Vecumnieku un Bauskas novada iedzīvotāji var atbrīvoties no stikla pudelēm un burkām 3

Vispirms Vecumnieku, pēc tam arī Bauskas novada iedzīvotāji iesaistījušies akcijā «Stikla šķiratlons», lai ērti un dabai draudzīgā veidā atbrīvotos no stikla taras – burkām un pudelēm, turklāt projekta dalībniekiem ir iespēja laimēt veikalu tīkla «top!» dāvanu kartes.

«Vecumnieku novadā stikla iepakojuma izvešanu līdz noteiktajam datumam, 2. maijam, pieteica 35 mājsaimniecības. Piektdien, 10. maijā, uzkrātā tara tiks savākta un tad varēs zināt sašķirotā stikla apjomu,» portālu informēja Daiga Buča, SIA «Eco Baltia vide» sabiedrisko attiecību projektu vadītāja.

Arī Bauskas novada iedzīvotājiem ir iespēja bez maksas atbrīvoties no nevajadzīgajām burkām un pudelēm. Akcijas rīkotāji aicina ikvienu ielūkoties šķūnīšos, pagrabos, saimniecības ēkās un pieliekamajos kambaros, un līdz 20. maijam pieteikt pakalpojumu, zvanot pa tālruni 26154123 vai rakstot e-pastā: stikls@ecobaltiavide.lv. Jānorāda adrese, aptuvenais stikla taras apjoms un sava kontaktinformācija. Stikla iepakojums tiks izvests 31. maijā. Burkām un pudelēm jābūt novietotām SIA «Eco Baltia vide» darbiniekiem pieejamā vietā.

D. Buča atzīmē, ka mājsaimniecību pārstāvjiem nav nepieciešams būt klāt taras savākšanas laikā, jo katra adrese dalībai loterijā tiks reģistrēta automātiski. 5. jūnijā starp pakalpojuma saņēmējiem tiks izlozētas divas veikalu tīkla «top!» dāvanu kartes katra 20 eiro vērtībā, savukārt iespēju iepirkties par 30 eiro laimēs akcijas dalībnieks, kurš būs sašķirojis visvairāk kilogramu pudeļu un burku.

«Stikla iepakojums ir smagākā frakcija sadzīves atkritumos, ko var veiksmīgi pārstrādāt, saudzējot dabas resursus jauna iepakojuma ražošanai. Kopumā Latvijas tirgū gada laikā nonāk aptuveni 55 000 tonnu stikla pudeļu un burku, bet tikai 36 000 tonnu tiek sašķirots un nodots pārstrādei,» situāciju raksturo D. Buča. SIA «Eco Baltia vide» pārstāve atgādina, ka saskaņā ar Eiropas Savienības izvirzītajiem mērķiem Latvijai, tāpat kā citām dalībvalstīm, līdz 2020. gadam ir jāsavāc un jānodod pārstrādei 68% no Latvijā novietotā stikla.
Iniciatīvu «Stikla šķiratlons» īsteno SIA «Eco Baltia vide» sadarbībā ar akciju sabiedrību «Latvijas Zaļais punkts» un veikalu tīklu «top!».

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Pensionāre no novada

Tautieši, pirms nodošanas, lūdzu izskalojiet pudelītes.

pirms gada, 2019.05.09 12:28

KKK

Un neaizmirstiet samaksāt par skalošanai izlietoto ūdeni.

pirms gada, 2019.05.09 15:55

....

"Kronis" pirms kāda laika žēlojās, ka burkas neesot, kur konservus pildīt. Varbūt pareizāk būtu iepirkt taru, nevist sasist stiklā un kausēt no jauna palielinot CO2 emisiju

pirms gada, 2019.05.09 17:01

Vietējās ziņas