Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veikta Saules dārza arheoloģiskā izpēte 2

Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu veikta Bauskas vecpilsētas kvartāla daļas - Saules dārza - arheoloģiskā izpēte, kur lokalizēta bijušās Sv.Trīsvienības baznīcas atrašanās vieta un gūts priekšstats par tās pamatu saglabāšanās pakāpi, informēja Bauskas novada pašvaldībā.

Izpētes darbos Saules dārzā iegūta pirmā informācija par kultūrslāņa veidošanās apstākļiem, lokalizēta Sv.Trīsvienības baznīcas atrašanās vieta un iegūts priekšstats par tās pamatu saglabāšanās pakāpi. Arheoloģiski fiksētie kapi un iepriekšējo gadu zemes darbos atrastie cilvēku kauli apliecina agro jauno laiku kapsētas pastāvēšanu mūsdienu Bauskas pilsētas kvartālā starp Plūdoņa, Kalēju, Saules un Rīgas ielām.

Pamatojoties uz veikto arheoloģisko izpēti, ir radies secinājums, ka šī pētāmā vieta būtu ņemama valsts aizsardzībā, nosakot tai valsts aizsargājamā pieminekļa statusu.

Bauskas vecpilsēta ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis, kura attīstība un saglabāšana ir definēta vairākos plānošanas dokumentos, tai skaitā Bauskas novada attīstības programmā 2012.-2018.gadam. Bauskas novada pašvaldība ir īstenojusi Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstītu projektu "Pilsētbūvniecības pieminekļa Bauskas vecpilsētas kvartāla daļas - Saules dārza izpēte un saglabāšana - 1.etaps".

Projekts palīdzēs īstenot vienu no Bauskas novada pašvaldības mērķiem - sakārtot vecpilsētas daļu, tai skaitā Saules dārza teritoriju, veidojot kultūrvēsturiski pamatotu un estētiski pievilcīgu atpūtas un pastaigu vietu, kurā nolasāma arī pilsētas senākā vēsture, rezumējusi Bauskas novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vecākā speciāliste Guna Purene.

Projekts īstenots ar mērķi veikt arheoloģiskās izpētes darbus Bauskas vecpilsētas kvartāla daļā - teritorijā starp Plūdoņa, Kalēju un Saules ielu, lai pilnvērtīgi izmantotu pilsētsaimniecības pieminekļa potenciālu, atklātu zudušās kultūras vērtības Bauskas pilsētā un izstrādātu Saules dārza attīstības koncepciju, kā arī atsegt un izvērtēt bijušās Sv.Trīsvienības baznīcas pamatus, novērtēt to eksponēšanas iespējamību.

Saules dārza arheoloģiskos izpētes darbus veica SIA "Archeo" (izpētes vadītājs Mārtiņš Lūsēns) par 2080 latiem, kur VKKF finansējums bija 1500 latu, bet pašvaldības līdzfinansējums - 580 lati.

Darbi veikti Saules dārza teritorijas divās vietās - centrālajā un austrumu daļā -, veicot apbedījumu izpēti, attīrīšanu, to fiksāciju, kā arī grafisko fiksāciju datorgrafikā, kā rezultātā tika sagatavota darbu atskaite - izstrādāts pārskats par arheoloģisko izpēti Bauskā, Saules dārzā, 2013.gadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Atskaņu hroniķis

Šito pieminekli jāaizsargā - galu galā kaujas jājienā pret vācu ordeni Namejs tur pie kāda koka nolaida ūdeni. Pēc tam kaut kur pie Lielupes sakāva kristītos latvjus- nodevējus no Cēsīm,kuru priekšgalā sarkanbaltsarkano karogu nesa kāds bruņinieks,iespējams,austrietis,tādēļ karogam tādas krāsas.

pirms 6 gadiem, 2013.12.14 15:23

Vietējās ziņas