Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veidos ģerboņus Bauskas novada Vecsaules un Dāviņu pagastam

Diviem Bauskas novada pagastiem tiks izstrādāti savi ģerboņi. Šādu vēlmi 25. jūlija domes sēdē atbalstīja deputāti.

Attīstības un plānošanas nodaļas galvenā speciāliste Laine Baha deputātiem skaidroja, ka Dāviņu un Vecsaules pagasti ir vienīgie Bauskas novadā, kam līdz šim vēl nav izveidots savs ģerbonis, kas reprezentē pagasta teritoriju, iedzīvotājus, saimniecisko darbību, citus pagasta būtību raksturojošus elementus.

Deputāti uzdeva lietvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājai organizēt un izsludināt ideju konkursu par pagastu ģerboņu skiču izveidi. Pēcāk būs arī jāorganizē izveidoto ģerboņu reģistrēšana Valsts heraldikas komisijā.

Dāviņu pagasta pārvaldes vadītāja Līvija Šarķe «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka ar pagasta iedzīvotājiem spriests, ko nepieciešams attēlot pagasta ģerbonī: «Mūsu pagastā ir Bruknas muiža, kūdras purvi, ir arī melnā stārķa ligzda. Māksliniekiem jādomā, kā šos mūs raksturojošos simbolus ietvert ģerbonī.»

Vecsaules pagasta pārvaldes vadītāja Laimdota Kolberga pastāstīja, ka viņu pagasta ģerbonī noteikti būtu jāiekļauj saules simbols, kas ir pagastu raksturojošs un ietverts arī tā nosaukumā. Pagastā ir virkne citu dabas objektu, zīmīgi notikumi raksturo Vecsaules vēsturi. To simbolisko vienotību viņa vēlētos skatīt topošajā ģerbonī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas