VIDEO: Vecumnieku novada Kurmenē ciemojas lācis 7

Ceturtdienas, 14. maija, vakarā pēc plkst. 22 Vecumnieku novada Kurmenes pagasta mednieku kluba «Sili» izvietotās videonovērošanas kameras pie dzīvnieku barotavas netālu no mājām «Spundes» fiksējušas lāci. Šī ir jau otrā reize pāris nedēļu laikā, kad apkaimē manīts ķepainis.

Ar informāciju sociālajā vietnē «Facebook» dalījies Jānis Sils, Kurmenes pagasta pārvaldes vadītājs, kurš ievietoto attēlu komentējis šādi: «Lācis turpina uzturēties Kurmenē.»

Sarunā ar «Bauskas Dzīvi», Jānis atklāja, ka ķepainis pagastā ieklīdis pirms aptuveni divām trim nedēļām. Viņa brālis Juris apsējis pupu lauku un otrā rīta pamanījis milzīgas pēdas – to pārstaigājis lācis. Precizējot vietu, kur «ciemiņš» toreiz manīts, Jānis norāda, ka lauks atrodas netālu no Kublišķu ezera, pāris kilometru aiz zirgu fermas Skaistkalnes virzienā, ja brauc uz «Kļaviņiem» pa ceļu Kvieši–Bīdeļi. Vakar ķepainis uzturējies netālu no vietas, kur jau iepriekš pastaigājies.

«Uzgājis mežmalā barotavu, mielojās ar graudiem un priecājās,» smejas Jānis. Lācis ir «smuks un paliels», uzfilmētajā videomateriālā dzīvnieks labi redzams. Brāļa ģimene to no droša attāluma aplūkojusi arī dabā, klusi pa meža celiņu pietuvojoties barotavai. Tagad lāči Latvijā vairs nav retums, taču Kurmenē, Lietuvas pierobežā, vietējie milzīgo dzīvnieku iepriekš nebija manījuši, teic Jānis.

Juris Sils, zemnieku saimniecības «Sili» īpašnieks, «Bauskas Dzīvei» atklāj, ka lāča pēdas pamanījis 27. aprīlī. Strādājis uz lauka netālu no mājām, kas atrodas Iecavas upes krastā, un ievērojis, ka kāds to tiešā nozīmē pārlāčojis. 14. maija vakarā uzfilmētais materiāls ķepaiņa klātbūtni Kurmenē apstiprinājis, lai gan Juris domājis, ka «ciemiņš» jau devies prom.

«Kādu laiku bija klusums un, šķita, lācis aizgājis savu ceļu, taču videoieraksts liecina, ka viņam mūspusē patīk. Vakar ķepainis apmeklēja barotavu un bija interesanti vērot, kā lācis ēd auzas, kas viņam labi garšo. Dzīvnieks prom nesteidzās – pagulēja, tad piecēlās un atkal pacienājās. Iepriekš neko tādu nebiju redzējis!» par īpašo notikumu stāsta Juris. Viņš pieļauj, ka vēl kāda aculiecinieka manītais lācis, kas pirms pāris nedēļām pastaigājies pa medību kluba teritoriju netālu no Neretas šosejas, ir šis pats ķepainis.

Juris ir nobažījies par sava brālēna bišu dravu, kas aizvesta uz mežmalu ganībās un atrodas nepilnu kilometru no tās vietas, kur uzfilmēts lācis. «Jācer, ka viņš bites neuzies. Ķepaiņi ir nekaunīgi un, ja tiek klāt dravai, var to pamatīgi izpostīt,» teic kurmenietis. Viņa zemnieku saimniecībai «viesis» nekādu postu nodarīt nevarot, jo «Sili» specializējas dārzeņu audzēšanā.

<iframe width="853" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/PXuzcgvS43o" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Pievieno komentāru

Komentāri 7

prieks

Lai tā būtu!

pirms gada, 2020.05.16 19:59

Viko

Kaut vairāk lāču un kaut mazāk saeimas sēdetāju un pašvaldību liekēžu

pirms gada, 2020.05.17 11:40

...

nu nu,skaties,ka bikses no bailēm nepieliec lāci ieraugot!un kāda saistiba vairāk un mazāk,kāds labums no tā?

pirms gada, 2020.05.17 15:39

plaudis

Ja kaut kas notiek, tad tas notiek Vecumniekos. Tas tā pirmām kārtām un tagad vēl lācis!!!

pirms gada, 2020.05.17 18:45

to 5

10 deputāti tavu bišu dravu nepostīs un aitas nemedīs, bet viens lācis var gan, arī deputātu dēļ vari droši iet mežā ogot un sēņot , bet par lāci negalvoju,

pirms gada, 2020.05.18 21:11

Vietējās ziņas