VID veic pārbaudes tirgū 5

Šī gada piecos mēnešos Bauskas tirgos ir veiktas četras tematiskās pārbaudes, no kurām pārkāpumi pašlaik konstatēti divos gadījumos. Pagājušajā gadā Valsts ieņēmumu dienests (VID) Bauskas tirgos veica 11 tematiskās pārbaudes. Dažādi tirdzniecības noteikumu pārkāpumi ir konstatēti desmit pārbaudēs, un par tiem piemērots administratīvais naudas sods 400 latu apmērā.Pagājušajā nedēļā 30 tirdzniecības vietu tematiskās pārbaudes tika veiktas Rīgas Centrāltirgū, Lubānas tirgū, Nakts tirgū un citās Rīgas pilsētas mazumtirdzniecības vietās. Pārbaužu laikā Valsts ieņēmumu dienests (VID) kā bezsaimnieka mantu konfiscēja 275 kilogramus dārzeņu, zaļumu un ogu, kas tika nodoti Rīgas pašvaldības SIA «Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs».Pārbaudes tirgos tika veiktas galvenokārt lauksaimniecības produkcijas tirdzniecības vietās, lai pārbaudītu, vai tirgotāji patiešām pārdod pašu izaudzētu vai iepirktu produkciju. VID atgādina, ka, saskaņā ar likumu, pārdodot tirgū iepirktas preces, ir obligāti jāizmanto kases aparāts.Kopumā dažādus tirdzniecības pārkāpumus VID inspektori konstatēja 24 gadījumos jeb 80 procentos no kopumā veiktajām 30 pārbaudēm. Konstatēts, ka četrās tirdzniecības vietās Rīgas Centrāltirgū un Nakts tirgū tiek pārdota nezināmas izcelsmes produkcija. Uzzinot, ka pircējs ir VID inspektors, pārdevēji atstāja tirdzniecības vietu un neatgriezās, neuzrādot preces pavaddokumentus. Rezultātā prece tika atzīta par bezsaimnieka mantu, kā arī pieņemti lēmumi administratīvā pārkāpuma lietā par dārzeņu, zaļumu un ogu konfiskāciju. Kopumā tika konfiscēti 210,5 kilogrami dārzeņu - 73 kilogrami gurķu, 62,5 kilogrami tomātu, 61 kilograms kāpostu un 14 kilogrami redīsu, deviņi kilogrami diļļu un 55,5 kilogrami ogu - 12 kilogrami zemeņu, 14 kilogramu vīnogu un 29,5 kilogrami ķiršu. Arī iepriekšējā reizē, veicot tematiskās pārbaudes Rīgas Centrāltirgū, VID kā bezsaimnieka mantu konfiscēja 355 kilogramus dārzeņu, augļu un ogu. Par konstatētajiem pārkāpumiem ir sāktas lietvedības administratīvo pārkāpumu lietās un tiks piemēroti sodi saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu.VID regulāri veic šādas pārbaudes tirgos. 2011. gada pirmajos piecos mēnešos kopumā tirgos visā Latvijā ir veiktas 287 tematiskās pārbaudes, no kurām 225 tematiskajās pārbaudēs jeb 78 procentos ir konstatēti dažādi ar tirdzniecības noteikumu un darba tiesisko attiecību neievērošanu saistīti pārkāpumi. Arī turpmāk VID pastiprināti kontrolēs Latvijas tirgus, lai novērstu likumpārkāpumus, īpaši pārdodot no ārvalstīm ievestus produktus.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

ojpvslud

ajuh canada goose pas cher qmxu http://www.parkacanadagoosedeal.fr/
mmvw beats by dre uk rytg http://www.beatsfordre.co.uk/
tqgu doudoune moncler tyef http://www.monclerpascherdeals.com/
some canada goose france gvyw http://www.canadagoosefridea.fr/

pirms 8 gadiem, 2012.11.19 15:12

dhqirdym

zonfeake http://www.free-run.eu/ http://www.nikefreerun2tilbud.eu/ http://www.nikefreerun2dame.eu/ http://www.free-run-nike.eu/ http://www.free-run-sko.eu/ http://www.free-run-2.eu/ lmllucxm free run løbesko nike free run tilbud free run 2 dame free run nike free run sko billig nike free nosafahi

pirms 8 gadiem, 2012.11.10 06:01

vajag tak vienreiz vinjus sākt klapēt,lai bail uz ielas vispār rādīties!!

pirms 9 gadiem, 2011.06.21 11:51

Kristīne

Sūkā gan- 73 kg gurķu, 12 kg zemeņu, 29,5 kg ķiršu! :D
Ellīgi labs Jāņu galds! :D
Tici man, ja viņi nestrādātu tā, kā viņi to patreiz dara, tad nekādas bezmaksas vakcīnas zīdaiņiem te nelīdzētu! Tas, ka valstī ir "grūti laiki", nenozīmē,ka tagad mums ir jāēd veca gaļa un importa zemenes, kas uzdotas par LAtvijā audzētām! ;)

pirms 9 gadiem, 2011.06.21 10:43

Vietējās ziņas