Vecumnieku tautas namā – jauni darbinieki 28

Vecumnieku novada pašvaldībā kopš mēneša sākuma strādā trīs jauni darbinieki – Vecumnieku tautas nama vadītājs Jānis Retenais, mākslinieciskās daļas vadītāja Evelīna Griņova-Kabanova un administratore Jana Goževica.

Pašlaik sarīkojumi tiek organizēti pēc «mantojumā» iegūtā plāna, taču komandai priekšā liels darbs, detalizēti izstrādājot nākamās sezonas norišu programmu. «Iestrādes jau ir, pasākumi tiek fiksēti un ieceres saskaņotas ar pagastu kultūras dzīves organizatoriem. Cenšamies visu koordinēt tā, lai lielie sarīkojumi nenotiktu vienlaikus, izvērtējam mērķauditoriju, lai varētu cits citam koleģiāli pieskaņoties un savus plānus pakārtot,» laikrakstam «Bauskas Dzīve» atklāj J. Retenais.

«Pienākumu ir daudz un jauni, notikumi seko cits citam, tāpēc ieskrieties nav laika – jāmēģina «ielekt ejošā vilcienā». Pašlaik strādājam, lai sagatavotu novada amatiermākslas kolektīvu sezonas atklāšanas sarīkojumu, kas notiks 4. oktobrī, un novembra svētkus. Mēģinām sakārtot administratīvās un saimnieciskās lietas – veikta tērpu uzskaite, apzināti kolektīvu reālie dalībnieki. Rit intensīvs darbs, lai saskaņotu mēģinājumu grafiku, iespēju robežās ņemot vērā kolektīvu vadītāju vēlmes. Esmu iepazinies ar pagastu kultūras dzīves organizatoriem – jaukajām dāmām, klātienē ticies ar tautas nama kolektīvu vadītājiem. Darbu prasa arī jautājumi, kas saistīti ar telpu izmantošanu. Sadarbībā ar muzeju mazajā zālē iekārtota izstāde, tautas namā rīkota Veselības diena, Bērnu rīts. Kustība ir intensīva. Šovasar izveidots administratora amats, tāpēc jārada struktūra, lai būtu skaidrs, kuri pienākumi deleģēti viņam, kuri – mākslinieciskās daļas vadītājai, bet kādi ir mani uzdevumi,» par aktīvajām gaitām jaunajā amatā stāsta tautas nama vadītājs.

J. Retenais ir bijušais baušķenieks, tagad dzīvo Baldones novadā pie Ķekavas. Viņš absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (LMA), ieguvis diplomu tubas spēlē Luksemburgas Konservatorijā, studējis Tallinas Mūzikas akadēmijā. J. Retenais ir LMA asociētais profesors, pasniedz stundas tubas un eifonija klasē, ir Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolas pedagogs un vada pūtēju orķestri, pagaidām cenšoties šos pienākumus apvienot ar jauno amatu tautas namā. Profesionālais mūziķis ir arī pūtēju orķestra «Rīga» dalībnieks, iepriekš bijis grupas «Opus Pro» basģitārists, darbojies kantri grupā «Dakota».

Bērnībā, 80. gadu vidū, Jānis Vecumniekos bijis vairākkārt, jo, puika būdams, spēlējis tēva (Visvaldis Retenais – aut.) vadītajā orķestrī. Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība Vecumniekos bieži rīkojusi pasākumus un skates jauniešu pūtēju orķestriem. Viņš uzstājies arī uz tautas nama skatuves.

Mākslinieciskās daļas vadītājas E. Griņovas-Kabanovas dzimtā puse ir Ludzas novads, taču darba gaitas saistītas ar Rīgu, kur viņa aizvietojusi solfedžo un mūzikas literatūras pasniedzēju Pāvula Jurjāna mūzikas skolā, strādājusi arī bērnudārzā. Pašlaik neklātienē studē izglītības zinātni Kanādā, Jorkas Universitātē.

Administratore J. Goževica ceļu uz darbu mēro no Bārbeles pagasta. Viņa pēc profesijas ir personāla speciāliste, taču virzienu mainījusi un kļuvusi par manikīra un pedikīra meistari; reģistrējusies kā pašnodarbinātā un sniedz nagu kopšanas pakalpojumus.

«Bauskas Dzīve» jau vēstījusi, ka vasaras sākumā darba attiecības ar pašvaldību nolēma pārtraukt enerģiskais tandēms jeb radošais duets – iestādes vadītāja Jana Juste un mākslinieciskās daļas vadītāja Vita Vēvere. Jūlijā tika izsludināta pieteikšanās uz vakancēm. Uz tautas nama vadītāja amatu tika saņemti trīs pretendentu iesniegumi, uz mākslinieciskās daļas vadītāja – divi. Visvairāk interesentu vēlējās sevi apliecināt administratora darbā, kas ir jauns postenis; par šīs papildu amata vietas izveidi deputāti, tiesa, ne vienprātīgi, vienojās domes sēdē 24. jūlijā.

