Vērtēs teritoriālās reformas nepieciešamību 16

Bauskā ceturtdien, 10. janvārī, aizvadīta diskusija par administratīvi teritoriālās reformas nepieciešamību. Diskusiju rīkoja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera ar mērķi veidot konkrētu rekomendāciju kopumu valdībai un Saeimas deputātiem.
 
Diskusiju atklāja pasākuma moderators un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš. Viņš sacīja, ka diskusijas mērķis ir iegūt konkrētu skatījumu uz nepieciešamo reformu un turpinājumā lobēt radītās rekomendācijas valdības līmenī.

Pēteris Salkazanovs, Jelgavas pilsētas domes padomnieks uzņēmējdarbības jautājumos, pastāstīja, ka viņš pieredzējis teritoriālās reformas jau kopš pagājušā gadsimta 90. gadu sākuma. «Pašā sākumā bija pagastu padomes. Toreiz nebija mobilo tālruņu, datoru, vajadzēja kādu, kas atbild uz vietas. Tas bija labs risinājums tam laikam. Mēs bijām mazi, bet stipri,» stāstīja P. Salkazanovs. Viņš atzina, ka tagad ir mainījusies situācija, tāpēc ir vērts apspriest jaunas idejas.

Bauskas un Rundāles novada domes priekšsēdētāji kā galveno faktoru uzsvēra vienu – lai jaunā reforma atkal nesamazinātu iedzīvotāju skaitu laukos. «Aizvien vairāk cilvēku no laukiem pārvietojas uz pilsētām. Toties laukos cilvēkiem dzimst vairāk bērnu, un tas ir viens no pamatiem, kas ir jāņem vērā. Jārada apstākļi, lai cilvēki gribētu laukos palikt,» uzsvēra Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks. Savukārt Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis atklāti pauda, ka nedrīkst pieļaut, ka jaunā reforma nostrādā tāpat kā iepriekšējā, kad novadi zaudēja ievērojamu skaitu cilvēku. Neminot konkrētus faktus, pašvaldību pārstāvji noteikti uzsvēra, ka sava vaina iedzīvotāju zudumā ir arī novadu izveidei.

A. Okmanis aicināja neveidot reformu tā, kā to pasludinājis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra kandidāts Juris Pūce, kurš paziņojis, ka plāno pašvaldību skaitu samazināt uz pusi. Diskusijā piedalījās arī Vecumnieku novada Uzņēmēju biedrības pārstāvis Jānis Miklaševics, kurš pastāstīja, ka pazīst J. Pūci un līdz šim gūtā pieredze liecinot, ka viņš īsteno savus solījumus, un, visticamāk, jaunajā amatā viņš virzīs reformas, kuras tiešām samazinās pašvaldību skaitu.

Vairāk par šo tematu lasiet «Bauskas Dzīves» 15. janvāra numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

rezumē

glupie novada vēlētāji izteikuši nepieciešamību pēc šitiem jefiņiem un viņu muļķa laišanu nākas pieciest

pirms gada, 2019.01.11 14:05

prātnieks

Kremļa sapnis - lai vietēja vara nozustu kaut kur tālu tālu un iedzīvotājiem nesasniedzama pat ar auto ...varbūt vienīgi TV.
Kāpēc - skaties Dombasu, kur arī vietēja vara ir jau tik tālu Kremlī un peles uz galda...
Nesaprati, kad arī Bauskā nebūs vairs nekā, pat policijas - nāksies pamosties...

pirms gada, 2019.01.11 08:59

tu saki?

laikā, kad četru novadu vietā bija vien Bauskas rajons, nebija pat policijas, protams, nebija policijas savējiem, pašvaldības. Bet kamēr pašvaldībnieki atsauc valsts policiju un izlemj uzlauzt durvis, dzīvokļa iemītnieks beigts gan...

pirms gada, 2019.01.13 10:29

Drebi tretorija

SALKAZANOVS NO CIETUMA PA TAISNO UZ PREZIDIJU VĒRTĒT.

pirms gada, 2019.01.11 10:00

pojolītis

Tā jau viņam tikai pirmā "hodka" tāpēc Latvijā viņš vēl skaitās goda vīrs.

pirms gada, 2019.01.11 20:48

ko tagad?

pazīstot Pūci, kurš visticamāk īsteno savus solījumus, visreālākais potenciālajiem amatvietu zaudētājiem, sakarā ar gaidāmo pašvaldību skaita samazinājumu uz pusi, būtu torpedēt jaunizveidojamo valdību, vēl kamēr skaitā ir spēks

pirms gada, 2019.01.11 16:36

kā teica Okmanis

iepriekšējā reforma, kas pašvaldību skaitu palielināja teju četras reizes, esot samazinājusi iedzīvotāju skaitu laukos, tad pēc nākošās reformas, samazinot pašvaldību skaitu, iedzīvotāju daudzums tajās palielināsies. Loģiski, tātad samazinām pašvaldību skaitu un cik reižu pašvaldību skaits samazināsies, tik reižu pāri palikušajās iedzīvotāju skaits palielināsies

pirms gada, 2019.01.11 16:44

Fedja

Sen tik tukša muldēšana nebija lasīta. Tagad zināšu, kas ir paneļdiskusija.

pirms gada, 2019.01.11 17:53

!!!

«Aizvien vairāk cilvēku no laukiem pārvietojas uz pilsētām. Toties laukos cilvēkiem dzimst vairāk bērnu, un tas ir viens no pamatiem, kas ir jāņem vērā. Jārada apstākļi, lai cilvēki gribētu laukos palikt,» uzsvēra Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks. Ja jau laukos dzimst vairāk bērnu,tad kāpēc laukos likvidē skolas? Ja nav skolu,nav arī cilvēku un nebūs vajadzīgas arī pašvaldības.

pirms gada, 2019.01.11 18:36

P

Bērnus kā štrafņikus bāž uzbrukuma pirmajās rindās.

pirms gada, 2019.01.15 10:34

Kaimiņš no Saulaines- te jau prasās KNAB.

Kā Okmanis var spriest par Rundāles nepievienošanu Bauskai, ja viņš ir ieinteresēts nepievienot. Stulbs tas kas iekļāva Okmani šajā komisijā jo Rundali ir jāpievieno Bauskai ar tiem pāris iedzīvotājiem. Nav ko valsts naudu tērēt uz Rundāles nevajadzīgo domi. Muļķīgi. Okmanis lems pievienot vai ne Rundali Bauskai. Loģiski viņš lems nepievienot..... Vajag KNAB. Ja tā paliks pats pasauksu KNAB. Tukši nerunāju. Saku ka ir. Interešu konflikts.

pirms gada, 2019.01.11 23:32

Donalds J. Trumps

Tikai viena nianse, KNABu vada mazsaprātīgs lauķis no tautas zemākajiem slāņiem.

pirms gada, 2019.01.12 09:37

Aizvainojoši mums

Kāpēc izvēlējās tieši Bausku ? Bauska kādam ir izlietne, vai WC ?

pirms gada, 2019.01.12 10:02

nevar saprast

kā Rīga ar vismaz pusi Latvijas iedzīvotāju var iztikt ar vienu pašvaldību, bet teritorijai ar dažiem desmitiem hektāru mežu un lauku obligāti vajag savu pārvaldi

pirms gada, 2019.01.12 15:26

Vietējās ziņas