Vidusskolu 12. klašu audzēkņi kārto centralizēto eksāmenu angļu valodā 3

Centralizētais eksāmens angļu valodā otrdien un trešdien, 11. un 12.maijā, ievadīja valsts pārbaudes darbu sesiju 12. klašu audzēkņiem. To kārtoja arī skolēni mūspuses novados.

«Bauskas Dzīve» 11. maija rītā apmeklēja Vecumnieku novada Skaistkalnes vidusskolu, ko šogad absolvēs septiņi jaunieši – četras meitenes un trīs puiši. Visi jūtoties droši, jo katru trešdienu gan skolēni, gan pedagogi veic siekalu testu. Divpadsmitie analīzes pārbaudei nodeva pat dubultā – gan trešdien, gan piektdien pirms plānotā angļu valodas eksāmena. Saņemtas atbildes, ka viss ir labi.

Pirms došanās eksāmena telpā, savējiem «svētību deva» klases audzinātāja un angļu valodas skolotāja Līvija Kalēja. «Dariet, ko variet!» viņa uzmundrināja divpadsmitos. Bērni bija klusi un, apstiprinot direktores Svetlanas Vāvernieces sacīto, ka «šodien skolēni labāk zina angļu nekā krievu valodu», tikai pasmaidīja.
Centralizēto eksāmenu novērot bija ieradusies skolotāja Natālija Čudare no Vecumnieku vidusskolas, viņa ieņēma vietu zāles tālākajā stūrī.
Noteikumi paredz, ka angļu valodas eksāmena norisi var organizēt trīs posmos, rakstu daļai veltot 11. maiju, bet mutvārdu daļai – 11., 12. un/vai 13. maiju. Skaistkalnē valsts pārbaudes darbs norisinājās vienā dienā un arī mutiskos uzdevumus skolēni veica 11. maijā, jo audzēkņu skaits ir neliels un viss bija secīgi saplānojams.

Mutvārdu daļā ir paredzēta intervija un monologs. Aicināta raksturot sīkāk, kāda varētu būt monologa iespējamā tematika, angļu valodas skolotāja teic, ka iepriekšējos gados piecu minūšu garā runa bija saistīta, piemēram, ar mākslīgo intelektu, ar personības drošību un uzraudzību. «Nav viegli runāt piecas minūtes, apcerot kādu tēmu. Tā ir laimes spēle. Ja gadās skolēnam tuvs temats, ir, par ko runāt, taču, ja trāpās kas tāds, par ko bērns nav interesējies, ir grūti veidot raitu stāstījumu,» skaidro L. Kalēja.

Lai uzzinātu, kā angļu valodas eksāmenu vērtē skolēni, «Bauskas Dzīve» ceturtdien, 13. maijā, sazinājās ar 12. klases audzēkni Viktoriju Auželi. «Eksāmens bija samērā viegls, atbilstošs 12. klases līmenim un piemērots apstākļiem, kad visu gadu esam mācījušies attālināti. Viens uzdevums gan pārsteidza nesagatavotus, jo literārajā tekstā bija daudz vecvārdu. Monologs bija salīdzinoši vienkāršs, vajadzēja runāt par ikdienišķām lietām. Mans temats – fiziskā veselība. Citiem trāpījās nedaudz sarežģītākas tēmas. Angļu valoda nav mana stiprā puse, taču ceru, ka vērtējums varētu būt ap 70%,» pieļauj skolniece. Uz jautājumu, vai eksāmena laikā nav traucējis sejas aizsegs, viņa teic, ka strādāt bijis viegli un pie aizsargmaskām visi jau pieraduši.

Bauskas novadā 12. klasēs mācās 83 skolēni – 46 Bauskas Valsts ģimnāzijā un 37 Bauskas 2. vidusskolā, portālu informēja Bauskas Izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare.

Bauskas 2. vidusskolas direktores vietniece izglītības jomā Iveta Jabločkina sacīja, ka uz pirmo eksāmenu angļu valodā ieradušies visi izglītības iestādes 12. klašu audzēkņi. Savukārt Bauskas Valsts ģimnāzijā (BVĢ) uz eksāmenu nevarēja ierasties četri skolēni. BVĢ direktore Linuta Ģerģe informēja, ka viens no četriem ir kontaktpersona saslimušajam ar «Covid – 19», bet pārējiem ir citas saslimšanas.
«Jau 18. maijā būs latviešu valodas eksāmens. Ceram, ka daļa saslimušo būs eksāmenā. Diemžēl kontaktpersonai karantīnas termiņš ir ilgāks. Tāpēc daļai skolēnu būs jāliek eksāmens papildus atvēlētajā laikā,» stāsta L. Ģerģe.

Savukārt Iecavas vidusskolā «Bauskas Dzīve» noskaidroja, ka 38 abu 12. klašu audzēkņi kārtoja eksāmenu angļu valodā, visi veseli, bet viena skolniece par svešvalodu, kurā kārtot eksāmenu, izvēlējusies krievu valodu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Kā tā

Lai veiksmīgi tiek nokārtoti eksāmeni! Mani tik pārsteidz cik maz ir tikuši līdz 12.klasei. Tiešām Bauskas novadā tik 83 skolēni? Tad, cerams, ka par šiem ir gana labi rūpes liktas, lai veiksmīgi dodas dzīvē tālāk.

pirms mēneša, 2021.05.14 07:17

:)

Foršs sacepums: par šiem ir gana labi rūpes liktas! :);):)

pirms mēneša, 2021.05.14 16:48

Jebers ar Č

Izskatās ka nošpikot nebūs iespējams.

pirms mēneša, 2021.05.14 12:43

Vietējās ziņas