VIDEO: Rītausmu parkā cilpos zaķi un ripos olas 8

Skaistā svētku rotā šogad tērpies Rītausmu parks Īslīces pagastā. Lieldienu noskaņa te radīta ar košiem ziediem, tauriņiem, lielizmēra raibām olām, zaķu sētu un citiem atribūtiem.

Īslīces kultūras nama vadītāja Aiga Krilova stāsta, ka Lielās dienas sajūtu iedzīvināšanai izmantotas gan iepriekšējo gadu dekorācijas, gan aizlienētas, tapušas arī jaunas, kā, piemēram, metāla karkasi olu formā, kuros ievietoti ziedi un tauriņi. «Tie nebūt nav vienai svētku reizei, tos tikpat labi varēs izmantot skatuves dekorēšanai pasākumos, tāpat tie lieliski iederēsies kādā teātra izrādē, lai radītu pļavas efektu, uzliekot rūķu cepures, tie transformējami Ziemassvētkiem,» pielietojumu raksturo A. Krilova.

Paši kultūras namā strādājošie parku arī dekorējuši. Vainags, ligzdas un citi dekori tapuši ar Aigas rokām. Kultūras nama budžetā Lieldienām bija ieplānoti līdzekļi, daļa finansējuma artavas nākusi no konkursa «Bauskas novada Ziemassvētku rota» gūtās balvas.
 Lai gan pulcēties un pasākumus rīkot joprojām nedrīkst, A. Krilova aicina individuāli vai ģimenes lokā doties pastaigā vai izbraucienā uz Rītausmu parku, lai radītu pavasarīgu un svētkiem atbilstošu noskaņojumu.

No šodienas, 3. aprīļa, līdz pat pirmajām Lieldienām 5. aprīlī vakaros «atdzīvosies» kultūras nama sānu logi – ripos olas, cilpos zaķi, gaidāmi arī citi pārsteigumi. Tāpat padomāts par muzikālo noformējumu, skanēs ne tikai Lieldienu dziesmas, bet arī latviešu populārā mūzika.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Es

Malacīši! Rītausmu parks vienkārši lielisks! Priecīgas Lieldienas visiem!

pirms 15 dienām, 2021.04.04 14:26

Pagaidi

Rīt darbā ieradīsies Bauskas birokrātu apaarāts un būs mīnusi,tagad 04.05 ir 13 plusi.

pirms 13 dienām, 2021.04.05 21:52

INGA

Ļoti skaisti,ar izdomu.Prieks par cilvēkiem,kuri to visu paveica!

pirms 14 dienām, 2021.04.04 20:34

Skolnieciņš no svētbirzs

Nemanot ir atnākušas Lieldienas. Lieldienas ir seni, pagāniski svētki, kurus dažādas Eiropas tautas svinēja vel pirms kristietības laikmeta. Lieldienas ir pavasara saulgriežu svētki, tie ir gadskārtu svētki. Šajā laikā daba mostas no ziemas miera. Visapkārt zeme plaukst un zeļ. Dzīvība rosās it visur. Daudzas Lieldienu tradīcijas mūsdienu Latvijā ir nākušas no ģermāņu Dievietes Ostaras kulta. Piemēram, Lieldienu zaķa (Lieldienu truša) noslēpto olu meklēšana, vai arī olu krāsošana dažādās krāsās. Lieldienas ir pavasara un rītausmas Dievietes Ostaras svētki. Lieldienās senās un varenās Dievietes Ostaras spēks sasniedz savu pilnību. Šajā laikā Dieviete Ostara ir īpaši labvēlīga pret jebkuru ticīgo, kas viņai tic un viņu godā. Šajā laikā Dieviete Ostara uzklausa mūsu lūgšanas un piepilda mūsu vēlmes. Ticība Dievietei Ostarai ir brīvprātīga, jo Dieviete Ostara ir bezgala labestīga un iecietīga pret cilvēkiem. Viņa mūs mīl. Vajag tikai pieņemt Dievieti Ostaru savā sirdī, un viņa kliedēs tumsu mūsu sirdīs! Lai aust jauns rīts! Lai godāta Dieviete Ostara kā tas no iesākuma ir bijis, tā tagad un vienmēr lai ir! Visa slava dzīvības dāvātājai un dzīvības nesējai Ostarai! Priecīgas Lieldienas! Ar dzīvības dāvātājas Ostaras svētību, Skolnieciņš no svētbirzs ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš P.S. Seriālā “Amerikāņu Dievi” (angļu val. “American Gods”) par Dievieti Ostaru stāsta 1. sezonas 8. sērijā “Nāc pie Jēzus” (angļu val. “Come to Jesus”). #Lieldienas #LielāDiena #PavasaraSvētki #PavasaraSaulgrieži #GadskārtuSvētki #DievieteOstara #RītausmasDieviete #PavasaraDieviete #auglība #dzīvība #bagātība #LieldienuTradīcijas #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienuOlas #OluKrāsošana #pagāni #rituāli #buršanās #05.04.2021. #pirmdiena #svētbirzs

