«Vides serviss» sagatavojies ziemas darbiem uz Bauskas ielām un ietvēm; pirmais sniegs problēmas neradīja

Otrdienas, 23. novembra, naktī zemi bija noklājusi pirmā nepastāvīgā un plānā sniega sega. «Bauskas Dzīve» ap sešiem no rīta vēroja traktora rosību Salātu ielā, pie peldbaseina, vēlāk mazo bērniņu prieku, dienas gaitās ejot kopā ar vecākiem. Turpretī citiem sniegs – tas ir darbs. Kā cīņai ar sniegu un nokrišņu izraisītām sekām uz ielām un ietvēm ir gatava SIA «Vides serviss» Bauskā?

«Vides servisa» tehniskais direktors Raimonds Bitins stāsta, ka iegādāti divi kaisītāji – viens uz traktora liekams, otrs – uz piekabes. «Vēl gan tie nav izmantoti. Kad būs ziema, tad. Pašlaik sniegs kusīs nost, nevajag sakaisīt bez vajadzības. Lietosim, kad būs stabils sals un sniegs,» tā R. Bitins.

Vērtējot tehnisko sagatavotību, tehniskais direktors min piecus lielos traktorus ar šķūrēm, no kuriem divi spēj arī kaisīt; lielo mašīnu, kas ir aprīkota ar šķūri un kaisītāju; vidēja izmēra traktoru, kuram ir šķūre un vajadzības gadījumā var uzlikt arīdzan slotu vai kaisītāju; trīs mazos traktoriņus (tai skaitā pēc nosaukuma interesantāko, populārāko – «Antonio») gan ar slotu, gan šķūri, gan kaisītāju. Tikšot izmantots smilšu un sāls maisījums.

«Ir izliktas 98 kaisāmā materiāla dzeltenās kastes pilsētā. Ir pasūtītas arī desmit jaunas, bet «Covid» dēļ diemžēl kavējas piegāde. Gadu gaitā kastes nolietojas. Septembra sākumā apskatījām, izvērtējām, pārskrūvējām eņģes, mainījām vākus, salabojām, ko varēja. Pirms pieciem sešiem gadiem pilsētā bija ap 40 kastu,» stāsta R. Bitins.

«Vides servisa» tehniskais direktors teic, ka pašlaik nekas neliecinot, ka varētu būt kādi sarežģījumi ar ziemas kopšanas darbiem, tomēr viņš arī aicina iedzīvotājus atcerēties, ka laikapstākļi ir nestabili, ceļi, takas – slideni: «Jāuzmanās arī pašiem, jo visur uzreiz nevaram būt klāt. Vispirms sākam ar vietām, kur ir lielākā cilvēku plūsma, – Dārza, Salātu, Slimnīcas, Zaļo, Kalna un Uzvaras ielu, ar tiltiem, kāpnēm un gājēju pārejām, pēc tam virzāmies uz Plūdoņa, Rīgas, Dambja ielu, Brīvības bulvāri un citur.»
 
Pašlaik pilsētā strādā divpadsmit sētnieku, informē Aina Bele, uzņēmuma apzaļumošanas nodaļas vadītāja. «Pašlaik jau tas bija pirmais prieks, nevis bēdas, tas iesākumam, lai noskaņotos. Sētnieki paguva izdarīt savu darbu, palīdzēja arī tehnika. Vēlāk, kad būs vajadzība, tiks piesaistītas brigādes – vīri, kas vasarā darbojās pie zāles pļaušanas. Tā kā klāt nākuši jauni objekti, nākamgad, visticamāk, būs nepieciešami vēl kādi divi sētnieki. Mēmeles iela tiek tīrīta ar tehniku, bet ir vietas, kur bez cilvēku rokām nekādi. Tiltiņi, kāpnes ir lielākais darbs, tur tehnika netiek klāt. Rīgas ielā ir šauras ietves, traucē dažādi šķēršļi, tāpat citur. Ir smagi objekti, kur no jumtiem krīt sniegs,» sētnieku darbus raksturo A. Bele.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra laikapstākļu prognoze mājaslapā https://videscentrs.lvgmc.lv/ liecina, ka tuvākajās dienās gaisa temperatūra Bauskā dienā prognozēta virs nulles, tādējādi paredzams, ka sniega nebūs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas