VIDEO: «Bigas krūze» otro reizi aizceļo uz Jelgavu 4

Bauskas kultūras centrā rīkotajā sadancī «Bigas krūze» uzvarēja Jelgavas vidējās paaudzes deju kopa «Laipa». Sestdien, 18. janvārī, viņi uz gadu savā īpašumā ieguva ceļojošo deviņus kilogramus smago tērauda krūzi.

Pie jelgavniekiem «Bigas krūze» nonākusi otro reizi, uzvaras laurus «Laipa» plūca arī 2018. gadā.

Konkurss «Bigas krūze» 2015.gadā iedibināts, godinot Bauskas novada ievērojamo horeogrāfi un kultūras darbinieci Birutu Hegenbarti, un tā galvenā iecere ir izcelt un jaunajai dejotāju paaudzei parādīt seno deju pūru – aizvadītā gadsimta 50., 60., 70.gados iestudētās latviešu tautas dejas.Tā kā Birutu ikdienā mīļi sauca par Bigu, konkurss nes viņas vārdu, bet sadejošanas galvenā balva – tērauda krūze ar Bārtas vainaga elementiem – veidota jo pamatīga, kāda raksturā bija pati Biga.

Šogad konkursā piedalījās septiņi vidējās paaudzes deju kolektīvi (VPDK) - Bauskas Kultūras centra «Biguļi», Ceraukstes pagasta «Dzirnavnieki», Lielvircavas kultūras nama deju kolektīvs «Laimes Pali», Saldus novada deju kopa «Bandava», «Upe» no Tīnūžiem, Svētes pagasta VPDK «Svēte», Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Kultūra» VPDK «Laipa», kā arī «Sidrabi» no Rīgas.

Konkursantu sniegumu vērtēja žūrija - horeogrāfes un vairākkārtējas Deju svētku virsvadītājas Rita Spalva un Marga Apsīte, kā arī horeogrāfs un Dobeles novada skolēnu deju kolektīvu virsvadītājs Arvils Noviks. 

Konkursā - sadejošanā «Bigas krūze» pamīšus piedalās gan vidējās paaudzes, gan senioru deju kolektīvi. Tā kā 2019.gadā konkursanti bija senioru deju kolektīvi, šogad dalībnieki pārstāvēja vidējo paaudzi.

Iepriekšējo konkursu «Bigas krūze» uzvarētāji:

  • 2015. gadā – Īslīces VPDK «Līdums», vadītājs Arvils Noviks;
  • 2016. gadā – Bauskas Kultūras centra SDK «SenBiguļi», vadītāja Santa Zemīte;
  • 2017. gadā – VEF Kultūras pils VPDK «Gatve – otrā iespēja», vadītāja Gunta Raipala;
  • 2018. gadā – Jelgavas kultūras nama VPDK «Laipa», vadītāja Mārīte Skrinda;
  • 2019. gadā – Bauskas Kultūras centra SDK «SenBiguļi», vadītāja Santa Zemīte.Pievieno komentāru

Komentāri 4

Gaisma

Tad nu gan konkurence - pavisam 7 kolektīvi! Tur jau nebija variantu, ja pārējie kolektīvi tādi viduvēji vai pavisam nezināmi. Vai nevajadzētu iepauzēt, Mārīt un Laipa?

pirms gada, 2020.01.19 12:17

pauze

Šajā konkursā viduvējībām nemaz nevajadzētu startēt, tam ir domātas skates. Varbūt kolektīvu vadītāji pārdomājiet, kas ir pa kaulam.

pirms gada, 2020.01.19 12:23

Es tur biju

Konkursā piedalījās ļoti labi un līdzvērtīgi kolektīvi. Tikai šoreiz atkal pārāka bija Laipa. Kas to zin. Var būt tikai par dažiem punktiem kopvērtējumā.Tomēr liels paldies arī pārējiem kolektīviem. Koncerts bija ļoti jauks.

pirms gada, 2020.01.19 14:33

Bezvējš

Nu gan kauns laureātiem - tā bija jāsteidzas, ka nevarēja sagaidīt rezultātus nepārģērbjoties! Čalis nāk uz skatuves fotografēties, bikšu priekšu taisīdams ciet. Laikam nebija citam kam dot to krūzi, ja atkal Jelgavai.

pirms gada, 2020.01.20 17:22

Vietējās ziņas