VIDEO: Iecavas iedzīvotāji – pret šautuves izveidi 11

Iecavas novadā plānots izveidot vērienīgu šautuvi treniņšaušanai un starptautiskām sporta sacensībām. Formāli šautuve ir ieceres stadijā, bet faktiski, iedzīvotājiem un arī pašvaldībai nezinot, tā jau daļēji izbūvēta. Tagad būvniecības ierosinātāji uzceltajai inženierbūvei vēlas mainīt lietošanas mērķi, taču tam kategoriski nepiekrīt iedzīvotāji, ziņo Zemgales TV.

Ierastā lauku ainava Iecavas pievārtē tika izmainīta jau pirms vairākiem gadiem, kad zemes īpašnieki griezās pašvaldībā ar lūgumu atļaut izbūvēt drošības vaļņus.

Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks televīzijai pastāstīja, ka pašvaldībai lūdza apstiprināt valni un meliorācijas sistēmu pārbūvi. “Valnis bija tikai riņķī, un līdz ar to mums šajā brīdī nebija nekādu iebildumu saskaņot šo projektu,” skaidroja Mačeks.

Bauskas novada būvvaldes vadītāja Dace Putna skaidroja, ka pēc tam īpašnieki jau lūdza izmaiņas projektā, ”un tad jau sāka runas pavīdēt par motosporta trasi, par šautuvi, bet būtībā visu laiku būvniecības ierosinātājs slēpa šo patieso mērķi”.

Zemes īpašnieku pārstāvis, jurists Reinis Bērziņš, kurš projektam esot piesaistīts tikai 2019. gadā šautuves darbības licences saņemšanai, uzskata, ka tas, ka tur paredzēta trešā atklātā tipa šautuve, nekad neesot bijis noslēpums.

“Kas ko kādam vēsturiski ir teicis, es nevaru komentēt, bet es vados pēc dokumentiem. Ir būvniecības ieceres iesniegums par trokšņu aizsargvalni, ir projekta izmaiņas, un tas ir nodots ekspluatācijā,” stāstīja Bērziņš.

 “Šobrīd jūs faktiski redzat tikai pamatu tam, kas būs nākotnē.  Ilgtermiņā, cerams, ka tas būs lielākais un skaistākais centrs Ziemeļeiropā, ar kuru leposies Iecavas iedzīvotāji,” norādīja īpašnieku pārstāvis.

Lai ieceri īstenotu, būvei nepieciešams mainīt lietošanas mērķi, un būvvalde pieprasījusi arī sabiedrisko apspriešanu.


Vairums iedzīvotāju gan ir kategoriski pret šautuves izveidi. Pirmkārt jau tāpēc, ka savu darbību ienācēji uzsākuši pārāk slepeni.

“Informācijas nebija nekādas, ka te tiek plānota šautuve. Nebija nevienas informatīvās plāksnes, ne tas, kas viņu būvē. Informācijas nebija nekādas,” apgalvoja iecavnieks Aivars.

“Es negribu, tāpēc, ka manā zemes gabalā  jau ir dzirdama šaušana arī no  armijas šautuves, kas ir Zālītē, kas ir krietni tālāk – 5 kilometrus,” sacīja iecavnieks Atis Avots.

 Par iespējamo šautuves radīto troksni bažījas arī citi apkārtnes zemju īpašnieki. Turklāt sākotnēji būvētajai inženiertehniskajai būvei Valsts vides dienesta atzinums par iespējamo trokšņu līmeni nav nepieciešams, bet šautuvei ir.

“Iesniedzējs savā iesniegumā bija norādījis, ka būvniecības darbi ir pabeigti. Līdz ar to mēs tagad nevaram šādus tehniskos noteikumus izdot. Gadījumā, ja būvvalde pieņems šo objektu ekspluatācijā, tad vērsīsies pārvaldē, un pārvalde sniegs atzinumu, vērtējot jau vispārīgi normatīvos aktus, kas ir saistīti ar vides aizsardzību un šajā gadījumā trokšņiem,” sacīja VVD Zemgales reģionālās pārvaldes atļauju daļas vadītāja Jolanta Ližus.