pirms 14 dienām, 2021.04.05 09:04

Skolnieciņš no svētbirzs

Šodien ir 5. aprīlis. Ir atnākušas Lieldienas. Lieldienas ir Dievietes Ostaras svētki! Kopš senseniem laikiem senie ģermāņi pielūdza Dievieti Ostaru. Arī mūsdienās daudzviet pasaulē turpina pielūgt Dievieti Ostaru. Ticība senajai un spēcīgai Dievietei Ostarai nekur nav zudusi. Vajag tikai atcerēties pagānisko tradīciju īsto jēgu. Dieviete Ostara ir mīļa un jauka. Viņa ir pavasara un rītausmas Dieviete. Viņa ir dzīvības dāvātāja. Leģenda vēsta, ka Dieviete Ostara trusi kā labo gariņu sūta pie cilvēkiem, lai noskaidrotu, kas notiek cilvēku mājās. Par to viņa reizi gadā ļauj trušiem dēt raibas olas. Šī leģenda ir atklāj Dievietes Ostaras labsirdīgo dabu. Šodien, kad diena ir līdzsvarā ar nakti, Dievietes Ostaras spēks ir savā pilnībā. Lieldienās ticīgie dzīro par godu pavasara un rītausmas Dievietei Ostarai! Par to Dieviete Ostara atalgo ticīgos ar labklājību, bagātību un veiksmi. Kopš senatnes trusis (zaķis) ir bijis uzticams Dievietes Ostaras pavadonis. Lieldienu trusis (Lieldienu zaķis) ir auglības simbols, bet Lieldienu ola ir jaunas dzīvības simbols. Diemžēl SARS-CoV-2 vīruss nekur nav izgaisis, kovid-19 (covid-19) pandēmija vel joprojām turpinās. Būsim piesardzīgi! Pasargāsim sevi un savus tuvākos! Nedosimies uz baznīcu dievkalpojumiem, bet gan paliksim savās mājās, lai svinētu Lieldienas par godu Dievietei Ostarai! Lai Dieviete Ostara atnes mums saulainu pavasari! Lai Dieviete Ostara sniedz mums priecīgu rītdienu! Lai Dieviete Ostara stāv mums klāt! Lai Dieviete Ostara pasargā mūs no ļauna! Ar dzīvības dāvātājas Ostaras svētību, Skolnieciņš no svētbirzs ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš P.S. Seriālā “Amerikāņu Dievi” (angļu val. “American Gods”) par Dievieti Ostaru stāsta 1. sezonas 8. sērijā “Nāc pie Jēzus” (angļu val. “Come to Jesus”). #Lieldienas #LielāDiena #PavasaraSvētki #PavasaraSaulgrieži #GadskārtuSvētki #DievieteOstara #RītausmasDieviete #PavasaraDieviete #auglība #dzīvība #bagātība #LieldienuTradīcijas #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienuOlas #OluKrāsošana #pagāni #rituāli #buršanās #05.04.2021. #pirmdiena #svētbirzs

pirms 14 dienām, 2021.04.05 09:04

pp

Rītausmās vismaz Dabiskā izskatā cāļi,zaķi,bet Korfa dārzā kaut kādi geiji nesaprotami bez mīmikas,bez dzīvības.Bet Šominai jau skaidrāks kā jābūt. :))

pirms 13 dienām, 2021.04.05 21:48

Oto

Aizbīdija Bauskā visu uz Korfa dārzu, tas tagad centrs. Bauskas pilskalna parku neaizdomājās apdzīvot, nu ja tas tak liels laukums un vajadzīgi būtu milzīgi ieguldījumi, lai pastaigu organizētu tur.

pirms 13 dienām, 2021.04.06 09:09

Vietējās ziņas