Izraugoties kultūras darbiniekus, komisija par piemērotākajiem atzina J. Reteno un E. Griņovu-Kabanovu; viņi darba gaitas jaunajā vietā sāka 2. septembrī. Administratore J. Goževica «namiņa» komandai pievienojās 6. septembrī. Tautas namā strādā arī apskaņotājs Andrejs Skābuliņš, bet par tīrību un kārtību gādā Aija Dreimane.


Pievieno komentāru

Komentāri 28

mjāā

Jā, nagi tagat topā, bez viņiem iztikt vairs nekādīgi nevar!! :))

pirms gada, 2019.09.20 08:43

!

Vajag runāt par tēmu! Ja neko par kultūru nesaproti, tad klusē!

pirms gada, 2019.09.20 20:59

☠LĀPSTA☠

Tēma ir NAGI!!!!!!!

pirms gada, 2019.10.07 09:57

?

Sen būtu laiks Skaistkalnē ar nomainīt kluba vadītāju. Un pie viena arī apkopēju, ļoti nepieklājīga,nelaipna-nepatīkami pat apmeklēt pasākumus.

pirms gada, 2019.09.20 12:18

Pilnībā

piekrītu. Kluba vadītāja - rēgs no pagātnes

pirms gada, 2019.09.20 14:08

P

>>Pilnībā.Visa pasaule nav vainīga,ka Jums nav vecāku un vecvecāku.Ja ir; tad kāpēc tāda necieņa un nicināšana?

pirms gada, 2019.09.20 14:49

!!!

Ha ha ha gribi darbu

pirms gada, 2019.09.20 22:07

???

Skaistkalnes Kultūras nama darbinieki ir vieni no retajiem, laba darba darītājiem! Tas ka neaudzinātiem,vietējiem jauniešiem nelec pa stabulei- pilnīgi apsveicami! Un kādēļ ar savām pretenzijām neejiet un nepasakiet acis? Mākat tikai dzērumā runāt un internetā komentārus rakstīt! Paskatoties no malas,kā Jaunieši pasākumos uzvedās pret darbiniecēm,liekās ka māte ar tēvu nav iemācījuši cieņu pret vecākiem cilvēkiem! Nevar apmeklēt pasākumus? Tad jādzer mājās un tur jāizrāda savs debīlisms tur...

pirms gada, 2019.09.20 22:33

Ūsainā lauciniece

Vietējie Vecumniekos degradējušies tik tālu, ka jāaicina darbinieki no tāliem novadiem.

pirms gada, 2019.09.20 14:38

bez ūsām

Vecumnieku "troikas" valdīšanas rezultāts !

pirms gada, 2019.09.20 15:25

secinājums

Jana spīd kā saulīte pie Vecumnieku novada debesīm.

pirms gada, 2019.09.20 16:03

skumjas

Ne tikai Vecumnieki degradējušies, bet viss novads kļuvis ļoti, ļoti "sekls". Tas kļuvis nevērīgs, neuzmanīgs, paviršs pret garīgajām vērtībām. Tiek noniecināti, nenovērtēti attiecīgās jomas profesionāļi.

pirms gada, 2019.09.20 16:57

skolnieks

Diemžēl jā. Līmenis t.sk.izglītības ir katastrofāli krities, viss notiek pa roku galam, ja aizrāda, ka tā nav pareizi, tiec noriets, ka pats neko neesi darījis un priecājies, ka vismaz kaut kas ir izdarīts. Kaut gan citos novados nezin kāpēc viss izdodās. Paskatieties sev acīs - te ir BEDRE.

pirms gada, 2019.09.20 19:36

fakts

Uzskatu, ka esam nabagi ar līderiem, sabiedrības autoritātēm! Mums novadā tādu nav!!! Liela daļa iedzīvotāji, kuriem neizprotama radu radu, vietnieku un vietnieku vietnieku dome, gaida reformu!

pirms gada, 2019.09.20 21:07

to skolnieks

Paskatieties sev acīs - te ir BEDRE.
Cik tev,gudriniek, ir to gadiņu, ka neproti pat noformulēt, ko gribi pateikt? Kāpēc katrs cilvēks savās acīs redz bedri, un arī tu, tātad tavu acu vietā ir bedre, tad jau satiekoties bedre skatās bedrē, vai tā?UN vēl, novads navnevērīgd, neuzmanīgs, u.t.t. , novads , tā sacīt, ir vide, vieta, taj nav cilvēcīgu īpašību, tā visas īpašibas ir novadā dzīvojošajiem cilvēkiem- visiem.Apmēram tā!

