VIDEO: Pasaku valstība uzburta Rundālē 3

Rundālietes Antras Zelmenes izrotātais īpašums katru gadu priecē gan apkārtnes ļaudis, gan garāmbraucējus. Tas atrodas ceļa Dobele-Bauska malā, ziņo TV3 raidījums «Bez Tabu».

Saimniece Antra atklāj, ka katru gadu pagalma rotāšanu sāk ar tūjām, kuras ieskauj balti- zilos toņos. Mazdēla ierosināti, vecvecāki iegādājušies lampiņu virtenes dažādās krāsās un ar tām izdekorē gan pagalmā esošos kokus, gan krūmus.

Gaismas elementi ievietoti arī siltumnīcā. Par šādu gājienu apkārtnes iedzīvotāji sākotnēji bijuši neizpratnē, taču nu Antra novērojusi, ka jau vairākās apkārtnes siltumnīcās ziemās ievietoti krāsaini gaismekļi.

A. Zelmene stāsta, ka sākotnējo pīlādzim pieticis ar vienu virteni, tagad ir četras. «Pīlādža galos pietrūkst jau, būs jāiepērk klāt. Pirms gada nopirkām piepūšamu sniegavīru, šogad piepirkām  piepūšamas izgaismotas dāvanas. Redzēju, ka šogad modē virtenēm ir rozā krāsa. Iegādājāmies tās Dobelē. Cena rozā krāsas virtenēm uzreiz ir augstāka nekā citām, tāpēc, ka aktuāla krāsa,» teic A. Zelmene.

Pagalma dekorēšanā iesaistās visa ģimene un lai lampiņas saliktu, nepieciešamas vairākas nedēļas nogales. Ģimene tradicionāli lampiņas ieslēdz pirmajā adventē un pagalms ir izgaismots līdz zvaigznes dienai.Pievieno komentāru

Komentāri 3

Garāmbraucējs

Malači! Paldies par dāvāto prieka un gaismas mirkli šajā tumšajā laikā! Lai izdodas iecerētais!

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.30 21:07

rundmund

elektrības tērēšana aiz gara laika Latvijas tumsonībā un nekas vairāk.

pirms 5 mēnešiem, 2021.01.02 01:40

Vietējās ziņas