Vecumnieku veselības centrā pieejami vairāki pakalpojumi

Šodien, 12. decembrī, tiek atzīmēta Starptautiskā vispārējas veselības aprūpes nodrošināšanas diena. Kāda ir situācija Vecumniekos ar veselības aprūpes pieejamību, «Bauskas Dzīvei» skaidro Līva Vecvanaga, Vecumnieku veselības centra vadītāja.

L. Vecvanaga informē, ka Vecumnieku novada pašvaldības iestādē «Vecumnieku veselības centrs» ir pieejami vairāki pakalpojumi, ko sniedz sertificēti speciālisti, līdz ar to neesot šaubu, ka izmeklējumi un konsultācijas ir kvalitatīvas.

Pašlaik Vecumniekos iespējams veikt rentgenizmeklējumus, ultrasonogrāfiju vairogdziedzerim, vēdera dobumam, prostatai un virspusējām struktūrām (sēkliniekiem, limfmezgliem, veidojumiem, bumbuļiem padusēs, cirkšņos). Iedzīvotājas var saņemt ginekologa-dzemdību speciālista pakalpojumus, kā arī vizītes laikā veikt ginekoloģisko ultrasonogrāfiju. Trīs reizes nedēļā tiek piedāvāti laboratoriskie izmeklējumi (asins paraugu noņemšana, urīna un fēču nodošana), skaidro Veselības centra vadītāja.

Nākamgad plānots attīstīt jaunu pakalpojumu – būs pēdu aprūpes kabinets, kur strādās podologs. Pašlaik ritot sarunas ar uztura speciālistu, lai rastu iespēju novada iedzīvotājiem saņemt konsultācijas par uztura nozīmi, kā arī pielāgot to dažādu slimību gadījumā. Ir noslēgts līgums ar psihoterapeiti.

«Rindas uz pakalpojumiem praktiski nav, uz izmeklējumiem un konsultācijām var tikt nedēļas laikā,» atzīmē L. Vecvanaga.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas