VIDEO: Frizieri Bauskā prognozē garas rindas 15

Pēc vairāk nekā divu mēnešu dīkstāves frizētavas atkal atvērušas pierakstu. Rinda pie frizieriem Bauskā izveidojusies vismaz uz pāris nedēļām. Tikmēr salonos mēģina salāgot visas jaunās epidemioloģiskās drošības prasības, kas radījušas neskaidrību par to izpildi. Viens no Bauskas lielākajiem saloniem pierakstu atvēris uz mēnesi, jo neesot pārliecības, vai darbošanās šādā režīmā būs rentabla, šodien ziņo Latvijas reģionu televīzija.

Frizētavu darbības atsākšana pašreiz ir viens no iedzīvotāju gaidītākajiem mirkļiem,

Baušķeniece Dita  ReTV ziņām saka, ka skaistumkopšanas pakalpojumi nepieciešami ne tikai augstām personām, bet arī dāmām. Savukārt Kristiāna pauž, ka viņai tuvojies brīdis, kad nepieciešams doties pie friziera, taču nav bijis steidzami.

Telefons bez mitas zvana arī vienā no lielākajiem skaistumkopšanas saloniem Bauskā – «BB saloniņš». Salona vadītāja Biruta Belte stāsta, ka grūtākais esot nodrošināt epidemioloģiskās prasības atļautajiem pakalpojumiem. Manikīra un pedikīra meistariem katram ir savs kabinets, bet pieci frizieri līdz šim strādājuši vienā telpā. Atbilstoši noteiktajiem kvadrātmetriem, tagad telpā varētu strādāt divi meistari, tomēr tas neatbilstu citai epidemioloģiskā protokola prasībai, kas paredz, ka pēc katra klienta telpa jāvēdina.

Skaistumkopšanas salona «BB saloniņš» vadītāja Biruta Belte pauž: «Bet pakalpojumi nav vienādi. Viens tikai griezīs, cits - krāsos. Tie nebeigsies reizē. Tātad - tas ir neizpildāms. Es nezinu, tur, iespējams, jāierosina kaut kādas izmaiņas, lai ļauj strādāt blokos, un pēc kaut kādām stundām veic lielo tīrīšanu visai telpai, un tādā veidā to risināt, jo tas nav tikai mums. Salonos, kur vēl vairāk meistaru strādā, tas ir tikpat, ja ne vēl sarežģītāk.»

Lai strādāt varētu vismaz divi frizieri, vienam darba vieta iekārtota atpūtas telpā, un tiekot apsvērta iespēja vēl vienu darba vietu pārcelt uz foajē. Tādējādi katrs varētu strādāt divas dienas nedēļā, bet tas nozīmē ļoti zemus ienākumus frizierim .

«Šī visa situācija draud ar to, ka meistarus piespiedīs atkal iet kaut kādā pagrīdē. Klients zvanīs, jautās, un viņš varbūt būs spiests iet kaut kur uz mājām,» saka skaistumkopšanas pārstāve.

Lai ilgi gaidītos pakalpojumus varētu sniegt maksimāli droši un nepārkāpjot noteikumus, nepieciešami esot arī niansētāki skaidrojumi. Piemēram, vai matu krāsošana un griešana ir viens vai divi pakalpojumi?

Jārēķinās arī, ka cenas pakalpojumiem pieaugs. Ierobežojumu dēļ nepieciešami dažādi aizsarglīdzekļi, taču speciālisti mierina, šīs cenas nebūs milzīgas.

Frizieri ReTV Ziņām saka - būs grūtāk strādāt, jo mati meistaram ir jāsajūt ar rokām, taču gumijas cimdi, ar kuriem no 1.marta būs jāstrādā, to neļaus. Arī respiratori situāciju nepadarīs vieglāku, taču fakts, ka atkal varēs strādāt, mazina pārbaudījumu smagumu.

Pakalpojumu sniedzēju uzraudzību veiks Veselības inspekcija, kā arī Valsts un pašvaldības policijas, kas par epidemioloģisko prasību neievērošanu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz 5000 eiro.Pievieno komentāru

Komentāri 15

Daira

Lasu - tas nozīmē ļoti zemus ienākumus frizierim... Atļauj strādāt un atkal nav labi. Ir labi tad nestrādāt nemaz un palikt bez nekādiem ienākumiem? Salieciet dienas kad tikai griež, kad tikai krāso. Pirmdien tikai griežam, otrdien krāsojam un viss raiti iet uz priekšu kad var ievērot līdzīgus izpildes laikus un attiecīgi vēdināšanu.

pirms mēneša, 2021.02.25 20:00

galvenais

neņemt klientus, kuri pa taisno ieradušies no Vatikāna, bez kādiem karantīnas ierobežojumiem....

pirms mēneša, 2021.02.26 09:57

vaira

ja grib, visu ko var iekaartot!, matu griešana un krasošana nav eedemaa lieta, nu visi taa nocietušies, ka briesmas,., kur ta nu taa ies ar taam frizuuraam un lakotajiem nagiem?? pa maaju, virtuvi staigaas, pandeemijas laikaa!?? ir teiciens- kara laikaa- taa ir bezkuļturje.

pirms mēneša, 2021.02.26 19:18

Sviests

Un Tu tā 2 dienas dzīvosies pa frizētavu? Padomā vēlreiz ko uzrakstīji?

pirms mēneša, 2021.02.26 23:01

Persika

Kādus puteņus Daira nes. Šodien es eju nogriezt matus, rīt eju krāsot. Daira, tev nešķiet, ka rinda dubultosies. Tas ir neloģiski. Gan jau visi tiks klāt un rindas sakārtosies. Nevajag stresot.

pirms 11 dienām, 2021.04.08 08:25

?

Vai Tev nav skaidrs, ka labāk saņemt pabalstu 500 eiro par dīkstāvi, nekā strādāt salonā, kur tev var nodrošināt, labi ja divas darba dienas. Taču tur neko nevar nopelnīt. Izdevīgāk saņemt pabalstu un pa kluso matus griezt mājās.

pirms mēneša, 2021.02.25 20:42

Apnicis

Melo tā ka ausis kustās. Domāju kad daudzi cilvēki zin kas notika visu šo laiku ar BB salons.

pirms mēneša, 2021.02.26 08:27

Janka

Kas tad notika?

pirms mēneša, 2021.02.26 08:35

Banka

stradāja!

pirms mēneša, 2021.02.26 19:19

rindas?

tās rindas varētu veidoties no tā mazumiņa likumpaklausīgajiem cilvēkiem, jo visi ekrānā redzamie deputāti, valdības locekļi, ierēdņi un citas amatpersonas, neviens no viņiem nestaigā ar vismaz pāris mēnešus nesaīsinātiem un profesionāli nekrāsotiem matiem. Diez vai tā būs, kā stāstīja biedrs Kariņš, ka izlīdzoties ar dēla matu želeju, vien varēja pateikt, kādas firmas ražojums ir šī želeja, jo ne vien aptur matu augšanu, bet arī spēj tos saīsināt....

pirms mēneša, 2021.02.26 09:54

Ieva

Sūdzās te viņas,visas viņas strādāja,pabalstus saņēma,cikst te vēl,manikīres daudzas strādāja,skropstu meistares strādāja,kur ta bij tie mūsu kārtībnieki???Varēja tik iet un sodīt,nevis Rimi un Maxima staigāt,vaktē vai cilvēkiem maskas ir uz sejas.

pirms mēneša, 2021.02.26 20:40

vairai

Izskatās, ka vairai sirmi mati vēl nav, bet tikai aug:)

pirms mēneša, 2021.02.26 22:54

Skolnieciņš no svētmeža

Saltā ziema jau iet uz beigām. Šogad ziema bija īpaši auksta. Varēja gan slēpot, gan slidot. Tik diemžēl šos ziemas priekus aizēnoja kovid-19 (covid-19) pandēmija. SARS-CoV-2 vīruss ir nelūgts ciemiņš mūsu zemē. Ministru kabinets Latvijas Republikā ir izsludinājis ārkārtas stāvokli līdz 6. aprīlim. Pašreiz visā Latvijā ir ieviesti stingri ierobežojumi, lai mazinātu saslimstību ar šo ļauno vīrusu. Ārkārtas stāvokļa laiks šķiet nepatīkams un sagādā daudz sadzīvisku grūtību. Par spīti ārkārtējam stāvoklim valstī, saglabāsim savās sirdīs un prātos mieru. Nenokārsim degunu grūtību priekšā! Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Atvērsim savā namā logu un ielaidīsim Latvju Dievu dievišķo enerģiju savā mājoklī. Kvēpināsim kadiķa zariņus un vērmeļu buntes, lai attīrītu savu mājokli no negatīvas enerģijas. Iedegsim zaļu svecīti uz galda par godu Dabas Mātei – mūsu mīļajai un labajai Dievietei. Iedegsim dzeltenu svecīti uz galda par godu Laimai – Likteņa Dievietei. Iedegsim pelēku svecīti uz galda par godu Veļu Mātei – Nāves Dievietei. Iedegsim tumši zilu svecīti uz galda par godu Pērkonam – Debesu Tēvam. Iedegsim baltu svecīti uz galda par godu mūsu drosmīgajiem un brīvajiem sentēviem. Lūgsim Latvju Dievu svētību no visas sirds. Ar ticību Latvju Dieviem pārvarēsim šo kovid-19 sērgu kopā. Nepadosimies, mani mīļie tautieši! Tikai vienota tauta ir spēks. Būsim brīvi savā sentēvu pagāniskajā ticībā! Būsim vienoti kā tauta ticībā Latvju Dieviem! Latvju Dievi ar prieku uzklausīs mūsu lūgšanas. Kopš senseniem laikiem Latvju Dievi ir palīdzējuši mūsu tautai pārvarēt krīzes, grūtības un nelaimes. Arī šoreiz Latvju Dievi mums palīdzēs un neatstās mūs nelaimē vienus! Latvju Dievi vienmēr ir mums līdzās. Lai Latvju Dievi svētī katru no mums, kas viņiem tic! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna!
Ar labestību un mīļumu, Skolnieciņš no svētmeža [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #kadiķis #vērmele #rituāli #buršanās #ticība #lūgšanas #PozitīvāEnerģija #saticība #iecietība #sapratne #svētmeža

pirms mēneša, 2021.02.28 16:47

Zuze

Frizieriem cimdi NAV jālieto.
Izraksts no ekonomikas ministrijas - Nodrošina, ka pakalpojums tiek sniegts, izmantojot FFP-2 vai FFP-3 respiratoru bez vārsta, un nagu kopšanas pakalpojumu sniedzēji papildus lieto arī vienreizējās lietošanas cimdus.

pirms 25 dienām, 2021.03.25 08:42

Vietējās ziņas