Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vēlas ES finansējumu lauku ceļiem

Pašvaldības protestē pret ieceri novadiem ar reģionālās attīstības centriem liegt iespēju saņemt ES finansējumu lauku ceļiem.

Aģentūra LETA ziņo, ka sagatavota kopīga protesta vēstule Zemkopības ministrijai, Vides un reģionālās attīstības ministrijai un Latvijas Pašvaldību savienībai.

Līdz ar vēl 20 novadu pašvaldību vadītājiem protesta vēstuli trešdien, 11. septembrī, parakstīs arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks. «Bauskas Dzīvei» viņš atzina, ka liegums pretendēt uz ES finansējumu nekādā veidā neveicinās Latvijas lauku teritorijas vienmērīgu attīstību. Lauku attīstības programmas 2014. – 2020. gadam pasākumā «Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos» nav iekļauts 21 reģionālās attīstības centrs, arī Bauska.

R. Ābelnieks šādu ieceri nevar atbalstīt, jo līdz ar to būs liegta iespēja saņemt ES fondu finansējumu lauku ceļiem. «Uzskatu, ka nav nekāda pamata izslēgt no atbalstāmajām teritorijām pagastus, kuri administratīvi teritoriālās reformas gaitā ir iekļāvušies novados. Bauskas novadā tādējādi ES finansējums būs liegts vairāk nekā pusei iedzīvotāju,» norāda pašvaldības vadītājs.

Protesta vēstuli trešdien, 11. septembrī, parakstīs Kuldīgas, Aizkraukles, Alūksnes, Balvu, Bauskas, Cēsu, Dobeles, Gulbenes, Krāslavas, Limbažu, Līvānu, Ludzas, Madonas, Ogres, Preiļu, Saldus, Siguldas, Smiltenes, Talsu, Tukuma un Valkas novada pašvaldību vadītāji

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas