Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumnieku vidusskolas pedagogi apgūst kompetenču izglītības metodes 13

Vecumnieku vidusskolas pedagogi šonedēļ piedalās kompetenču izglītības kursos, «Bauskas Dzīvi» informēja novada domes izglītības metodiķe Vija Beļūna.

Vecumnieku vidusskola ir viena no pilotskolām kompetenču izglītības modelī, ko patlaban izmēģina un nākotnē izmantos visās Latvijas izglītības iestādēs, vēsta V. Beļūna. Skolas pedagogi dažādas mācības apmeklē grupās, atbilstīgi vecuma posmu dalījumam, «Bauskas Dzīvei» skaidro direktors Aivars Ķiņķevskis.

Šonedēļ, 25. un 26. oktobrī, kompetenču izglītības kursos piedalās 7. – 9. klašu pedagogi un direktors. A. Ķiņķevskis iesaistās visu vecumposmu grupu mācībās.

«Kompetenču izglītības metodes apgūst pirmsskolas, sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas pdegogi. Mācāmies metodes, plānošanu, caurviju kompetences katrai skolai. Pedagogi apgūto izmanto mācību stundās,» stāsta A. Ķiņķevskis.

Pilotskolas statuss jaunajā sistēmā Vecumnieku skolai būs līdz modeļa pilnīgai ieviešanai. Kad jaunās metodes būs apgūtas, Vecumnieku vidusskolas skolotāji nodos apgūto kolēģiem citās novada skolās, aicinot piedalīties atklātajās stundās vai rīkojot pieredzes apmaiņu uz vietas pārējās izglītības iestādēs, apstiprina direktors.

Novada pedagogu tālākizglītību un profesionālās kvalifikācijas celšanas mācības organizē gan pašvaldības izglītības metodiķe, gan pašas skolas. Kā liecina V. Beļūnas apkopotie dati, kopš 2012. gada skolotāju apmeklēto kursu un semināru klāsts ir ievērojami pieaudzis. No pašvaldības budžeta pedagogu kvalifikācijas celšanai piecos gados atvēlēti teju 4000 eiro.

Vairāk lasiet «Bauskas Dzīves» drukātā izdevuma 31. oktobra numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Nezinītis

Un kāds no tā ieguvums? Nekāda jēga!

pirms 2 gadiem, 2017.10.25 10:27

savējais

Nevajag sarežģīt visu vienkāršo. Ar ko sliktāka izglītības apguve bija 70tajos gados. Manuprāt viss bija pietiekami vienkārši un saprotami. Ja tas mācāmais ir tāds, kāds viņš ir, tad tāds viņš arī būs. Un nekādas inovatīvas un kompetences metodes tur nepalīdzēs.

pirms 2 gadiem, 2017.10.26 11:53

skolotāja, māte

Lūdzu visus normāli domājošus vecākus piedalīties apspriešanā un neatbalstīt šo modeli. Ja vienas stundas laikā būs jāapgūst 5 priekšmetu prasmes bērni nezinās neko. Eiropas naudu IZM izsaimniekoja un agad grib uz bērnu mocīšanas rēķina pierādīt ka ir strādājuši. Tas ir nenormāls murgs.

pirms 2 gadiem, 2017.10.25 14:02

sdrāv

komsomolka, sportsmenka, prosto krasivaja ženščina

pirms 2 gadiem, 2017.10.31 21:25

Incis

kaut kādā d...jau tā nauda jānoplenderē.Neticu šitiem fokusiem..'Viss ir tikai ķeksīša dēļ....

pirms 2 gadiem, 2017.10.25 17:42

Viesturs

Būtu labāk sarīkojuši talku un apkopuši Vecumnieku vidusskolas apkārtni. Kauns pašiem un mūsu viesiem. Visur skolu ēkas renovētas, apkārtne apzaļumota. Bet te turpina gudri prātuļot, būvēt sapņu pilis, gausties par naudu. Bērniem vajadzīgs piemērs, skolotāji ar iniciatīvu, ar vēlēšanos kaut ko mainīt. Nedarot neko pat telefona zvanu nesagaidīsiet pēc skolas absolvēšanas.

pirms 2 gadiem, 2017.10.25 21:55

savējais

Tu, Viestur, par skolas apkērtnes sakoptību labāk nebūtu irsis. Meitenes visu kontrolē. Nevajaga jaukt divas dažādas lietas - skolas apkārtne un paša ēka.

pirms 2 gadiem, 2017.10.26 11:39

skumji

Nelien, pamuļķi, kur tev nav jālien, skolā paši zinās kad rīkot talku, nevis kad tavi dārgie viesi brauc.

pirms 2 gadiem, 2017.11.03 09:08

Ezis

Zemē nomesta nauda un laiks par kārtējo balagānu!

pirms 2 gadiem, 2017.10.26 12:23

Viesturs

Savējais ir vērotājs no malas. Būtu palīdzējis tam direktoram labāk meitenes kontrolēt. Un ja netiek galā, tad īsti vīri uzrota piedurknes. Nevajag jau savu nevarību sievām uzvelt!

pirms 2 gadiem, 2017.10.26 22:01

bitīt matos

piekrītu, ka jēgas no šī būs maz. pilnīga impotence būs sagaida.

pirms 2 gadiem, 2017.10.27 09:01

manai skolai

Priecajos par panakumiem ar kuriem manas bijušas skolas vārds izskan tālu pasaulē un lepojos ar to.Tik ir BET- tomērt vajadzetu sakārtot beidzot centra sporta laukumu,jo gadu desmitiem nav nekas mainijies.

pirms 2 gadiem, 2017.11.02 17:13

Vietējās ziņas