VIDEO: Rundāles pils parka teritorijā plāno būvēt vēja aizsargmūri un vēsturisku karuseli 1

Rundāles pils parka teritorijā tuvākajā laikā plānots būvēt vēja aizsargmūri, kā arī vēsturisku karuseli bērniem, tā intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" pastāstījusi Rundāles pils muzeja direktore Laura Lūse.

Viņa skaidroja, ka pils parkam sākotnēji apkārt ir bijusi mūra siena, kas kalpojusi dārza pasargāšanai no vēja radītajiem postījumiem. "Siena darbojās kā vējlauzis –  aizturēja rietumu vējus, kas ir valdošie vēji Zemgalē, un, tā kā tur ir līdzens, mūsu parku regulāri izpūš," skaidroja L. Lūse.

Viņa informēja, ka nesen ir izsludināts iepirkuma konkurss saistībā ar vēja aizsargmūra būvniecību pils parka teritorijā. "Mēs ceram, ka šajā gadā rietumu pusē mums izdosies to arī izbūvēt," pauda muzeja direktore.

Runājot par citiem pils teritorijā plānotajiem būvniecības darbiem un projektiem, L. Lūse pastāstīja, ka parkā esošajā bērnu laukumā iecerēts izbūvēt karuseli, kas būtu veidots atbilstoši vēsturiskajiem principiem.

Jau iepriekš ziņots, ka Rundāles pilij tuvākajā laikā nepieciešams veikt arī jumta remontdarbus. Intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" L. Lūse pastāstīja, ka atklāts iepirkuma konkurss par pirmo kārtu jumta nomaiņai tiks izsludināts jau šogad "ar cerību, ka nākamajā gadā valsts piešķirs finansējumu šim projektam, lai to varētu īstenot".

Kopumā L. Lūse Rundāles pils muzeja finansiālo stāvokli raksturoja kā stabilu.

Kā ziņots, Laura Lūse Rundāles pils direktore ir kopš šā gada 2.janvāra, nomainot Imantu Lancmani, kurš pils restaurācijai veltījis vairāk nekā 40 sava mūža gadus.
Stājoties amatā, jaunā direktore pauda, ka vēlas panākt, lai Rundāles pils tiktu iekļauta gan UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā, gan Pasaules mantojuma sarakstā.Pievieno komentāru

Komentāri 1

Māris

Novēlu veiksmi jaunajai Rundāles pils direktorei ! Lai saaug ar pili !

pirms gada, 2019.07.15 23:41

Vietējās ziņas