pirms gada, 2019.09.21 12:25

Hi

Aizejiet uz kādu Skaistkalnes pasākumu, šeit nav domātas vakara izklaides ar dzeršanu, un tad paskatieties uz apkopējas neapmierinātību un nelaipni u. Un tad paskatīsimies kā jutīsieties. Pat kluba vadītāju pazemo pie visiem apmeklētājiem. Un padomājot viņa ir apkopēja. Un tāpēc tagad nevajag pieminēt alkoholu un jauniešus. Daži jaunieši ir pat izglītotāki, nekā pieaugušie. Un kopumā pa Skaistkalnes visiem kūltūra nama darbiniekiem vienīgi var teikt, ka viņi ir pilnīgi garām.

pirms gada, 2019.09.21 08:44

to Hi

Kulturāls un izglītots gan nav viens un tas pats, arī profesors var uzvesties nekulturāli um vienkāršs strādnieks var būt pat ļoti kulturāls. Cilvēks savu kultūras līmeni vislabāk demonstrē ,kad ir alkohola ietekmē un nedarbojas bremzes.

pirms gada, 2019.09.22 21:13

Šeit piekrītu Hi

Paskatoties, kas notiek kanapenes svētkos. Katru gadu viens un tas pats. Šogad vispār bij organizācija galīgi garām. Kaut Skaistkalnei bij liela jubileja. Vienīgā uguņošana bij izdevusies. Ir jābūt kaut kādai cilvēcībai un pašiem jāsaprot ka būtu laiks iet atpūtā. Un Vecumnieku novadu domei ar būtu laiks saprasts ka ir jāmaina kūltūras nama visi darbinieki, jo viņi par viņām jau ir saņēmuši sūdzības.

pirms gada, 2019.09.21 08:57

Tam Hi

Kanepenes svētkos biju baznīcā.Viss bija ļoti skaisti.Malači.Uguņošanas tur nebija.Jā,tur katru gadu viens un tas pats un vienmēr skaisti.

pirms gada, 2019.09.21 21:42

bet

Un kāds te sakars ar cilvēcību? Nelieto vārdus, kuru jēgu tu nesaproti.

pirms gada, 2019.09.22 21:18

???

Palasot komentārus,liekas ka cilvēkiem nav saprašanas par to kā tiek veidoti kultūras pasākumi! Iegūstiet izglītību šajā jomā un tad Jums ir visas iespējas pārņemt stafetes visos pagastos! ???? Nevis gudri komentējiet un savu žulti izgāžiet pār cilvēkiem kuriem ar Jūsu neapmierinàtību nav nekāda sakara!!!

pirms gada, 2019.09.21 09:37

?

Tad labs jautājums, kūltūra nama apkopējai ir izglītība? Lai izgāztu savu nelaipnību uz apmeklētājiem. Nu vienīgi, ja Jūs esat bagāts cilvēks, tad Jums visa laipnība tiek. Parastie ir niecības viņas acīs.

pirms gada, 2019.09.21 10:13

Kanepene

Nākošgad tirgū būs kasešu tirgotājs, kuram skan visu laiku krievu mūzika. Ļoti patika......

pirms gada, 2019.09.21 17:35

M.Z

Evelīna rullē!!!!!!!Tikai uz priekšu ar savu radošumu!!!!Viņa iedvesmo!!!!!!!Šī dāma ir ļoti gudringudra,talantīga visās jomās sākot no skološanas līdz pat dziļai filozofiskai ķīmijai!!!!!!!!!Kultūra ir viņas joma.Viņa vienmēr atvērta,izpalīdzīga,jauka,radoša,nekad neatsaka,audzināta,dzelzs lēdija kura neatkāpjas no sava.Ļoti kārtīga.Stingra vīrieša roka viņai piemīt, pats esu piedzīvojis.Komunikabla.Viņa izvērtē un iet pa godīgu ceļu.Žēl ka viņas darbu nenovērtē neviens.Esu redzējis viņu pat pēc sešpadsmit stundu darba grafika.Stāv un smaida.Pat ja kāja viņai būs nobērzta.Stāv,smaida, runā.Cepuri nost.Viņai sen vajadzēja strādāt šādā darbā.Izturību.Atbalstu.Veiksmi.Labus darba kolēģus.Darbojaties cilvēku labā,cilvēki jūs novērtēs un pieņems.Esiet vienkārši,galvas necilājiet!!!!!!:-) :-) :-)

pirms gada, 2019.09.26 00:29

Cerība

jācer, ka šī vadība būs laba. balles vajag!!!!!!!!! ja atmiņa nepieviļ, vecumniekos jau kuru gadu nenotiek nekas pie estrādes, tikai tie deju un skaņu kaut kādi svētki!!!!!! 90-tajos te tādas balles bija!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms gada, 2019.09.28 00:35

Vietējās ziņas