VIDEO: Kanādas Tirdzniecības kameras un Kanādas vēstniecības Latvijā pārstāvju delegācijas vizīte Iecavas novadā

Šonedēļ Iecavas novadā viesojās Kanādas vēstnieks Latvijā Kevins Rekss un Kanādas Tirdzniecības palātas Latvijā pārstāvji.

6. augusta rīta pusē Iecavas kultūras namā viesi tikās ar pašvaldības pārstāvjiem. Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks iepazīstināja ar Iecavas novadu un atbildēja uz uzņēmēju jautājumiem – gan par uzņēmējdarbību, gan par demogrāfiju. Viņš raksturoja arī Iecavas novada pozīciju saistībā ar plānoto administratīvi teritoriālo reformu.

Kanādas vēstnieks vizītes laikā skatīja Iecavas kultūras namā atvērto izstādi «Apskaut vasaru». Viņš atzina, ka gleznas labi apvienosies ar vēstniecības atvesto izstādi «Kanādas ainavas», kas būs skatāmas kultūras namā vēl divas nedēļas. K. Rekss pastāstīja, ka Kanādā 85 procenti iedzīvotāju dzīvo dienvidos pie robežas ar ASV, jo ziemeļu reģioni, protams, ir skaisti un ekskursantu iemīlēti, bet dzīvot tur esot ļoti grūti – ziemā temperatūras nokrīt līdz mīnus 60 grādiem. Tomēr valsts lepojas ar lielām mežu teritorijām, savukārt dienvidos esošajās pilsētās norit strauja attīstība, un arī Kanādas uzņēmēji ir ieinteresēti plašākai sadarbībai.

Dienas otrajā daļā viesi apmeklēja novada uzņēmumus: olu un olu produktu ražotāju AS «Balticovo», SIA «Vizulo», kas nodarbojas ar LED gaismekļu izstrādi, ražošanu un tirdzniecību, SIA «Aisis», kura pamatdarbība ir nerūsējošā tērauda iekārtu un tvertņu projektēšana un izgatavošana, mēbeļu ražošanas uzņēmumu SIA «Spals» un sporta klubu «Drostalas», kas ir Kanādas Tirdzniecības palātas Latvijā biedrs.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas