Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Video demonstrē Pilsrundāles Mājtirgu 2

Ir izveidota un interneta vidē ievietota video reklāma par Rundāles novada Mājtirgu, ko atklāja šovasar. Tā ir viena no projekta «Vietējo produktu attīstība Vidusbaltijā» aktivitātēm.

Kopā Latvijas un Lietuvas pašvaldībās Zemgalē un Ziemeļlietuvā atklāja sešus «zaļos tirdziņus». Šis ir pirmais sociāli orientētais pārrobežu projekts, ar mērķi sniegt atbalstu mājražotājiem, radot jaunas iespējas vietējas izcelsmes preču un produktu tirdzniecībai,kas stimulētu vietējo ekonomiku, informē Zemgales Plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Ieviņš.

No šī gada vasaras līdz oktobrim pavisam notika 12 Mājtirgus pasākumu, kuros piedalījās vairāk nekā 450 mājražotāju. Savukārt apmeklētāju skaits pārsniedza 7000 cilvēku. Pasākumu spilgtākie mirkļi un mājražotāju iespaidi aplūkojami video materiālā. To iespējams noskatīties interneta vietnē youtube.com ar nosaukumu: «Mājtirgus zaļie tirdziņi Zemgalē un Ziemeļlietuvā 2013».

Tirdziņi savu darbu turpinās arī rudens – ziemas sezonā līdz pat Ziemassvētkiem, kā arī nākamajos gados. Tos apmeklēt Latvijā var Rundālē, Viesītē, Pļaviņu novadā, bet Lietuvā – Šauļu rajonā, Kurtuvenai un Žagarē.

A. Ieviņš norāda, ka kopīgā iezīme visiem mājtirgiem ir produktu un preču individuālais un unikālais raksturs – tie ir mājās ražoti un ar mīlestību gatavoti.

Pēdējās projekta aktivitātes bija rudens labumu izstāde «Rudens brīnumi». Tā tapa sadarbībā ar novada izglītības iestādēm. Tāpat bērni un jaunieši bija aicināti fotogrāfēt un izzināt sava novada tradīcijas un teritorijai raksturīgākos produktus un preces konkursā «Mana novada dārgumi».

Projekts īstenots Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā 2007. – 2013. gadam. Tā kopējais budžets ir 749 428,80 eiro, kur Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 627 069,54 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

trenkijam

Tas jau atklāšanas video.Ikdienā vakaros jaunieši dzer pa brīvdienām bērni spēlē hokeju par vārtiem izmantojot galdus.Tie kas grib tirgot un nav mājražotāji tiek izdzīti,jotas priekš Eiropas.Tad jau dzertuve nebija vajadzīga.

pirms 6 gadiem, 2013.11.22 09:20

Vietējās ziņas