Vecumniekus apmeklēs gidi no visas Latvijas

Latvijas Profesionālo gidu asociācijas (LPGA) dalībnieki pieredzes apmaiņas braucienā sestdien, 22. februārī, iepazīs Vecumnieku novadu un tūrisma piedāvājumu šajā apvidū.

Ciemiņi apmeklēs bišu dravu «Dzintarlāse», Lidijas Reinbergas rotu darbnīcu, kokmateriālu ražotni SIA «Pakāpiens» un enerģētisko pirti «Lielzemenes» Vecumniekos, Bārbeles zēnu skolu «Saknes un spārni», katoļu baznīcas Skaistkalnē un Kurmenē, kā arī tiksies ar vairākiem mājražotājiem, liecina LPGA interneta mājaslapā pieejamā informācija.

Aira Odinga, Vecumnieku novada domes tūrisma informācijas konsultante, «Bauskas Dzīvi» informē, ka līdzīga vizīte piedzīvota 2016. gadā, kad Bauskas tūrisma informācijas centrs LPGA biedriem organizējis pieredzes apmaiņas braucienu uz Bauskas un Vecumnieku novadu. «Toreiz programmā bija iekļauts brīvdabas muzejs «Ausekļu dzirnavas» Bārbeles pagastā, kokamatnieka sēta «Jūras» Vecumniekos un citi apskates objekti. Šoreiz LPGA pārstāvji vēlējās iepazīt ko jaunu un neredzētu, tāpēc izraudzītas citas vietas, ko rādīt viesiem,» izvēli pamato speciāliste. Vizītes laikā kopā ar kolēģiem novadu apceļos Aira Odinga un vides gide skaistkalniete Laima Indriķe.

Aira Odinga ir Rīgas gide kopš 1994. gada, bijusi LPGA biedre, daudzus gadus lasījusi lekcijas topošajiem gidiem un grupu vadītājiem par tūrismu. «Sākot darboties Vecumnieku novada tūrisma attīstības veicināšanā, vasaras un rudens sezonā piedalījos daudzos pieredzes apmaiņas braucienos un semināros, kur sastapos ar paziņām no LPGA. Tieši šajās tikšanās reizēs radās ideja, ka būtu svētīgi un interesanti gidiem parādīt Vecumnieku novadu no pavisam jauna un nezināma skatpunkta, jo mana pieredze rāda, ka cilvēkiem pat no kaimiņu novadiem ir pavisam neliels priekšstats par mūsu novadu un tūrisma piedāvājumu šajā teritorijā. Gidi ir tie, kas spēj profesionāli saredzēt daudz nianšu un nodot vēstījumu tālāk. Atvedot tūristu grupu, bieži vien tieši gids ir tas, kurš ar savu emocionālo un faktos balstīto vēstījumu veido pirmo priekšstatu par šo vietu,» uzsver tūrisma informācijas konsultante.

Gidu ekskursijai sagatavotās programmas sauklis ir «Labsajūtas Vecumniekos». Tas sasaistās ar Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu EDEN («European Destinations of Excellence») nacionālajā konkursā «Veselības un labjūtes tūrisms 2019» iegūto nomināciju, ko Vecumnieku novads saņēma pērn decembrī. Par to tiks stāstīts viesiem, un uz šīs nots arī noslēgsies vizīte «Lielzemenēs».
Laiks, kad aktīvā tūrisma sezona vēl nav sākusies, ir īsti piemērots, lai pieredzi krātu gidi. Tomēr brauciena datums nav izvēlēts gluži nejauši. Tas sasaucas ar Starptautisko tūrisma gidu dienu, ko atzīmē 21. februārī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas