Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vērtība jāuzrāda gan latos, gan eiro 3

Sākot ar vakardienu, 1. oktobri, izsniedzot kases čeku patērētājam – fiziskajai personai, darījuma kopsummai čekos ir jābūt norādītai gan latos, gan eiro. Tā informē Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Darījuma kopsummai vienlaikus gan latos, gan eiro jābūt norādītai, arī noformējot VID reģistrētās kvītis. Ir izņēmumi, uz kuriem neattiecas prasība darījumu kopsummu kases čekos un kvītīs norādīt gan latos, gan eiro. Piemēram, noteikti tirdzniecības automāti – kafijas, sulu, saldumu automāti, kas izsniedz preci bez pārdevēja klātbūtnes un virkne kases aparātu modeļu, kam nav pieejama tāda funkcija. Gadījumos, ja tomēr pircējs vēlēsies zināt darījuma kopsummu gan latos, gan eiro, šo kases aparātu modeļu lietotājiem pēc pircēja pieprasījuma tā būs jāieraksta kases čekā ar roku un jāapstiprina ar savu parakstu.

Lielākajās Latvijas pilsētās notiks Eirodienu pasākumi, kuru laikā gan VID nodokļu speciālisti, gan arī vairāk nekā desmit citu valsts iestāžu speciālisti atbildēs uz visiem iedzīvotājiem aktuālajiem eiro jautājumiem vienuviet, kā arī izsniegs interesentiem dažādus informatīvos un skaidrojošos materiālus saistībā ar eiro ieviešanu Latvijā. Tuvākās Eirodienas ir plānotas 4. oktobrī Jelgavā.

Tikmēr baušķenieki var sākt gatavoties nākamajam semināram par eiro ieviešanas tēmu, kas notiks 31. oktobrī Bauskā.

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) sadarbībā ar Latvijas Banku un Ekonomikas ministriju no 24. septembra līdz 21. novembrim 26 Latvijas pilsētās rīko seminārus par eiro banknotēm, monētām un ieviešanas procesu. Apmeklēt semināru ciklu «Kas jāzina par eiro drošību – kasieriem un ikvienam no mums» aicināti gan profesionāli naudas lietotāji, gan ikviens cits interesents, kuram ir neskaidrības par eiro ieviešanas procesu. Tā informē Zanda Lamba, Latvijas Darba devēju konfederācijas Reģionālās attīstības un sociālā dialoga koordinatore Zemgalē.

Seminārā lektori būs Latvijas Bankas skaidras naudas eksperti Andris Tauriņš un Aleksandrs Antiņš, Latvijas Bankas ekonomikas un starptautisko attiecību eksperti un eksperti nodokļu, grāmatvedības un cenu norādīšanas jautājumos.

Tiem, kas nevarēs ierasties uz semināru, bet ir vēlēšanās uzdot jautājumus par eiro ieviešanu lektoriem, ir iespēja to izdarīt ar «Bauskas Dzīves» starpniecību un saņemt atbildi laikrakstā. Jautājumus jāsūta uz e-pastu: uldis.varnevics@bauskasdzive.lv vai jāatnes uz redakciju Rīgas ielā 51 Bauskā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

nāra Māra

pofig, kādā valūtā nav naudas.

pirms 6 gadiem, 2013.10.03 15:22

lats

Kad BŪS tie eiro makā tad arī vajag tās cenas drukāt tagad tik galvu jauc riebjas skatīties un klausīties.Agrāk ar TĀDU LEPNUMU tikām pie latiem...ātri gan aizmirstam savas valsts naudas zīmes.Jā toties cik netiek kursi rīkoti un semināri grāmatvežiem ,un cik tas viss tik nemaksā,ne mazās naudiņas...tie ir simti!Eksperts eksperta galā,spēj tik maksāt,un murgs galīgākais,Tik būs lemts redzēt ,kā viss notiksies,

pirms 6 gadiem, 2013.10.03 15:17

Vietējās ziņas