Sabiedriskā apspriešana noslēgusies 18. jūnijā. Par licences piešķiršanu vai nepiešķiršanu būs jālemj Iecavas novada deputātiem. Pašvaldība gan jau šobrīd ir nosūtījusi lūgumu izvērtēt esošo situāciju arī Iekšlietu un  Aizsardzības ministrijām, kā arī Valsts  drošības dienestam.


Pievieno komentāru

Komentāri 11

nebiju, neredzēju, nezinu

vai tad Iecavas pašvaldība ir tā, kuras īpašumā vēl nav neviena drona ar ko ik pa laikam pārlūkot, kas notiek tai uzticētajā zemē? Vai nav interesanti, "trokšņu valnis" visapkārt objektam, bet amatpersonas tikai plāta muti savai aizstāvībai. Varbūt, arī būvvaldes amatpersonām vajadzēja pacelt savus vērā ņemamos smagumus no amatkrēsliem un pa reizei apskatīties, kas notiek vairākus hektārus lielā objektā, kur "papīri apstiprināti". Bet, pie mums tā nav pieņemts, sēdi un paraksti papīru un saņem nolīgto.

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.22 14:00

prātnieks

=Vai nav interesanti, "trokšņu valnis" visapkārt objektam, bet amatpersonas tikai plāta muti savai aizstāvībai. =
Vai varbūt savu maku, lai paspētu tur kaut ko iebērt par savu ''neredzēšanu''?

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.23 05:57

Patiesība

Nu nemīl to Daini pat Iecavā! Visur, kur viņš parādās ir meli un krāpšanās!

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.22 20:11

šellenbergs

Atgādina to seno teiku par Rīgas vēršādu. Var tikai apbrīnot Kremļa piektās kolonnas izdomu un iniciatīvas bagāžu. Faktiski tikpat apbrīnojama ir pārraudzības iestāžu pērkamība un drošības iestāžu stulbums.

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.22 22:54

izskatās, Tev taisnība

jo, diez vai pēc Krimas "gadījuma", zaļo cilvēciņu ieceļošana noskatītajā valstī vairs ir iespējama, tādēļ varētu būt doma tos sagatavot uz vietas.

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.23 10:12

jop

jā , un no lielgabaliem un tankiem!

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.23 10:11

jop

galvenais ir neļaut ! lai visapkārt klusums un miers ! lai izmirst šī vieta ! saskaroties ar tādu stulbumu , neviens normāls investors uz iecavu nenāks ! mēdiju sacelta ažiotāža , bēdīgi ka trulā būvvalde tam spēlē līdzi! lai viss izmirst , būvvaldei un pašvaldībām mierīgāka dzīve , alga jau no tā šiem darboņiem nesamazināsies , ieripos tā pat katru mēnesi !

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.23 10:06

tiešām jop

jo šāda mēroga šautuve nav nekāda "graviņa", domāta šaušanai pa "māla pīlēm" vai "skrejošo mežakuili", šādā šautuvē apgūst iemaņas un lieto ieročus, kas nepieciešami vīriem ar "īpašām iemaņām"

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.23 12:44

dadzis

patīk virsraksts - iedzīvotāji pret , istenībā daži indivīdi , un viens no tiem kurš laikā kad strādāja vistu fermā piesmirdināja visu iecavas apkārtni , par to viņam nav kauns ?

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.23 10:16

bet

tev nav kauns, ka šaušanas "speciālo kursu" tu gribi apgūt pie "kaktu speciālistiem", visticamāk ar Krievijas naudas palīdzību, bet nevis iestājoties Latvijas armijā vai zemessardzē?

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.24 12:33

Vietējās ziņas