Vecumnieku puses skolās tikai vienai klasei bijis jāpārtrauc mācības klātienē

Vecumnieku bijušā novada teritorijā piecu vispārējās izglītības un divu profesionālās ievirzes izglītības iestāžu direktori «Bauskas Dzīvei» apliecina, ka ierastais skolas dzīves ritms rit raiti. «Covid-19» infekcija nedaudz pārtraukusi klātienes mācību procesu tikai Vecumnieku vidusskolas vienā klasē.

«Covid -19» testu nodošana un atbilžu saņemšana sadarbība ar E.Gulbja laboratoriju notiekot operatīvi un bez aizķeršanās, to apstiprina visi vispārējās izglītības iestāžu vadītāji.

Kā zināms, pedagogiem nu jāapgūst jauna testu nodošanas metode, trešdien, 15.septembrī, telefona sarunā stāsta Valles pamatskolas direktore Gita Eriņa, kura tikko saņēmusi jaunā parauga testus – siekalu testēšanai ar grupveida jeb tā dēvēto pūlinga metodi, kas būs jāveic reizi divās nedēļās.

Jaunā parauga testi jau saņemti arī Skaistkalnes vidusskolā, pastāstīja direktore Svetlana Vāverniece un ar optimismu piebilda:  «Studēsim pamācību un apgūsim jauno metodi, darīsim visu iespējamo, lai mūsu bērni droši varētu mācīties klātienē!»

«Covid-19» nav traucējis Stelpes pamatskolas mācību darbu, apstiprina skolas direktore Dagmāra Venclova. «Visi esam veseli un mācāmies,» informē arī Misas pamatskolas direktore Valija Vaina.

Ja Skaistkalnē, Vallē, Stelpē un Misā «Covid -19» skolām pagājis garām, tad Vecumnieku vidusskolā vienā no pamatskolas posma klasēm  17 audzēkņiem tas licis no 7. līdz 16. septembrim mācīties attālināti. Vecumnieku vidusskolas direktors Aivars Ķiņķevskis stāsta: «1.septembrī testa rezultāti vienam audzēknim uzrādīja «Covid-19» infekciju, kas atkārtotā testēšanā apstiprinājās. Pedagogam, kurš strādāja ar bērniem, ir veikta vakcinācija pret «Covid-19»  un pēc attiecīga testa nodošanas viņš bez problēmām jau varēja atgriezties skolā. Piektdien, 17.septembrī, arī iepriekš tālmācībā bijušie audzēkņi atsāk mācības klātienē.»

«Kā zināms, skolēnu testēšanu profesionālās ievirzes izglītības iestādes neveic, to dara vispārējās izglītības iestādes, kurās mācās mūsu audzēkņi, attiecīgi tālmācībā no 7. septembra atradās pieci Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas audzēkņi,  kuri arī 17.septembrī atsāks mācības klātienē,» skaidro Iveta Lavrinoviča, Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas direktore.

Vecumnieku novada domes sporta skolas direktore Gita Briņķe informēja, ka skolā visi audzēkņi un pedagogi ir veseli, viņa atgādināja, ka jaunie sportisti joprojām tiek gaidīti skolā, pieteikšanās treniņu grupās ir līdz 30. septembrim.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas