VIDEO: Pasaules publiskās adīšanas dienu aizvada arī rokdarbnieces Bauskā 4

Sestdien, 12. jūnijā, Bauskas muzeja pagalmā kopā ar rīkotājiem sanāca mazliet vairāk nekā desmit adītāju – gan rokdarbnieces no mākslas studijas, gan arī vairākas interesentes. Organizatore – tautas lietišķās mākslas studijas «Bauska» vadītāja Sanita Behmane-Baibakova – pēc rokdarbnieču pieprasījuma uzmanību veltīja bārkstīm, šoreiz pavisam īpašām – dūraiņa iekšpusē, tādējādi izadot ļoti siltus ikdienas cimdus, kas īpaši piemēroti bērniem pikojoties un vīriem meža darbos.

Vēl pirms nodošanās bārkšu adīšanai dāmas izlika savus darbus izstādē. Cita jau bija tērpusies savā darbā, kā studijas dalībniece Rasma Trubača apgleznotā lina kleitā, kas tapusi kopdarbā ar muzeja speciālisti, studijas darbinieci Aivu Linkeviču.

Tā «salidoja» dzelteni taureņi uz melniem dūraiņiem, tika pakārts apskatei «kodīgs» džemperis, apgleznota kleita un citas skaistas, pašu rokām tapušas lietas.

Kad darbiņi bija izlikti izstādē un pārmīti daži vārdi, sākās bārkšu adīšanas apguve. Ideju palīdzēja realizēt Rīgas tautas lietišķās mākslas studijas «Valdziņš» vadītāja Sandra Lismane. Viņa atsūtīja video, kā izadīt šādas specifiskas bārkstis. Esot vismaz trīs veidi, kā to izdarīt, Bauskā S. Behmanes-Baibakovas vadībā bija paredzēts apgūt divus.

Kopš 2005. gada Pasaules publiskās adīšanas diena («World Wide Knit in Public Day») tiek atzīmēta jūnija otrās nedēļas nogalē. To plašai publikai pieejamās vietās – uz ielas soliņiem, parkos, āra kafejnīcās un līdzīgās vietās – organizē dažādi rokdarbnieču klubi, dziju veikali un adīšanas entuziasti. Pasākuma mērķis ir popularizēt šo radošo vaļasprieku un satikt domubiedrus. Ir jauki apzināties, ka reizē adatas zibina un jautri čalo adītāju grupiņas daudzviet pasaulē. Šāds pasākums Bauskā notika trešo reizi.

2010. gadā Bauska pievienojās akcijai «Dzijām savienotas pilsētas». Toreiz dažu stundu laikā Mēmeles tilts Bauskā kļuva krāsains. Vietējo adītāju rokām darinātas slejas pārklāja tilta margas un laternu stabus.


Pievieno komentāru

Komentāri 4

Serjoža

Labāk būtu ņemušas slotas rokā un sakopuša savu pagalmu

pirms mēneša, 2021.06.13 16:48

Adele!

Tev nevajag palīdzību mentālās veselības jautājumos?

pirms mēneša, 2021.06.13 16:33

vetārsts

kā ar vakcinācijas apstiprinājums ,un bez maskām

pirms mēneša, 2021.06.13 17:03

Vietējās ziņas