Vecumnieku pusē – cerot uz aktivitāti Lielajā talkā, sagādāti 900 maisu atkritumiem 2

Šogad Lielās talkas devīze ir «Katrs atsevišķi, bet visi kopā!» un tieši tādai būt iedzīvotāju rīcībai un noskaņojumam sestdien, 24. aprīlī. Vides sakopšanas kustībā iespējams iesaistīties vienatnē, divatā vai ģimenes lokā, sakopjot gan savu īpašumu, gan kādu publisku vietu ciemā, pagastā, novadā vai pilsētā.

Interaktīvajā kartē tīmekļa vietnē talkas.lv Vecumnieku novadā līdz pirmdienas pusdienlaikam bija atzīmētas vien trīs talkošanas vietas publiskās teritorijās un tikpat daudz solo talkas privātīpašumos, taču «Bauskas Dzīves» uzrunātie pagastu pārvalžu vadītāji teic, ka darītāju būs daudz vairāk, jo ne visi piesaka objektus, ko iecerējuši sapost.

KURMENĒ

«Plānojam vākt atkritumus ceļa posmā no Kurmenes uz Mežmuižas pusi un Skaistkalnes virzienā. Ceļmalās izmētātie atkritumi jāsalasa, kamēr vēl zāle nav saaugusi, pēc tam to izdarīt būs grūtāk. Tāpat arī iecerēts sakopt upes krastu aiz skolas, kur jau iepriekš strādājuši Kurmenes un Skaistkalnes viedā ciema idejas atbalstītāji. Iesākto nodomāts turpināt, jo ir iecere iesniegt projekta pieteikumu pašvaldības konkursā «Iedzīvotāji veido savu vidi» un šo vietu labiekārtot – ierīkot kāpnes uz upi un skatu laukumiņu,» atklāj Jānis Sils, Kurmenes pagasta pārvaldes vadītājs. Viņš aicina ikvienu līdzdarboties, noiet kaut nelielu ceļa gabalu, sakopt kaut mazu stūrīti, lai pagasts taptu skaistāks. Kurmenes parkā aktīvisti čakli rosījušies jau pagājušajā nedēļā un šonedēļ teritorijas sakopšanas un labiekārtošanas darbus plānots turpināt.
Divas ģimenes no Rīgas un Jelgavas ir apņēmušās lasīt atkritumus gar ceļa malām posmā Taurkalne–Dobelnieki. Plānotais maršruts – aptuveni 4 km garš autoceļa V935 posms no mājām «Iecavas» Valles pagastā līdz «Jurišārēm» Kurmenes pagastā.

SKAISTKALNĒ
Skaistkalnē skolēni Putnu apkārtnes sakopšanā iesaistījās jau pagājušās nedēļas ceturtdienā, izmantojot āra stundām atvēlēto laiku. Ieplānoti darbi arī šai nedēļai, informē Ineta Skustā, Skaistkalnes pagasta pārvaldes vadītāja.
Pašvaldības darbinieki aiz pagasta pārvaldes ēkas talkas dienā sakārtos zālienu pēc kanalizācijas rakšanas darbiem. Jāsalasa akmeņi, jāizlīdzina zeme un jāiesēj zāle. Turpat paredzēts iestādīt vairākus kociņus. «Izzāģējām vecās plūmes un nu stādīsim ābelītes. Gribas, lai garāmgājējiem būtu iespēja paņemt kādu ābolu, ar ko veldzēties,» bilst I. Skustā. Lai gan viedā ciema talkās daudz paveikts upes malas sakopšanā, kur nākotnē plānots izveidot promenādi, arī sestdien darba netrūks. Tāpat arī iedzīvotāji var lasīt atkritumus gar pašvaldības ceļu Mēmele–Kalnakrogs, sakopt tūristu iecienītā dabas objekta – karsta kriteņu – apkārtni. Ānmēmeles parkā, kā ik gadu, rosīsies Skaistkalnes lauku sieviešu kluba «Mēmelīte» aktīvistes. Individuāli, divatā vai ģimenes lokā pagasta teritorijas sapošanas darbos aicināts iesaistīties ikviens.
«Ar atkritumiem piemētātās ceļmalas centrā un tuvākajā apkaimē pagasta pārvaldes saimnieciskais personāls sakopa jau pavasara sākumā, lai Skaistkalne Lieldienas sagaidītu skaista. Skats bija ļoti nepievilcīgs, tāpēc nevarēja gaidīt talkas dienu,» atzīmē I. Skustā.

STELPĒ
Stelpes pagastā plānots vairāk pievērsties sakopšanas darbiem. Paredzēts savākt makšķernieku un atpūtnieku atstātos atkritumus meža karjerā, kas ir iecienīta peldvieta. Talkas kartē šī vieta nav atzīmēta, taču katru gadu cilvēki brauc un sakopj, lai pašiem pēc tam būtu tīkami. Pašaizliedzīgi par savas dzīvesvietas apkārtni gādā Beitiņu ļaudis, kuri talkos arī šo sestdien.
«Pēc ziemas Stelpe bija briesmīga – jaunais ceļš (autoceļa Iecava–Stelpe posms, ko klāj asfalta pirmā kārta – red.) piemētāts ar pudelēm, cigarešu paciņām, plēvēm. Esam to sakopuši, speciāli veidojām garas kārtis, lai no dziļajiem grāvjiem «izmakšķerētu» atkritumus, jo mitruma dēļ citādi tiem piekļūt nebija iespējams,» atklāj Sandis Neimanis, pagasta pārvaldes vadītājs.
Lielās talkas dienā viņš skubina katru sakopt savas privātmājas apkaimi. «Ja katrs rūpēsies par savu īpašumu un tam piegulošo teritoriju, tas būs liels pienesums sakoptas kopainas radīšanā. Gribētos, lai braucot gan pa lielceļu, gan mazākiem celiņiem, labs skats pavērtos uz visām pusēm. Publiskās vietas pagastā ir sakoptas, tāpēc aicinu ģimenes parūpēties par savu īpašumu,» viņš mudina.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

skudra

Vai Bārbeles pagastā talka nenotiks, ziemas guļa tak beigusies !

pirms 20 dienām, 2021.04.21 08:46

bite

Izskatās ka Vallē arī kā parasti nekas nenotiks.....

pirms 20 dienām, 2021.04.21 17:34

Vietējās ziņas