Vecumnieku vidusskola iegūs telpas divām pirmsskolas grupām 4

Šonedēļ sākti būvdarbi pie Vecumnieku vidusskolas pirmsskolas un sākumskolas ēkas Kalna ielā 13a. Tur līdz jaunā mācību gada sākumam taps būve no vienstāva moduļu konstrukcijām, kur būs telpas divām bērnudārza grupām.

Jau ilgstoši Vecumnieku vidusskolā aktuāls ir telpu jautājums, tāpēc novada dome radusi risinājumu mazās skoliņas teritorijā izveidot moduļu tipa ēku. Šāds projekts ir piemērots situācijās, kad nepieciešams nodrošināt kvalitatīvas un specializētas telpas noteiktam laika periodam. Pašlaik rindā uz vietu bērnudārzā gaida 16 mazuļu.

«Šajā mācību gadā pirmsskolā bija deviņas grupas un 190 audzēkņu, tai skaitā 107 vecumā no pusotra līdz četriem gadiem, 44 sešgadnieki un 39 piecgadnieki. Plānots, ka 2020./2021. mācību gadā bērnu būs vairāk – 218, tāpēc darbs ritēs desmit grupās. Vecumā no pusotra līdz četriem gadiem būs 134 audzēkņi, savukārt obligāto izglītību iegūs 84 bērni – 42 piecgadnieki un 42 sešgadnieki,» stāsta Ilvija Špundzāne, Vecumnieku vidusskolas direktora vietniece pirmsskolas izglītībā.

Topošajā ēkā paredzētas telpas divām pirmsskolas grupām. Lai mazajā skoliņā atbrīvotu vietu sākumskolas klasei, uz jaunu mājvietu pārcelsies viena esošā grupiņa. 1. septembrī darbu sāks jauna grupa; tajā būs pusotru gadu veci mazuļi.

I. Špundzāne teic, ka 2020./2021. mācību gadā rindā uz vietu pirmsskolā paliks četri 2019. gadā dzimuši bērni. Pusotru gadu veci viņi būs 2021. gada pavasarī, taču pirmsskolas gaitas sāks rudenī. «Visas esošās un plānotās grupas ir piepildītas, un audzēkņu ir daudz. Obligātās apmācības grupās ir 26 – 30 audzēkņu. Savukārt rindā uz vietu pirmsskolā 2021./2022. mācību gadā jau ir 24 bērni, bet viens pieteikts uz 2022./2023. mācību gadu,» raksturojot situāciju, atklāj direktora vietniece.

«Bauskas Dzīve» būvlaukumu Kalna ielā 13a apmeklēja nedēļas nogalē – 12. un 13. jūnijā. Objektā strādāja SIA «INOS» apakšuzņēmējas – SIA «Archa» – vīri, kas noņēma zemes virskārtu, lai sagatavotu 500 m2 plašu teritoriju modulārās ēkas būvniecībai.

«Sākām strādāt 8. jūnijā un šodien tiks pabeigti rakšanas darbi. Vietām augsne bija jānoņem sešdesmit centimetru dziļumā. Pirmdien jau vedīs smiltis, ko izlīdzināsim uz pamatnē ieklātā ģeotekstila,» 13. jūnijā vēstīja brigadieris Jānis Zariņš.

SIA «Archa» objektā darbu turpinās, sagatavojot inženierkomunikāciju pievadus. Būs arī jāveic gājēju celiņa plākšņu demontāža, lai pēc tam varētu labiekārtot teritoriju.

«Pārliecinājāmies, ka kontrolējošās instances ir ļoti aktīvas, jo piektdien, 12. jūnijā, jau ieradās Valsts darba inspekcijas pārstāvji, lai pārbaudītu līgumus un citus dokumentus. Mums viss bija kārtībā,» sarunā ar «Bauskas Dzīvi» atklāj autovadītājs Jānis Bērziņš.

SIA «INOS» ir liela pieredze modulāro ēku būvniecībā, savukārt SIA «Archi» specializējusies zemes darbos, inženierkomunikāciju pievadīšanā un teritorijas labiekārtošanā. «Esam strādājuši moduļu tipa ēku būvniecībā Mārupē, Jaunmārupē, Saulkrastos u. c. Pati pirmā šāda būve Latvijā tapusi Babītē 2011. gadā,» teic J. Zariņš.

Šomēnes sākta arī bruģētas ietves un plašākas autostāvvietas ierīkošana pie Vecumnieku vidusskolas ēkas Kalna ielā 13a. Līgums par 26 707,46 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) noslēgts ar SIA «Gartens» no Babībes novada. Darbi jāpaveic līdz 28. augustam.

UZZIŅAI

  • Atklātais konkurss «Moduļu tipa būves pie Vecumnieku vidusskolas ēkas Kalna ielā 13a Vecumniekos Vecumnieku pagastā būvprojekta izstrāde, būvdarbi un autoruzraudzība» tika izsludināts šī gada 24. februārī.
  • Pamatojoties uz Vecumnieku novada domes rīkotā atklātā konkursa rezultātiem, šī gada 1. aprīlī noslēgts līgums ar Salaspilī reģistrēto SIA «INOS». Šis uzņēmums bija vienīgais pretendents.
  • Līguma kopējā summa ir 488 300 eiro bez PVN, t. sk. par projekta izstrādi – 21 000 eiro bez PVN, par būvdarbiem – 464 300 eiro bez PVN, par autoruzraudzību – 3000 eiro bez PVN.
  • Būvdarbi pilnībā jāpabeidz un objekts jānodod ekspluatācijā līdz šī gada 25. augustam.

Avots: Elektronisko iepirkumu sistēma – eis.gov.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Bb

Vecumniekos būvē.Bauska parādos un nolaistās novada ēkās.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.14 18:29

Mamma.

Misā pustukšs bērnudārzs. Vajag sataisīt ceļus un tad vecāki varētu vest bērnus Misā.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.15 16:17

Fanija

Žēl, ka lielajai skolai nav piebūves, īpaši svarīgi tagad. Iekšpagalms tur arī nožēlojamā stāvoklī, grants bedrēm klāts, tas godu nedara, jo auto nolikt nav kur, īpaši kad brauc viesi, vecākiem arī nav kur apgriezties kad ved bērnus.

pirms 9 mēnešiem, 2020.07.29 17:13

Vietējās ziņas