Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Velotūristiem iezīmēs divus maršrutus

Projekta «Velomaršrutu tīkla attīstība un uzlabošana Centrālbaltijas teritorijā» noslēguma konference ceturtdien, 17. oktobrī, notika Mežotnes pilī. Tajā piedalījās projekta partneri no Latvijas, arī eksperti no Rietumeiropas valstīm.

Projekta vadītāja Sigita Šivljane uzskaitīja paveikto Latvijā, tostarp arī Zemgalē. Mūsu pusē izstrādāti, arī iemēģināti divi velomaršruti. Līdz oktobra beigām tajos uzstādīs marķējuma zīmes. Izgatavotas kartes, bukleti vairākās valodās. Bauskas tūrisma informācijas centra speciāliste Alīda Balode atzina, nākamajā velosezonā interesentiem varēs piedāvāt kartes, norādīt maršrutus, tajos pieejamos pakalpojumus.

Lektors no Beļģijas Dennijs Heiks stāstīja par savā valstī veiksmīgi īstenoto pārrobežu projektu «Vennbahn». Svarīgākais ir gādāt par velobraucēju drošību, informācijas pieejamību. «Ir tiešām jāizdomā kas īpašs, lai ārzemju tūristiem, piemēram, būtu interesanti braukt pa jūsu grantsceļiem,» tāds bija viens no ārzemju speciālista padomiem.

Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes loceklis Oļegs Stoļerovs stāstīja savu negatīvo, arī pozitīvo pieredzi infrastruktūras izbūvē Latvijā. Labos piemērus vairumā gadījumu viņš nosauca no Ventspils, arī Liepājas. Daudzus absurdus veloceliņu un velosipēdu novietņu izbūves gadījumus viņš minēja Rīgā, Jelgavā.

Vairāk par seminārā paustajām atziņām lasiet laikraksta drukātajā versijā pirmdien 21. oktobrī.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas