VIDEO: Bijušo Bauskas policistu tiesā par bezdarbību 13

Tiesas priekšā otrdien, 26. martā, stājās nu jau bijušais policists Jēkabs Bičevskis, kurš pirms diviem gadiem nejauši kļuva par sociālo tīklu zvaigzni, kad internetā parādījās video ar viņa bezdarbību kāda konflikta novēršanā. Par neprofesionālu rīcību viņam jau 2017. gadā tika piemērots disciplinārsods – rājiens. Taču vēlāk ierosināta arī krimināllieta par valsts amatpersonas bezdarbību, otrdien, 26. martā, ziņoja LTV raidījums "Panorāma".

Lieta sabiedrības uzmanības lokā nonāca pirms diviem gadiem, kad sociālajā tīklā “Facebook” tika publicēts aculiecinieka video. Tajā redzami divi konfliktā iesaistīti vīrieši, kurus mēģina izšķirt policists formastērpā. Kautiņa laikā viens no kaušļiem ar dūres sitienu nokautē pretinieku, kurš paliek guļam uz asfalta. Policists nevis sniedz palīdzību cietušajam vai aiztur otru kausli, bet mierīgi iekāpj mašīnā.

Minētais konflikts pirms diviem gadiem norisinājās pašā Bauskas centrā, pie spēļu zāles “Fenikss”. Vietējie iedzīvotāji stāsta, ka kautiņi ar policijas iesaistīšanu tur notiek regulāri. Ne velti ir pat tautas teiciens: par laimīgu lai sevi sauc, kas brauc no Bauskas nepiekauts.

Pēc video parādīšanās internetā policija ierosināja disciplinārlietu, un pēc mēneša policistam Jēkabam Bičevskim tika piemērots rājiens. Viņa pāriniecei, kas ieraksta laikā atradās automašīnā, izteikta piezīme. Taču policijas Iekšējās drošības birojs pret Bičevski uzsāka arī  kriminālprocesu, kurš tagad nonācis līdz Zemgales rajona tiesai Bauskā.

Lietā par cietušo atzīta Valsts policija, jo Bičevska neprofesionālā rīcība nodarījusi kaitējumu policijas tēlam. Bijušais policists par notikušo bija nerunīgs.

Bičevskis drīz pēc notikušā aizgājis no darba policijā un tagad strādā savā zemnieku saimniecībā Rundāles pagastā. Arī apsūdzētā advokāts Ainārs Vīnkalns bija lakonisks: “Mans klients savu vainu neatzīst viņam inkriminētajā noziegumā. Tas ir arī viss, ko es šajā brīdī varu pateikt. Es ar klientu esmu vienojies, un man jāņem vērā viņa intereses, kuras tiks aizstāvētas.”

Apsūdzētais un viņa advokāts lūdza lietu skatīt slēgtā procesā, bet tiesa prasību noraidīja. Taču tiesas sēdi filmēt tika aizliegts. Kā noprotams no aizstāvības izteikumiem – internetā publicētais video situāciju atspoguļojot vienpusēji.

Video neesot parādīts, ka policists atkal izkāpj no mašīnas un piedāvā cietušajam palīdzību, bet piekautais no tās atsakās.

Taču Valsts policijas pārstāve tiesā joprojām uzskata, ka Bičevska rīcība, nespējot novērst konfliktu, bijusi neprofesionāla un grāvusi sabiedrības uzticību policijai.

Otrdien tiesa uzklausīja lieciniekus. Lietas izskatīšanu plānots turpināt tikai pēc pusgada – 28. oktobrī. Krimināllikums par valsts amatpersonas bezdarbību paredz sodu līdz pat brīvības atņemšanai uz trim gadiem.


Pievieno komentāru

Komentāri 13

izbijis atmodnieks

Tauta,izteiksim visdziļāko līdzjutību smagi cietušajai Valsts policijai ! Tā vien roka nesas sērās laist pusmastā Valsts karogus...
Tas sīkums,ka video nepilnīgs,visa tā šlura sākās pirms diviem gadiem,ilgs vismaz vēl pusgadu,bet tauta pieprasa tās spēļu elles vispār slēgt. Glupzemes leišmale Bauska rullē, un kā vēl rullē !

pirms gada, 2019.03.27 15:26

Anits

Un kā ar to policisti - sievišķi, kura mašīnā sēdēja???!!! Arī taču bezdarbība un jāsauc pie atbildības!!!!

pirms gada, 2019.03.27 20:37

AINA

tieši tā,viņa taču arī skaitās līdzvainīga, jo neizkāpa un nepiedāvāja palīdzību.

pirms gada, 2019.03.29 16:05

Kāds

Tiesāt vajadzēja vadību, kurā iecirkni ir nolaidusi līdz ručkai.Labāk painteresejaties kas tas galvenais filmējas bija.

pirms gada, 2019.03.27 20:44

Ko...

Tagat mės aizstāvam kaut kādu tur spėļu automātu atkarīgo?

pirms gada, 2019.03.27 22:04

Dino

Filmētājs jau slavenais egliņš, kurš uz tiesu diezvai ieradīsies... viņa liecību jau arī vajadzētu uzklausīt

pirms gada, 2019.03.28 08:04

....

Abloms bet ieradas tomer.

pirms gada, 2019.03.28 11:01

Hah

Pirmkārt uzvārdu raksta ar lielo burtu, otrkārt ja nezini ,tad nerunā ,un treškārt lasi vairāk ziņas lai zinātu ieradās vai nē!

pirms gada, 2019.03.29 09:46

joha

egliņam būtu jāsāk strādāt avīzē par operatoru, baigais filmētājs, būtu kāds labums pašam, citādi tikai drillē savas bikses pa policijas iecirkņiem!!!

pirms gada, 2019.04.03 19:30

Vietējās ziņas