Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VIDEO: Bauskā sapnis par jaunu bibliotēku izsapņots 21

Sapnis par jaunas bibliotēkas būvniecību Bauskā, kas nodokļu maksātājiem izmaksājis 256 000 eiro, tagad ir izsapņots. Projekts divreiz neesot apstiprināts, tāpēc pašvaldība nolēmusi bibliotēkas vajadzībām pārņemt ēku no Finanšu ministrijas. Iecerētajai ēkai gan arī būs nepieciešama pārbūve, turklāt ar citām telpām jānodrošina tur pašlaik esošie nomnieki, ziņo Zemgales reģionālā televīzija.

Bauskas centrālā bibliotēka ir galvenā reģiona bibliotēka, bet tā nespēj visiem nodrošināt piekļuvi  grāmatu pasaulei, jo pirms tam jāpārvar stāvas un līkumotas kāpnes. Arī pilnvērtīgi izmantot visas telpas neesot iespējams. Vietās, kuru  izturība atkarīga no stāvu zemāk saliktajām stutēm, būvniecības valsts kontroles birojs aizliedzis  plauktus piekraut ar grāmatām.

"Tas nebija abonementā, bet šeit meitenes tika ļoti ātri klāt un varēja cilvēkam iedot, ja  katalogā redzēja. Šeit viss mums bija jāatslogo šajā telpā," teica Bauskas centrālās bibliotēkas vadītāja Māra Kuļikauska.

Uz kultūras centru kā uz pagaidu mājvietu bibliotēka pārcēlusies pirms 75 gadiem, un pašlaik esot pēdējā visā Kurzemes un Zemgales reģionā, kurai joprojām nav mūsdienīgu telpu. Jaunas bibliotēkas būvniecībai projekts, kas nodokļu maksātājiem izmaksājis 256 000 eiro, izstrādāts un pārstrādāts jau sen. Tagad šis sapnis izsapņots, un pašvaldība pieņēmusi lēmumu bibliotēkas vajadzībām pārņemt Finanšu ministrijai piederošu ēku.

"Tuvākā nākotnē Eiropas Savienības atbalsta  šādiem projektiem, izskatās, ka nebūs, un tāpēc mums nav citas izejas. Kalna iela 18 ir avārijas stāvoklī," pauda Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs (Nacionālā apvienība).

Padomju gados būvētā divstāvu ēka gan arī ar vides pieejamību nevar lepoties. Cilvēkiem ar kustību traucējumiem tajā neiekļūt. Arī uz otro stāvu ved kāpnes. Turklāt ēkā jau atrodas gan valsts institūciju, gan privātpersonu biroji, kam pašvaldībai jānodrošina līdzvērtīgas telpas.

"Te tomēr ir divstāvīga ēka, un pirmajā stāvā mēs varētu izveidot, lai cilvēki ar kustību traucējumiem varētu tikt iekšā. Te būs jāpārbūvē, tas nav tā, ka mēs rīt varētu iet iekšā un apkalpot cilvēkus," sacīja Čačs.

Nomnieki jau esot aptaujāti, un piekrituši pārcelties. Arī ''Valsts nekustamajiem īpašumiem''  iebildumu neesot, bet tas, cik šāda pārbūve izmaksās, gan vēl neesot aplēsts. "Es domāju, ka izmaksas varētu nebūt tik lielas (kā būvējot jaunu), tas, protams, atkal ir laiks, kas ir jāgaida, bet pats galvenais visā šajā ir tas, ka bibliotēkai nepieciešams pēc iespējas ātrāk pārcelties uz pieejamām telpām, un vieta tur ir ļoti laba," sacīja Bauskas centrālās bibliotēkas vadītāja Māra Kuļikauska.

2022. gadā bibliotēka atzīmēs savu 100. gadskārtu, un vadītāja cer, ka līdz tam vismaz visi priekšdarbi, lai pārceltos, būs paveikti.


Pievieno komentāru

Komentāri 21

Kā vienmēr

"Tas, cik šāda pārbūve izmaksās, gan vēl neesot aplēsts". Un kas ir aplēsts???

pirms 4 mēnešiem, 2019.11.29 08:29

ļimoņčiks

zinot novada auļotāju naudas "apgūšanas" apetīti un administrācijas projektu ieviesēju kompetenci lēti tas nebūs.

pirms 4 mēnešiem, 2019.11.29 11:52

prātnieks

Uzdevums skolniekam.
Cik nopelnīja - dots 256 000 eiro un cik % kārtotājam pie zināmā, ka to megaprojektu nekad nerealizēs?

pirms 4 mēnešiem, 2019.11.29 08:34

Gudrā pensionāre

Tu par lauķiem ņirgājies ?

pirms 4 mēnešiem, 2019.11.29 10:27

INGA

Apsveicami,kas vainas ēkai,kurā atrodas bērnu biblioteka,tikai tās kāpnes vajadzētu savest kārtībā.Vienreiz arī varēs vecāka gada gājumi cilvēki tikt pie bibliotekas grāmatu'lasīšanas. Pareizi ir,priekš kam celt jaunu ēku,jau tā mums Bauskā ir vairākas ēkas,kuras stāv neizmantotas,un pamazām iet postā.

pirms 4 mēnešiem, 2019.11.29 14:48

+++

Šajā miestā visi sapņi murgaini. Galvenais,ka superdārgie parādi gulsies uz nākošo paaudžu pleciem

pirms 4 mēnešiem, 2019.11.29 15:28

Nu zini

Tās kāpnes ir pilnīgi normālas.Vajag taupīt naudu.

pirms 4 mēnešiem, 2019.11.29 17:57

Ingiņ, meitiņ.

Ilgu un grūtu ceļu esi gājusi, lai nonāktu pie "priekš kam celt jaunu ēku?", it sevišķi tikai tad, kad Valsts kase "piegriezusi skrūves", piedevām pamanoties iztērēt veselu cerurtdaļmiljonu lai nonāktu pie šīs atskārsmes

pirms 4 mēnešiem, 2019.11.30 11:09

Šoferis

Kāda nah ren biblioteka. NORMALU ASFALTU VAJAG BAUSKAS IELĀM!!!!

pirms 4 mēnešiem, 2019.11.29 15:30

arī

Kā viesi pāris stundas pavadot Bauskā,var spriest par tās attīstību.To zin tikai tie,kuri šeit dzīvo.Attīstība ir tāda,ka katru darba dienas rītu ir pilni autobusi ar cilvēkiem,kuri brauc uz darbu Rīgā,un vakarā pārguruši atgriežas.

pirms 4 mēnešiem, 2019.11.29 21:54

Skumjais Bauskas sapnis

Izsapņotie sapņi.Tāds varētu būt grāmatas nosaukums.Stāsts par dzīvi Latvijas mazpilsētā.Izsapņots sapnis par jaunu bibliotēku.Izsapņots sapnis par normālu kultūras centru.Izsapņots sapnis par jaunu darba vietu radīšanu Bauskā.Kur nu vēl vecais sapnītis,ka tomēr deputāti būs tik godīgi pret saviem cilvēkiem un nepieļaus slimnīcas likvidāciju.Sapņi brūk.Droši vien arī sabruks sapnis,ka Bausku nepametīs un neaizbrauks dzīvot uz ārzemēm jaunieši.Tāpēc labāk nesapņot.

pirms 4 mēnešiem, 2019.11.29 17:55

baušķeniece

pat latgales pilsētas kā Rēzekne, Krāslava, pat Balvi tikušas daudz tālāk attīstībā nekā Bauska.
Jo mainās bieži ''pilsētas galva'', kas nav no spēcīgākajiem saimniekiem it sevišķi pēdējos gados.

pirms 4 mēnešiem, 2019.11.29 20:03

baušķeniecei

Protams ka visur ir labi, kur pašas nav! Ne jau tu tāda vienīgā. Nezin kāpēc viesi no citām pilsētām, tavas piesauktās ieskaitot, velta labus vārdus un pozitīvi vērtē Bauskas attīstību pēdējos gados. Nez kāpēc tā?

pirms 4 mēnešiem, 2019.11.29 21:21

baušķeniecei 2

Tāpēc, ka viņi redz sakopto RIMI ēku caurbarucot vienreiz 20 gados

pirms 4 mēnešiem, 2019.11.29 23:30

Andrejs

Labāk Bauskas kino teātrī atjaunotu, lielākā jēga būtu un popularitāti Bauskai celtu

pirms 4 mēnešiem, 2019.11.30 09:12

Andrej

Kad tagad katram mājās Tv un i-nets siltā istabā, kas tad Bauskā uz to kīno ies, pāris pirmās reizes uz kādām jaunām firmām ? Nebūtu ne jēga, ne popularitāte. bet gan galīgs tukšpadsmit un vieni zaudējumi.

pirms 4 mēnešiem, 2019.11.30 13:11

Jautājums

biedram Kolužam, vēsturnieka un zaļsaimnieku auļotāju brigādei , vai projektam bezjēgā izmestajiem 256 000 eiro nav jāpieskaita bibliotēkas pārrobežu projektam iztērētie desmiti tūkstoši lati, kurus iespējams būs jāatmaksā?

pirms 4 mēnešiem, 2019.11.30 12:25

Smotrjašijs

Vai bibliotēka ir tas , kas Bauskai ir vajadzīgs ?
Labāk akūtos gadījumos atstātu tepat Bauskā , nejau vestu tūlīt pat etapā uz Jelgavu. Nu Jūs sapratāt :)

pirms 4 mēnešiem, 2019.11.30 12:30

INGA

Kad te saka,kad Bauskai vajdzīgs jauns kultūras centrs,nepiekrītu,kas vainas tagadējam> Vienīgi,maan liekas,ka jauniešiem gan nav kur aaiziet,nav nekādi sarīkojumi,kur viņi varētu izdejoties,nevis tikai piedzerties.Un taisnība par slimnīcu gan ir,un tas ir ōti skumji,pat 3o.gados Bauskā pastāvēja slimnīca,un cilvēki bija apmierināti,tomēr tuvāk mājām,bet tagad neatkarīgā valstī neko vairs nevajag,jāved uz Jelgavu,arī tur nav vietas,un neviens īpaši mūs tur negaida.Tas bija kādreizējās Bauskas vadības spļāviens mums,baušķeniekiem.

pirms 4 mēnešiem, 2019.11.30 14:25

Ingiņ,

Slimnīcas pakļautas veselības ministrijai un tikai tā nosaka slimnīcas statusu, bet ne pašvaldība, kas maksā, tas arī pasūta mūziku. Nejauc te gaisu, ja neko nesajēdz!

pirms 4 mēnešiem, 2019.12.01 10:13

skumji ir tas,

ka vienkārši arī tik mazā valstī kā Latvija zinošu, profesionālu un strādātgribošu ārstu vienkārši nepietiek. Nu jau pat reģionālajās slimnīcās, tādā kā Jelgavā, ārstēties bieži vien ir noziegums pret savu ķermeni. Arī ja atceramies Bauskas ķirurgus, kuram no viņiem nebija tieksme pēc "stiprāka dzēriena", dažiem par narkotikām? Bet ko darīsi, ne visiem tolaik ne arī tagad ir tā nauda, lai tiktu tiešām pie speciālistiem

pirms 4 mēnešiem, 2019.12.01 11:25

Vietējās ziņas