Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VIDEO: Skolotāja Vija Cerusa saņēmusi Bauskas novada pašvaldības apbalvojumu 7

Bauskas novada pašvaldības apbalvojums «Mūža ieguldījums» piešķirts skolotājai Vijai Cerusai par izciliem nopelniem latviešu literatūras pedagoģijā un mūža ieguldījumu latviešu valodas un kultūras tradīciju popularizēšanā un saglabāšanā novadā un Latvijā.

Par apbalvojuma piešķiršanu Bauskas novada domes deputāti lēma 25. jūnijā domes sēdē, bet pasniedza to Bauskas novada izglītības iestādē «Bauskas bērnu un jauniešu centrs» (BJC), kur atzīmēja pedagoģes 70 gadu jubileju. Tā informē Inga Pinne, Bauskas novada sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste.

Īstā dzimšanas diena jubilārei bija jau 23. jūnijā, bet Bauskas BJC direktore Benita Svareniece kopā ar kolēģiem nolēma sagādāt Vijai Cerusai pārsteigumu. Ieradies bija arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks, kurš pasniedza apbalvojumu.
Vija Cerusa atzina, ka pārsteigums esot izdevies. Pati savulaik esot nolēmusi, ka 70 gadu jubileju nekā īpaši neatzīmēšot, bet realitātē sanācis tā, ka jau apmēram piecas reizes svinot, un svētki  ievilkušies vairāk nekā nedēļas garumā.

Pieredzējusī skolotāja atzina, ka no darba tā arī neizdodoties aiziet – vienmēr ir kaut kas tāds, ko ir vēlme paveikt. Viens no plāniem esot atmiņu krājums par Bauskas izglītības iestādēm un pedagogiem. B. Svareniece pastāstīja, ka esot lieli sadarbības plāni attiecībā uz otras Bauskas BJC ēkas Rīgas ielā vēstures pētījumiem.

Pasākuma laikā Vija Cerusa dalījās arī atmiņās par pagātni. Atzina, ka par skolotāju domājusi kļūt jau piecu gadu vecumā. Tad tēvs esot nopircis televizoru, un pagājušā gadsimta 50. gados kolhozā tādi bijuši tikai divi, un cilvēki ar bērniem nākuši pie viņiem to skatīties. Tad savākusi piecu un sešu gadu vecumā visus bērnus kopā un kaut ko mācījusi. Un tie klausījušies. «Par ko gan citu tajā laikā bērni varēja sapņot, ja ne par divām profesijām – dakteri un pedagogu,» atcerējās V. Cerusa.


Pievieno komentāru

Komentāri 7

Bijusī skolniece

Vija, Jūs esiet patiesi brīnišķīga! Visu to labāko Jums!

pirms 4 dienām, 2020.06.30 10:30

jaaa

maz ir tādu Skolotāju ar lielo burtu, prieks!!!

pirms 4 dienām, 2020.06.30 13:32

Aija

Sirsnīgi sveicieni jubilejā! Lai izdodas atmiņu krājums!

pirms 4 dienām, 2020.06.30 14:59

olegs golovciks

Daudz Laimes ! Man bija gods buut Vijas skolas biedram un skolniekam (vakarskolaa)...Lieliska,talantiiga skolotaaja,izcili skaista sieviete !

pirms 3 dienām, 2020.06.30 17:15

Skolēna mamma

Sirsnīgi apsveicu.Prieks par Jums SKOLOTĀJ.Jūs mācējāt iemīlēt latviešu literatūru pat tādiem bērniem,kuriem tā ne sevišķi patika.Atzīšos,arī manējam.Paldies.

pirms 3 dienām, 2020.06.30 18:25

MāraZ.

Vija, tu mūždien darbīgā skolotāja, sieva, mamma, vecmāmiņa, no sirds apsveicu dzimšanas dienā.

pirms 3 dienām, 2020.07.01 10:45

Vietējās ziņas