Velosipēdisti atrod iespēju sacensties arī pašizolācijas apstākļos

Klubs «Velo Iecava» vēl aizvien saglabā optimismu un cer, ka 28. jūnijā Iecavā notiks Velodienu sacensības. Tikmēr ar Iecavas novada domes atbalstu aktīvākie iecavnieki piedalās sportiskās sacīkstēs, izmantojot interneta aplikāciju.

Līdz 4. maijam Iecavā notika izaicinājuma sacensības trīs disciplīnās – braucienā ar velosipēdu, skriešanā un soļošanā vai nūjošanā. Pasākumu organizēja Ivars Jurbergs, Iecavas novada administrācijas veselības veicināšanas koordinētājs. Viņš informēja, ka ar labāko rezultātu īpašniekiem sazinājies individuāli un balvas jau ir pasniegtas.

Sacensībās piedalījās arī komandas «Velo Iecava» pārstāvji. «Pašlaik intensīvi trenējamies un ceram, ka drīz sāksies arī klātienes sacensības,» stāsta iecavnieki. Viņi atzinīgi novērtēja Iecavas novadā rīkoto izaicinājumu.

Nedaudz vieglākā režīmā nekā parasti trenējas baušķenieks Toms Lauks. «Nav motivācijas. Iepriekš gatavojos Latvijas čempionātam, tas atcelts, nenotiek arī citas sacensības. Neredzu jēgu sevi mocīt. Vienkārši uzturu sevi formā. Tiklīdz mačiem būs zaļā gaisma, sākšu nopietni trenēties,» vērtē T. Lauks. Viņš stāsta, ka strādā Rīgā, tāpēc treniņiem laika kļuvis mazāk. Ir doma Rīgā atrast dzīvesvietu, tad varētu trenēties centīgāk. Tomēr arī turpmāk T. Lauks sacensībās plāno pārstāvēt Bauskas novadu. 

Velosipēdistiem pašlaik notiek cita veida sacensības, bet ne visi izvēlas piedalīties. «Zinām, ka notiek virtuālo sacensību posmi, bet nepieciešami dārgi velotrenažieri, lai varētu pilnvērtīgi piedalīties,» stāsta iecavnieki. «Četri mūsu Latvijas izlases braucēji sacensībās startēs ar velotrenažieriem. Tie ir pasaules sacīkšu posmi,» skaidro T. Lauks. Šajās sacensībās braucienu sarežģītību iestāda paši trenažieri, balstoties uz sacensību programmu.

Sacīkstes rīko arī veloentuziasts un treneris Eduards Rēns – pāris nedēļu laikā katram to dalībniekam  jebkurā sev ērtā laikā jāizbrauc trase, un viņa rezultāts parādīsies aplikācijā «Strava», kur būs arī kopvērtējums. Informācija atrodama mājaslapā velotrenini.lv. Pašlaik jau aizvadīti divi posmi Siguldā un Alojā, bet trešais posms sākās 4. maijā Dobeles novada Pokaiņu mežā. Vēl paredzēti posmi Ķemeros un Cēsīs, un plānots, ka sacensības beigsies 5. jūlijā.

Izaicinājuma rezultāti
Iecavas novada individuālo «Endomondo» izaicinājumu rezultāti. Kopējā distance veikta no 4. aprīļa līdz 4. maijam.

Velobraukšana. Vīriem visgarāko distanci braucis Verners Rinkovičs – 2502 kilometri. Otru garāko distanci veikusi daiļā dzimuma pārstāve Elīna Beitiņa – 1880 kilometri. Trešajā vietā ar garāko distanci ir Marija Baranovska – 1098 kilometri. Vīriem otrs labākais rezultāts ir Reinim Lapiņam, trešais labākais – Konstantīnam Mališevam. Dāmām trešajā vietā – Ilze Cagus. Sacensībās piedalījās
96 dalībnieki, kas kopā veica 16 043 kilometrus.
 
Skriešana. Šajā disciplīnā par uzvarētāju pārsteigumu nav – pirmajā vietā ultratriatlonists Jānis Miezers – viņš noskrēja 656 kilometrus. Otrajā vietā dāma, populārā skrējēja Ieva Siugale – 495 kilometri. Trešais – Toms Vitrups ar 443 kilometriem. Kungiem trešajā vietā Oskars Oleksivs, bet dāmām otrajā vietā Oksana Duboveca un trešā Alīna Dzeņuševa. Pavisam piedalījās 89 dalībnieki, kopā veicot
4740 kilometru.

Soļošana. Šajā disciplīnā pārliecinošā vadībā ir vienas ģimenes pārstāvji – Sandis Karelis pieveicis 830 kilometrus, bet Kristīne Karele – 750 kilometrus. Jāatzīmē, ka šajā disciplīnā pārliecinoši labākās ir daiļā dzimuma pārstāves, kurām pirmajā desmitniekā ir astoņas vietas. Trešais labākais rezultāts kopvērtējumā ir Judītei Judei – 639 kilometri. Trešā labākā dāmu vidū ir Ināra Bogviļone. Kungiem otrajā vietā ir vēl viens sportists – Māris Baldiņš, trešais – Pauls Ķeružis.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas