VIDEO: Bauskas jaunieši spodrina prasmi diskutēt, izjautājot ministrus 5

Pēc Bauskas novada Codes un Dāviņu pagasta jaunatnes darbinieka Kaspara Kalēja iniciatīvas Bauskā ieradās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce. Uz tikšanos ar ministru sanāca vairāk nekā 30 apmeklētāju, pārsvarā jaunieši.

Tikšanās notika Bauskas bērnu un jauniešu centra ēkā Rīgas ielā 2. oktobrī. Ministrs sākumā sacīja, ka laika nav daudz, un ieradās ar aizkavēšanos, bet beigās diskusiju turpināja gandrīz pusotru stundu un arī piekrita fotografēties kopā ar jauniešiem.

Tikšanās iniciatoru K. Kalēju vairāk interesēja klimata pārmaiņu jautājumi, savukārt sanākušie aktīvāk prasīja par novadu reformu.
Uz jautājumu par to, vai iespējamas izmaiņas piedāvātajā jauno novadu plānā, J. Pūce atbildēja, ka šādu plānu ir apstiprinājusi valdība, bet tas jāpieņem Saeimai, deputāti var pieprasīt pārmaiņas. «Viss ir deputātu rokās,» pauda J. Pūce.

Baušķenieks Austris Stankevics, kurš apgūst politoloģiju, apšaubīja reformas ekonomisko pamatojumu. «Izskatās, ka tā izveidota ķeksīša pēc,» sacīja jaunietis. J. Pūce pauda viedokli, ka piedāvātais variants ir ilgtspējīgs. «Līdz šim bija kā tādā interesantā futbolā, kad 30 pašvaldībām iedod vienu spēlētāju, vēl 30 divus, tad pa trim četriem, citam – 11, bet citam – 20 spēlētājus, tad saliek vienā čempionātā un saka: «Parādiet, kuram komanda ir spēcīgāka!»,» pauda J. Pūce. A. Stankevics uzsvēra, ka reformu neatbalsta pašvaldību vadītāji un iedzīvotāji. «Es neesmu pašvaldība. Man ir jārūpējas par cilvēku labumu. Es neapmierinātību uztveru kā darba uzdevumu – pārliecināt, ka reforma ir nepieciešama,» atbildēja ministrs. Viņš atgādināja, ka arī pirms iepriekšējās reformas bija pašvaldības, kas pret to vērsās Satversmes tiesā un zaudēja.

«Bauskas Dzīvei» A. Stankevics atzina, ka nav pret novadu reformu, bet viņu interesējis, kā ministrs reaģē uz pretestību un protestiem.

Ministrs plaši skaidroja arī jautājumus, kas bija saistīti ar klimata izmaiņām, valsts politiku un depozītu sistēmas ieviešanu, skāra arī situāciju Bauskā – lielo transporta plūsmu cauri pilsētai. Ministrs atzina, ka pašlaik pētījumi par gaisa piesārņojumu nav bijuši. Lielāka uzmanība pievērsta trokšņu piesārņojumam, kas Bauskā ir diezgan liels. Par to liecina nesen arī «Bauskas Dzīves» youtube.com kanālā ievietotais video. J. Pūce norādīja, ka ilgtermiņa plānos ir ne tikai apvedceļš ap Bausku, bet arī ap Iecavu, jo transporta plūsmai pagaidām ir tendence tikai pieaugt. ««Rail Baltica» veidos jaunu transporta koridoru,» pauda ministrs.
 
K. Kalējs interesējās: «Kā jaunieši var iesaistīties politikā un mainīt likumus?» J. Pūce skaidroja, ka ir iespējams iesaistīties dažādās jauniešu organizācijās, vērsties pie deputātiem, darboties partiju jaunatnes organizācijās, ir iespēja ar individuālu vai komandas uzstāšanos panākt to, ka problēmu pamana un pievērš lielāku uzmanību. Viņš kā piemēru minēja Zviedrijas klimata izmaiņu aktīvisti Grētu Tūnbergu. «Viņa ir kļuvusi par reālu superzvaigzni, atstājot iespaidu uz pasaules politiku, lai arī nav nevienā partijā,» stāstīja J. Pūce.

Savukārt tiem, kas ir pārliecināti, ka viņu ideja ir kā vērta, vispirms vajadzētu pamēģināt savākt desmit tūkstošus balsu vietnē manabalss.lv.

Sanākušajiem jauniešiem ministrs novēlēja nebaidīties kļūdīties. «Mēs dzīvojam laikmetā, kad cilvēks vairs nav «piesiets» pie savām kļūdām uz mūžu. Es uzskatu, ka mūsdienu Latvijā cilvēks sevi var realizēt vislabāk,» pauda J. Pūce.

Pasākuma noslēgumā visi kopīgi fotografējās. «Bija ļoti interesanti. Ministrs ir zinošs gan par klimata izmaiņām, gan novadu reformas jautājumiem. Prieks, ka bija iespēja ierasties uz šādu tikšanos, jo jautājumi skar arī Iecavas novada iedzīvotājus. Mani noteikti interesētu tikšanās arī ar citiem ministriem. Ir svarīgi uzklausīt dažādus viedokļus, ministru nākotnes vīzijas un plānus,» tikšanos vērtēja iecavniece Renāte Estere Liepiņa.

K. Kalējs informēja, ka šogad vēl ir iecerēts sarīkot jauniešu tikšanos ar izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku.Pievieno komentāru

Komentāri 5

aptaujātājs

Izjautājot spodrinās vairāk,nekā iztaujājot ? Nedod dievs,ka kāds sadomās vēl izprašņāt !

pirms gada, 2019.10.04 11:08

domnieks

"Aptaujas" vietā tagad būšot "Izjaute"

pirms gada, 2019.10.04 13:35

prātnieks

=Ministrs plaši skaidroja arī jautājumus, kas bija saistīti ar klimata izmaiņām, valsts politiku un depozītu sistēmas ieviešanu, skāra arī situāciju Bauskā – lielo transporta plūsmu cauri pilsētai. =
Tikai skaidroja un kad sāks reālus darbus? Uz to mudina arī tā zviedru jauniete- pie darba! Laikam nekad , jo tur ir pašam jāstrādā, bet karti ar flomasteri ir tik viegli zīmēt, tik viegli, kā puišelim kādu sienu, kad mamma un milicis neredz...

pirms gada, 2019.10.04 14:53

Līga

Ja pamatīgi iztirdina,tad vairākums to vadošo izrādās vienkāršie ***m-***m

pirms gada, 2019.10.05 14:05

b-ļ-e-m

b-ļ-e-m - b-ļ-e–m

pirms gada, 2019.10.05 14:07

Vietējās ziņas