Vidusskolās 12.klašu jaunieši kārto eksāmenu latviešu valodā

Visās Latvijas vidusskolās, arī mūspuses četros novados otrdien, 21.maijā, norisinājās centralizētais latviešu valodas eksāmens 12. klašu audzēkņiem.

Pēc novadu izglītības nodaļu vadītāju un speciālistu sniegtās informācijas, Bauskas novadā šo eksāmenu kārtoja 95 jaunieši, Iecavas novadā – 33, Vecumnieku novadā – 41. «Bauskas Dzīve» apmeklēja Rundāles novada vienīgo vidusskolu – Pilsrundāles vidusskolu, kur 12.klasē pārbaudījumu veica 19 skolēnu.

Skolas vadība agrā rītā Bauskas novada izglītības nodaļā saņēma uzdevumu aploksni, un līdz tās atvēršanai tā atradās slēgtā skolas seifā. Kā paredzēts, direktore Anda Liškauska to atvēra divu 12. klases audzēkņu un novērotāja klātbūtnē. Skolas latviešu valodas skolotāja Daiga Saka «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka atverot tiek pārbaudīts aploksnes saturs – darba lapu skaits. Šoreiz bijis par vienu darba lapu vairāk nekā audzēkņu, jo eksāmenu kārto 19 skolēnu, bet darba lapu skaits 20. Liekā lapa anulēta saskaņā ar procedūru.

Latviešu valodas rakstveida eksāmens sastāv no trim sadaļām. Pirmajai un otrajai paredzētas simt minūtes. Parasti pirmās daļas divi uzdevumi no skolēniem prasa gramatikas zināšanas, bet otrās daļas astoņi uzdevumi saistīti ar teksta izpratni.

Eksāmena trešajai daļai atvēlētas 120 minūtes. Tiek piedāvāti trīs temati domrakstam, un pārbaudījumam iespējams izvēlēties vienu. Ieskatam – pāris piedāvātās tēmas: „Kultūra – manas personības veidotāja” un „Bāka nav bāka, ja tā deg tikai sev” (no L.Brīdakas dzejas rindām).

Satraukuma gradācija pirms pārbaudījuma skolēnos dažāda – no «ak, nemaz nešķiet, ka eksāmens», līdz – «skolotāj, sakiet, lūdzu, kā tur bija ar tiem savrupinājumiem»...

Eksāmena dienas pēcpusdienā audzēkņu noskaņojumu skolotāja D. Saka raksturoja īsi – skolēni eksāmena telpu atstājuši labā noskaņojumā un optimistiski. Viss izrādījies pa spēkam un atbilstoši regulāri krātajām prasmēm un zināšanām. Jaunieši atzinuši, ka sagatavojušies atbilstīgi izvirzītajām prasībām.

Eksāmena gaitu novēroja Ilze Štālmane, Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības angļu valodas pasniedzēja, un eksāmena vadītājs bija Pilsrundāles vidusskolas fizikas skolotājs Romualds Vasiļevskis. Eksāmena rezultāti būs zināmi jūnijā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas