Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumnieku skolēnos rosinās interesi par tehniskām lietām

Veicinot bērnu un jauniešu zināšanas un interesi par tehniskām lietām, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu komanda un AS «Grindeks» pārstāvji turpina izglītojošo nodarbību ciklu «Tehniskā jaunrade skolās». Šogad nodarbības notiek četrās izglītības iestādēs, tostarp arī Vecumnieku vidusskolā, portālu informēja projekta koordinators Inguss Blaudums.

Pirmā nodarbība Vecumnieku vidusskolā šogad plānota pēc nedēļas, 17. janvārī. I. Blaudums atzīmēja, ka šī projekta galvenais mērķis ir piedāvāt jauniešiem iespēju radoši un tehniski attīstīties, dot impulsu jaunrades attīstībai skolās. Skolēnos tiek rosināta interese par inženierzinātnēm un dabas zinātnēm, kā arī tiek sniegtas teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas robotikā, mehānikā, elektronikā un ķīmijā.

Nodarbībās skolēniem tiek pasniegti teorijas pamati fizikā, ķīmijā un elektronikā. Pēc teorijas pamatu apgūšanas bērniem tiek doti instrumenti un iespēja lodēt, līmēt un skrūvēt. AS «Grindeks» pārstāvji viesojas ķīmijas nodarbībās un demonstrē dažādus eksperimentus, piemēram, oksidēšanās-reducēšanās un krāsu reakcijas u. c.

Projekta laikā ar radošajām darbnīcām RTU studenti un AS «Grindeks» pārstāvji viesojas četrās Latvijas vispārizglītojošās skolās – Zemgales vidusskolā, Saulkrastu vidusskolā, Vecumnieku vidusskolā un Līvbērzes vidusskolā. 

Izglītojošo nodarbību ciklu «Tehniskā jaunrade skolās» organizē RTU Attīstības fonds sadarbībā ar AS «Grindeks» fondu «Zinātnes un izglītības atbalstam» un RTU Studentu parlamentu, un tas notiek jau otro reizi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas