VIDEO: Mitējies straujais ūdens līmeņa kāpums mūspuses upēs

Ūdens līmeņa straujā paaugstināšanās mūspuses upēs mitējusies. Pēdējā diennaktī ūdens līmenis Mūsā Lietuvas pusē paaugstinājies par 22 cm, pie Bauskas tas kāpis par 8 cm, Lielupē pie Mežotnes – par četriem centimetriem, bet Mēmelē pie Tabokienes ūdens līmenis sācis pazemināties, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

LVĢMC hidroloģe Līga Klints pastāstīja, ka 3. maijā Latviju šķērsoja plaša nokrišņu zona, kas spēcīgi skāra Lielupes baseina augšdaļu. Bauskā novērojumu stacijā nokrišņu daudzums tika reģistrēts virs 50 mm, kas ir tuvu mēneša normai. Pirmajā diennaktī ūdens līmenis mūspusē upēs paaugstinājās par aptuveni pusmetru. Kopumā kopš 3. maija Mūsā pie Bauskas ūdens līmenis kāpis par 1,05 m, Mežotnē tas ir paaugstinājies par gandrīz pusotru metru, bet Mēmelē ūdens līmeņa svārstības bijušas mazākas, tur ūdens līmenis paaugstinājies par 89 cm.

«Nokrišņi vēl turpināsies arī turpmākās dienas, prognozes rāda, ka stiprākās lietavas gaidāmas Latgalē, bet arī Zemgalē un Sēlijā iespējami nokrišņi, bet tie nebūs tik plaši kā pieredzētie. Tas nozīmē, ka ūdens līmeņa kāpums turpināsies līdz pat svētdienai, pēc tam sekos sausākas dienas un paredzams, ka jau pirmdien iespējamas svārstības ar tendenci pazemināties. Mūsā pie Bauskas ūdens līmenis saglabāsies paaugstināts, pa īstam tas būs krities vien pēc aptuveni nedēļas ar nosacījumu, ja vairāk nesekos nokrišņi,» teic hidroloģe, vienlaikus piezīmējot, ka scenārijs var mainīties, jo neesot zināms, ko pasāks mazās hidroelektrostacijas, kas izvietotas Lietuvas pusē. Esot bijis tā, ka šķiet, situācija normalizējas un kļūst labāka, bet tad nāk lielāks plūdu vilnis no kaimiņvalsts.

Lai arī šķiet, ka upes atgādina palu laikus, tomēr ūdens līmenis pašlaik ir zemāks. Mūsā pie Bauskas ledus iešanas laikā ūdens līmenis bija paaugstinājies līdz 138 cm, tagad tie ir 105 cm, Lielupē pie Mežotnes atšķirība krietni lielāka.

Par iespējamiem plūdu postījumiem Bauskas novada pašvaldībā neviens nav vērsies, apliecināja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību speciālists Artūrs Dulbe. Viņš atklāja, ka Bērzkalnos applūduši daži pagrabi, bet pašvaldība nākusi talkā un nodrošinājusi ūdens atsūknēšanu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas