VIDEO: Jaunatvērtais bārs «Montana» uzjunda nekārtības pilsētā 268

Sestdienas, 22. februāra, agrā rītā pamatīgs kautiņš izcēlies pie šomēnes atvērtā bāra «Montana» Bauskā, Rīgas ielā. Aculiecinieku video klejo gan sociālajos tīklos, gan no viena pie otra viedtālrunī visā Latvijā, izraisot sašutumu cilvēkos gan par fiksētajām izdarībām pie izklaides vietas, gan par pašu filmētāju tīksmināšanos par nodarīto un neiesaistīšanos konflikta risināšanā.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Egīls Gailis apstiprināja, ka uz notikuma vietu ir saukta Valsts policija, esot sākta viena resoriskā pārbaude, kā arī viens kriminālprocess par miesas bojājumu nodarīšanu. «Nevaram nodrošināt ekipāžu pie izklaides vietas, tā ir komersanta atbildība, turklāt gan par kārtību iekštelpās, gan pie izklaides vietas. Pašvaldības policija arī tikai līdz pusnaktij strādā… Manuprāt, šajā gadījumā vajadzīgas kardinālas pārmaiņas, ja nevar nodrošināt kārtību un ja neprot atpūsties. Tas ir briesmīgi. Tāda «slava» un video iet pa visu Latviju. Kāds ir pilsētas tēls?! Te vajadzīga pašvaldības reakcija, varbūt jāanulē licence uzņēmējam, kaut kas jādara. «Jauniešu izklaides vieta» – kaut kā šie vārdi neiet kopā ar to, kas tur notiek!» rezumē E. Gailis.

Bauskas novada pašvaldības policijas priekšnieks Broņislavs Ostrovskis apliecināja, ka ar izveidojušos situāciju nav apmierināti un tā ir pārrunāta pirmdien, 24. februārī, iknedēļas sanāksmē pie domes priekšsēdētāja Arnolda Jātnieka. Šajā tikšanās reizē aktualizēts jautājums arī par iespējamu darba laika maiņu, taču saņemts skaidrojums, ka šī gada budžetā diennakts režīmam nauda neesot paredzēta. «Ja, protams, kādā ārkārtas sēdē deputāti nelemj citādi. Ja līdzekļi atrastos, varam pāriet diennakts režīmā. Taču, ja mēs to izdarītu, tas nenozīmē, ka pašvaldības policija patrulētu vien pa Rīgas ielu un uzturētos bāra «Montana» tuvumā. Mums arī citi izsaukumi svarīgi,» uzsvēra B. Ostrovskis.

Viņš pauda, ka līdz šim nevienā reizē pašvaldības policija nav iesaistījusies konfliktu risināšanā minētās izklaides vietas tuvumā. Arī pašlaik apspriestākais incidents izcēlies pēc pusnakts – ārpus vietvaras likumsargu oficiālā darba laika. «Bārs strādā līdz rītam, bet mēs līdz divpadsmitiem naktī, pēc tam neviens nesēž un kamerās notiekošo nevēro. Protams, ja būtu diennakts režīms, dežurants, kurš atrodas pie videonovērošanas kamerām, redzētu, kas notiek, un ekipāža būtu izsūtīta. Tagad tikai nākamajā rītā varam atnākt un konstatēt, kas ir noticis.»

 B. Ostrovskis noliedz arī iepriekš izskanējušo informāciju, ka «Montanas» saimnieki esot saskaņojuši ar pašvaldības policiju par dežūrām un kārtības nodrošināšanu. «To viņi paši ir izdomājuši, ar mums nav nekas saskaņots. Uzņēmēji nebija tiesīgi tādu informāciju publiski paust. Pašvaldības policijas uzdevums nav sargāt privāto biznesu. Ja šādu iestādi atver, pašiem jādomā par kārtības nodrošināšanu,» pārliecināts ir B. Ostrovskis.

Viņš atzīst, ka Bauskas publika ir īpatnēja, tā atšķiroties no pārējās Latvijas. «Šejieniešiem, izskatās, nav cita veida nodarbes, kur varētu parādīt savu bravūrību un spēku. Kāpēc Bauskā mūzikas skolā var logus dauzīt, kālab akmeni lidināt pašvaldības autobusā, ārdīties un demolēt, nerunājot par kautiņiem?! Mēs jau iepriekš spriedām, ka vietas nosaukuma maiņa nemainīs jauniešu kultūru un uzvedības modeli. Tas arī pierādījās, ka neprot šeit kulturāli atpūsties,» teic B. Ostrovskis.

Viņš pieļauj, ka vēl viss ir priekšā un pagājušās nedēļas nogales aktivitātes vien ir «pumpuriņi, ziedi vēl sekos». «Ja nekas nemainīsies un nekārtības būs ilgstoši, domāju, ka krogs būs jāklapē ciet,» rezumē B. Ostrovskis.  

SIA «Montana» pārstāvis Kārlis Vitkovskis portālam uzsvēra, ka izklaides vietas iekštelpās, kā tas iepriekš ticis solīts, kārtība tiekot nodrošināta. Kautiņš, kas redzams izplatītajos video, esot izcēlies pēc bāra slēgšanas – laikā no puspieciem līdz pieciem sestdienas rītā.

Pārmetumus, ka nekārtības eskalējot bāra priekšpusē, jo pašu tirgotais alkohols apmeklētājus apreibina un uzvedībai kļūstot par traucējošu apkārtējiem, klienti tiek raidīti prom, K. Vitkovskis salīdzina, ka tā varot runāt arī par veikalu, kurā persona iegādājas grādīgo dziru, iztukšo to un pie veikala durvīm izraisa konfliktu.

K. Vitkovskis kā vienu no risinājumiem redz domes ieguldījumu pašvaldības policijas diennakts režīma nodrošināšanā, jo Valsts policijai nav gana resursu, lai ātri reaģētu uz izsaukumu.

«Esam pietiekami daudz investējuši, lai šī vieta varētu uzņemt apmeklētājus, bet diemžēl tik daudz finanšu līdzekļu, lai apsardzi nodrošinātu arī ārpusē, mums nav. Es kā uzņēmējs telpās, kuras īrēju, kārtību nodrošinu. Es ielu neīrēju, tas ir pašvaldības īpašums,» uzsver K. Vitkovskis.

Viņš atklāja, ka pirmajā darba dienā atpūtas vietu apmeklējuši ap 80 cilvēku, bet pagājušajā nedēļā apmeklētāju skaits krietni audzis un pietuvojies 250 personām vienā vakarā, kas nozīmējot, ka pieprasījums ir milzīgs un šāda vieta Bauskā ir vajadzīga. Arī vecuma apmlitūda bijusi dažāda – no atļautajiem 18 gadiem līdz pat 60 gadiem.  «Klienti ievēroja arī noteikto ģērbšanās stilu, ka sporta tērpa biksēs un sporta apavos šeit neielaidīs. Bija pat tādi, kas respektēja šo prasību un devās uz mājām pārģērbties. Tālab droši varu teikt, ka šī ir patīkama vieta, kur atpūsties dažāda vecuma ļaudīm. Protams, esam sākumstadijā un vēl mācāmies, taču vēlreiz gribu uzsvērt, ka iekštelpās viss ir droši un problēmsituāciju nav. Es nepiekrītu, ka dēļ izdarībām uz ielas vajadzētu liegt mums darbības atļauju,» pauž K. Vitkovskis.
Pievieno komentāru

Komentāri 268

Jumis

Nezinu vai tiktiešam šī ir "patikama vieta kur atpūsties " ,ja izejot no bāra var ari pa galvu atraut....Protams kautkur var piekrītu uzņēmuma parstāvim, bet taisnību sakot pirmie konflikti un kautiņi jau sākās īsi pirms pusnakts,kad bārs vel bij atvērts.Video redzamais ir pēdējais no kautiņie.

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.24 19:28

Justs

Pie Rimi arī bieži notiek kautiņi. Kāpēc to never ciet un atļauj tirgot alkoholu? :))

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.24 21:32

Daina

Bauskā visur var dabūt pa galvu ????????
Jo Bauskā dzīvo beszsmadzeņu cilvēki

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.25 10:34

SM

Kaut kā pārgāja vēlme iegriezties Bauskas pilsētā. Laikam labāk braukt uz Rīgu vai Jelgavu. Tā nav nejaušība.

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.24 19:32

Dress code

Dress kods tiešām tiek ievērots, apmeklētāji klubā uzturas virsdrēbēs, jo netiek nodrošināta iespēja tās atstāt garderobē!

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.24 19:32

asd

muļķis esi? ja neesi bijis tur tad nekomentē vispāŗ

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.24 22:34

Van Damme

"Antireklāma" ari ir sava veida "reklāma"...Tagad Latvijā zinās kur var braukt savas ielas cīkstoņu prasmes parādīt !

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.24 19:41

Daina

Vai tad citās pilsētās idioti nekaujas?

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.25 10:35

ješka

Kas gri dabūt pa purnu vajag braukt uz Bausku,divas poliču nodaļas ir garantija kad dabūsi to pēc kā atbrauci.

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.26 02:01

!

Spriežot pēc video tā var arī cilvēku nosist. Meiča, kas atsitās ar pakausi pret pakāpieniem veiksminiece. Apbrīnojami degredējusies sabiedrība, kas tīksminās un filmē. Varbūt Montanai jāizsniedz arī ieejas biļetes uz šiem ārpustelpu realitātes šoviem. Nākamreiz jālaiž facebook tiešraidē, lai pasaule redz!

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.24 19:49

Vračus

Bet tak nenosita,te kaujas civilizēti.

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.26 02:03

bedre

bauskā nekad nekas nemainisies. jauni tirlini aug vecie aiziet.cibers vel ar savu kājslauķu baru trukst.lai visi saiet taja bordeli un kadu pedardi sev .......! mazak tadu varonu paliks

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.24 20:04

?

Tev baklan vajādzētu pafiltrēt ko tu tur dzen,skaties kad tev koņ pridjavu priprot,un tad tev laime būs aimugurē.

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.26 02:09

Bauskas tēls rullē

Par laimīgu lai sevi sauc , kas brauc no Bauskas nepiekauts!!! Tas bija kādreiz, ir tagad un būs mūžu mūžos. Ar saknēm iedzīts un mātes pienu iezīsts.

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.24 20:09

...

... pašvaldībai jāiegulda, lai privātais bizness turpinātu darboties, tu joko vai, ieguldi pats un nodrošini kārtību. Lētāk aizklapēt to ūķi.

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.24 20:38

JĀVĀC PARAKSTI

Jāvāc paraksti,lai to ''aunu stalli'' montanu likvidē un atver kādu līdzīgu iestādi pie policijas ēkas jeb slimnīcas ;D
diezgan bēdīgi tie baušķinieki ..... aunu bars. ja nemāk mierīgi atpūsties tad citu variantu neredzu...

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.24 20:48

Mm...

Pie slimnīcas? Tu joko? Tur visus slimniekus izdomās vēl atdauzīt!

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.25 11:19

Urls

Nu policijai un arī pašvaldības policijai tomēr vajadzēja nopietnāk uztvert šīs vietas atvēršanu. Bet ko var gribēt, ja Bauskas mentenē brunču pilns, diez vai beibes grib braukt kauties. A pašvaldības policai jāķer pa dienu suņi un kaķi, nav laika krāmēties pa naktīm.

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.24 21:00

Dulls kas dulls

Labs vakars bija. Ar sievu izdejojos. Tas speles ar uzraavu. a reče arā bij rubaks, a iekšā normaljna bij, tik maz vieta brīžiem jo pieprasijums tiesam bija. diezgan ilgi tuseju un ieksa vismaz nemaniju kadus konfliktus, drizak ka visi viens otru sveicina. pats ar draugus satiku daudz..nu dulls kas dulls

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.24 21:01

plenn

ja nu nav kur atpusties, tad tada uukii jau nu vismazaak, ta labak sedet maja, un filminu skatities.

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.24 22:12

Nu jaaa

Un policijai vairs ne priekš kā nav resursu, tikai virsstundām. Pašvaldības policija var sākt strādāt naktīs uz barčika čas pik.

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.24 21:13

Variants

Nav brīnums, ka Dūmiņkantoris kultūrnamā disko nerīko. Uztaisa tik vienu klopi Tastē, varbūt pie tā var arī palikt.

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.24 21:15

Zeze

Bauskā labāk komendantstundu ieviest, ja mežoņi nemāk uzvesties.

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.24 21:16

nekas jauns

Mežoņi, debili urlas un viņu kultūra

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.24 21:21

nekasnemainās

Pag, kur tie jaunieši tur ir? Visi tādi diezgan ar pieredzi tie apmeklētājis izskatījās, ne?

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.24 21:22

Jli

Es domāju, ka koronavīruss tā arī izdarīs. Piespiedu kārtā baušķi vispār nevarēs iziet no mājām. Būs piespiedu karantīna un kapa miers pilsētā.

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.24 21:23

Ha

Ostrovskis saņem algu 1500 eiro (apmēram) vietnieks 1100 eiro, un pārējie 12 policisti pie 929 eiro, un viņiem nav budžets lai uzturētu kārtību pa nakti, viņiem vienkārši bail pa nakti dežūrēt ielās, labāk pa dienu vizināties un ķert kaķus un suņus.

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.24 21:46

tam ha

Kā tev nav kauna.

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.25 07:05

annele

Kam tāda pašvaldības policija ja naktīs nestrādā? Ja domei nav naudas ,tad vispār būtu jālikvidē šis iestādījums, tāpat jēgas nekādas ,tikai modes pēc jo, ja visām domēm ir ,mums arī vajag.
Visas cūcības jau parasti naktī notiek , reti jau kad pa dienu kaujas

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.25 12:49

annelīt

Nu tad strādā,maksā daudz nodokļus,lai pašvaldības policisti strādā un aiztur šādus huligānus.Es esmu pret to,ka pašvaldības policijai būtu visa šī nenormālā jezga jāizstrebj.Un vai šie nenormālie kaušļi no bāra atvēršanas tur bija pirmo vakaru?Kāpēc laida tādus iekšā?Tikai nevajag taisnoties,ka tas nenotika iekštelpās.Vainīgi ir īpašnieki un viņiem jānodrošina kārtība,arī jāsamaksā no savas peļņas gan valsts,gan pašvaldības policijai.Tad redzēsiet,ka ātri vien būs kārtība.Paldies tiem,kuri neslēpa,bet visu to sabiedrībai parādīja.

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.25 20:40

Hi hi ha ha

Nu, manuprāt, tie lielākie "Nindzjas" nav tikai jaunieši, bet arī cilvēki vecumā pēc 40. Tie pat dažreiz saceļ lielāku traci, nekā jaunieši

pirms 9 mēnešiem, 2020.02.24 21:52

Vietējās ziņas