VIDEO: Bauskas novada sporta spēlēs uzvaras laurus plūc Gailīšu pagasts 10

Bauskas novada atklātajās desmitajās sporta spēlēs pirmo vietu izcīnīja Gailīšu pagasta komanda, otrajā vietā Bauskas pilsētas vienība, trešie – Mežotnes pagasta pārstāvji. Rezultāti bija ļoti blīvi, un nelielas izmaiņas trešajā vietā būtu iecēlušas pavisam citu pagastu.

Sacensībās, kas notika 15. augustā, piedalījās desmit pagastu, pilsētas un novada vienības. Sporta spēles aizvadītas Bauskas pilsētas, Bauskas Valsts ģimnāzijas un Bauskas 2. vidusskolas stadionos.

Deviņās sacensībās bija iespējams nopelnīt punktus kopvērtējumam. Bauskas pilsētas komandai neveiksmīga bija stafete. Parasti lielajā stafetē ir dažādi spēka, ātruma un veiklības vingrinājumi, bet šoreiz tika pārbaudītas arī prasmes – florbola bumbiņas un futbola bumbas vadīšana, riepas velšana, un baušķenieki palika devītie. Stafetē uzvarēja Gailīšu pagasta vienība, tas viņiem nodrošināja uzvaru arī kopvērtējumā.

Skarbākā cīņa bija minifutbolā – par pirmo vietu spēkojās Codes un Ceraukstes pagasta vienība. Finālā ceraukstieši bija vadībā ar 1:0, bet Ceraukstes pārstāvim Artūram Dulbem neizturēja nervi, tāpēc tika nopelnīta sarkanā kartīte, un Jāņa Rotberga vadītie jaunieši uzvarēja ar 3:1.

Bauskas pilsētas komanda izcīnīja četras uzvaras – sieviešu volejbolā, 3x3 basketbolā gan sievietēm, gan vīriešiem, kā arī svaru stieņa spiešanā guļus. Mežotnes pagasta vienība uzvarēja vīru volejbolā, Brunavas pagasta sportisti – šaušanā.

Reizē ar ieskaites sacensībām bija iespējas izmēģināt spēkus arī citās disciplīnās. Viena no populārākajām bija vieglatlētika, kur dažādās distancēs un disciplīnās varēja sastapt gan godalgotus veterānus, gan arī Latvijas jaunatnes sacensību čempionus.

Spēkus varēja izmēģināt šautriņu mešanā, kā arī pievelkoties pie svaru stieņa un preses vingrinājumā. Pēdējais sniedza vairākus pārsteigumus. Sacensību tiesneša un arī dalībnieka Pētera Rājeva 530 reizes preses vingrinājumā nebija nekāds pārsteigums – par spīti gadiem P. Rājevs regulāri pārsteidz ar labu fizisko formu. Meistarīgākais savā vecuma grupā šoreiz bija Normunds Krīgers – viņam 500 reizes. Kā pats atzina – vingrinājums gluži vienkārši apnicis, varējis izdarīt arī vairāk. Labs rezultāts arī Edgaram Mediņam – ar 420 reizēm otrā vieta. Jaunāko puišu grupā labākais rezultāts Robertam Šumilam – 300 reizes.

Futbola un volejbola sacīkstēs līdzjutēju un spēlētāju neapmierinātību raisīja fakts, ka uzvarēja komandas, kurās tikpat kā nebija attiecīgo pagastu iedzīvotāju. Līdzjutēji pauda viedokli, ka finālā futbolā cīnījās nevis Codes pagasta sportisti, bet gan FK «Auda» juniori ar Ceraukstes pagastu, bet volejbolā – nevis Mežotnes pagasts, bet gan «Schenker» līga ar Vecsaules pagastu. Par šo situāciju neapmierināts ir Ceraukstes pagasta sporta organizators Artūrs Dulbe.

«Šīs ir gada vienīgās sacensības Bauskas novadā, kad plecu pie pleca būtu jācīnās esošajiem vai bijušajiem pagastu vai novada iedzīvotājiem. Manuprāt, pašvaldības sporta spēlēs nav jāpiedalās vieskomandām. Ja no desmit cilvēkiem tikai viens ir vietējais – kāda jēga? Kāda jēga ar iebraucējiem, kuri pagastā kāju nav spēruši, aizstāvēt pagasta godu? Atgādināšu vai atklāšu šo spēļu patieso nozīmi. Kāpēc Ceraukste šaušanā ierasti ir beigās? Mūsu komandā šauj savējie – ceraukstieši. Es viegli sarunātu kādu no Bārbeles vai Vecumniekiem, lai atbrauc «pašaudīties» un iegūst medaļas. Bet šīm spēlēm ir cits raksturs. Tās ir mūsu – novada un pagastu – olimpiskās spēles,» pauž A. Dulbe.

Pateicoties Mežotnes pagasta vīru komandas uzvarai volejbolā, Mežotnes pagasts izcīnīja trešo vietu kopvērtējumā.


VIDEO no sporta spēlēm skatīties šeit:

https://www.youtube.com/watch?v=NWg559Z5vh8

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Viedoklis

Var jau būt, ka šīs sporta spēles vispār nav vajadzīgas??? Vai arī tās ir kaut kā jāpilnveido, jāmaina noteikumi.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.18 08:10

Dulbem

Kāpēc neesi noskaidrojis par pārējām komandām, vai tad citām nebija viesspēlētāju? Mežotnes komandā spēlēja 80% Entuziastu līgas komanda, kas pārstāv Bauskas novadu!

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.18 08:40

Mašinskim

Sāc beidzot strādāt,trenēt. Jā, bet tev jau dalībnieku vairāk nekā iespējami Mežotnes iedzīvotāju.. cIK TEV TĀS VOLEJBOLU KOMANDU,CIK LĪGĀS??? Īstenībā,iespējams tu pat vienu nevari savākt no Mežotnes iedzīvotājiem.. Tā kā paklusē,dzēs ugunskurus,pieskati labāk savu mazdārziņu un nelien sportā no kura nejēdz.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.19 01:20

Gailisi

Paldies Gailīšu pagasta komandām, dalībniekiem, atbalstītājiem un organizatoriem, mēs to paveicām!

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.18 10:18

Artūram

Beidz tak čīkstēt un sūdzēties. Esi vecis .

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.18 18:47

Kode

Codes pagastā gan visi bija īpaši informēti par šīm spēlēm ???? sporta darba koordinators jau labu laiku riktīgi “deg” par “savu” pagastu!!

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.19 15:06

Kodei

Šīs sacensības organizē novads ,nevis pagastu pasākumu organizatori.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.19 18:08

kodei

ingucim vienam grūti , birutele vēl kuļ labību. ....ir jāsaprot.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.19 18:54

Kode

Hmm.. man šķita, ka komandas “vāc” katrs pagasts atsevišķi

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.19 23:17

Vietējās ziņas