītāja, zina teikt, ka apmēram tajā vietā savulaik atradusies muižas arendatora ēka, kas vēlāk saukta par Vecmuižas kultūras biedrības namu. Tajā darbojusies bibliotēka, dažādas biedrības, organizēti sarīkojumi, jo pašreizējais tautas nams uzcelts 1964. gadā. Pagājušā gadsimta 80. gadu beigās ēka nodegusi un R. Kovala pieļauj, ka krāsmatas izlīdzinātas pa parka teritoriju.

«Bija plānots taciņas turpinājuma izbūvi sākt ātrāk, taču šogad ir problēmas ar materiālu sagādi, jo liels pieprasījums pēc bruģa. Uzņēmēji cer darbus pabeigt divu nedēļu laikā, lai varam visu sakārtot un sākt gatavoties Liliju svētkiem, kas norisināsies parka teritorijā,» informē Guntars Veismanis, Vecumnieku novada pašvaldības izpilddirektores vietnieks.

«Bieži iznāk iet cauri parkam un likās dīvaini, ka vidū taciņa «apstājas». Laikam domei pagājšgad pietrūka naudas, lai celiņu no bibliotēkas stūra nobruģētu līdz galam,» sacīja kundze cienījamā vecumā. Viņa ir priecīga, ka tagad arī mitrā laikā teritoriju varēs «pāriet sausām tupelēm».

Pašvaldības budžetā gājēju celiņa atlikušā posma izbūvei paredzēti 7052 eiro; pērn bruģētās taciņas un laukuma izveidei parkā bija nepieciešami 9108,40 eiro ar pievienotās vērtības nodokli (PVN), precizē G. Veismanis. Viņš piebilst, ka iecerēts turpināt parka izkopšanu un plānveidīgu atjaunošanu, jo daļa veco koku kļuvuši bīstami, vairāki jau izzāģēti.

«Bauskas Dzīve» jau informējusi, ka pagājušā gada rudenī, veidojot piemiņas vietu Latvijas brīvības cīņu varoņiem, Vecumnieku parkā aiz tautas nama tika sagatavota un labiekārtota vieta, kur izvietot piemiņas zīmi stēlas veidolā novadniekiem – Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem. Senajā parkā no bibliotēkas stūra virzienā uz Dārza ielas sākumu tika nobruģēta taciņa, taču ierobežoto finanšu resursu dēļ tā nešķērsoja visu teritoriju; atlikušo posmu pašvaldība nolēma sakārtot šogad. Gājēju celiņš būs izgaismots. Arī pērn parkā strādāja SIA «Admaster».

Kad noslēgsies šie darbi, būvfirmas dienaskārtībā būs automašīnu stāvlaukuma izveide pie Centra kapiem Vecumniekos. Tur taps ar šķembām klāta teritorija astoņu līdz desmit auto novietošanai. Pēc tam uzņēmēji sakārtos nelielu laukumiņu pie Sarkanās skolas, kur atrodas piemiņas akmens. Pie tā piestiprinātā zīme atgādina, ka šajā vietā 1842. – 1843. gadā tika uzcelta pirmā Vecmuižas pagastskola. Abi nelielie projekti izmaksās 3080 eiro ar PVN.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

onka

Kāpēc vajadzīgs celiņs, kurš ved uz nekurieni? Vai tas jāsaprot līdzībās, ka ar Vecumnieku novads ved uz nekurieni?

pirms gada, 2019.06.07 17:29

Zalemans

Tas nav tikai punkts kartē tā ir vesela taciņa uz nekurieni.

pirms gada, 2019.06.07 18:21

Vecumnieku vadībai patīk virzīties uz nekurieni, arī novadu reformā !

pirms gada, 2019.06.07 22:40

Vietējās ziņas