Vēlas tīrīt rajona upes 7

Bauskas rajona pašvaldība vēlas piedalīties ieceres «Kopīgi pasākumi vides kvalitātes uzlabošanai un apziņas celšanai Lielupes baseina teritorijās» realizācijā.Rajona Padomes (RP) sekretāre Baiba Marčenkova precizē, ka lēmums par to pieņemts jūnija sēdē. Projektu raksta Zemgales plānošanas reģions (ZPR), kas būs vadošais partneris, informē RP Attīstības un plānošanas nodaļas galvenā speciāliste Egija Stapkēviča. ZPR ieceri iesniegs projektu pieteikumu konkursā «Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2007. - 2013. gadam».Pasākuma mērķis ir tīrīt upes, jo mūsu rajonā ir intensīva lauksaimniecība un nitrāti sekmē upju aizaugšanu. Tās kļūst atpūtai nepiemērotas. Rajona upes tīrīs desmit vietās - posmā starp Mežotnes pilskalnu un Mežotnes pili, starp Mežotnes pili un Cepli, pret Važītes kapiem, pret pilsētas attīrīšanas iekārtām, pie «Lejeniekiem», divās vietās pie Mūsas trases, pie dambja Uzvarā, starp Uzvaras ciematu un lauksaimniecības mašīnu muzeju.  Tā kā Bauskas pilsētas Dome ir projekta partnere, tā koordinēs plašus upju tīrīšanas darbus pilsētas teritorijā pie Ķirbaksalas un Mēmelē pie gaisa tilta. Darbi ir saskaņoti ar Zemgales reģionālo vides pārvaldi. Pasākuma budžets sasniegs divarpus miljonu eiro, Bauskas rajonā aktivitātes plānotas par 151 960 latiem. No Bauskas rajona pašvaldības būs vajadzīgs līdzfinansējums - 22 794 lati. Ieceri plānots realizēt divos gados, tam 2009. gadā vajadzīgs priekšfinansējums - 87 396 lati, bet 2010. gadā - 64 564 lati. Tā rakstīts sēdes protokolā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Papa

Kā KONKRĒTI ieplānots tīrīt? Upes gultni vai piekrastes zālāju?

pirms 12 gadiem, 2008.07.03 13:32

ina

Patiesi jauki buutu ,ja redzeetu sakoptu Memeles kadreizeejo peldvietu .jo taa ir vieniiga vieta ,kur smiltis klaaj upes gultni .

pirms 12 gadiem, 2008.07.02 18:20

daba

sen jau bija laiks domāt par upju tīrīšanu.būtu labi,ka to pilsētas dome varētu atļauties pilsētas robežās:)

pirms 12 gadiem, 2008.07.02 16:54

dille

Interesanti gan, ka upes tiek tīrītas, kur nemaz nav tik liela atpūtnieku plūsma, bet tur kur tas tiešām nepieciešams, nekas netiek darīts. Piemēram pretī stadionam, kur ir paredzēta peldētava, tā ir aizaugusi. Vai tiešām pilsētniekiem jābrauc atpūsties ārpus pilsētas? Tāpat Bērzklanu pusē peldētava ar katru gadu aizaug arvien vairāk, bet vietējiem bērniem vajag peldētavu, nebrauks tak kilometriem tālu. Domāt vajag...

pirms 12 gadiem, 2008.07.02 14:08

Vietējās ziņas