Vieglatlēti Latvijas izlases sastāvā piedalīsies sacensībās ārzemēs 2

Jēkabpilī 27. un 28. jūnijā notika Latvijas čempionāts vieglatlētikā U16 un U20 vecuma grupām. Dažāda kaluma godalgas izcīnījuši mūsu novadu sportisti. Īpaši šoreiz jāuzteic jaunāko dalībnieku sniegums.

Panākumi Latvijas čempionātos un labi rezultāti nozīmē ne tikai izcīnītas godalgas, bet arī iespēju pārstāvēt Latviju ārzemēs, ko šogad izmantos vairāki mūsu novadu jaunie vieglatlēti.
 
Latvijas čempionātā jauno sportistu vidū izcēlās iecavnieka Edija Lāča un baušķenieka Mārča Upenieka sniegums – abi izcīnīja zelta godalgas.

Iecavas novada sporta skolas «Dartija» audzēknis E. Lācis guva trīs medaļas – zelta godalgu 200 metru skrējienā ar rezultātu 23,45 sekundes, sudrabu 110 metru barjerskrējienā ar rezultātu 15,45 sekundes un kopā ar sporta skolas «Dartija» sprinteriem sudrabu 100-200-300-400 metru stafetē ar rezultātu divas minūtes un 13,57 sekundes. Kopā ar E. Lāci skrēja Matīss Mitrofanovs, Matīss Vitrups un Hugo Puriņš.

Bauskas novada Bērnu un jauniešu sporta skolas (BJSS) audzēknis Mārcis Upenieks uzvarēja šķēpmešanā ar rezultātu 51,54 metri. Viņam arī sestā vieta diska mešanā ar rezultātu 35,45 metri. Lodes grūšanā nepaveicās Adrianam Alijevam – nespēja to raidīt tālāk par 14 metriem, ceturtā vieta ar rezultātu 13,97 metri. Sāpīgi tas ir tāpēc, ka puisis ne vienu reizi vien ir pierādījis, ka var, bet atbildīgās sacīkstēs vienmēr kaut kā nedaudz pietrūkst. Toties diska mešanā izcīnīta bronzas godalga ar rezultātu 41,72 metri.

Vecumnieku novada domes sporta skolai veiksmīgākā bija Madara Lungeviča, kas ieguva otro vietu 300 metru barjerskrējienā ar rezultātu 48,14 sekundes.
 
U20 vecuma grupā bija salīdzinoši maz dalībnieku, tomēr populārākajās disciplīnās startēja spēcīgākie šī vecuma pārstāvji, tāpēc cīnīties par medaļām bija grūti. Lodes grūšanā uzvarēja Vecumnieku pārstāve Aleksandra Geslere ar rezultātu 12,97 metri.

Trīs tūkstošu metru skrējienā otro vietu ieguva Bauskas novada BJSS sportists Ruslans Smolonskis, beidzot distanci pēc desmit minūtēm un 7,2 sekundēm. Sportists ir pazīstams kā labs soļotājs, tomēr ik pa brīdim piedalās skriešanas sacīkstēs, izcīnot godalgas arī šajā sporta veidā.
Otro vietu 400 metru barjerskrējienā izcīnīja baušķenieks Deivids Šumskis ar rezultātu 56,99 sekundes. Diska mešanā trešā vieta iecavniekam Jānim Rūdolfam Štālam ar rezultātu 41,5 metri.
 
U16 grupā bija neveiksmīgi starti diviem potenciālajiem līderiem. Iecavniece Enia Tīna Šusta bija astotā 400 metru skrējienā un ceturtā 300 metru barjerskrējienā, paliekot bez godalgām. Airita Cimermane no Valles tikai devītajā vietā šķēpmešanā. A. Cimermane kopā ar treneri Gitu Briņķi Latviju pārstāvēs Baltijas jūras jaunatnes spēlēs, kas notiks no 3. līdz 5. jūlijam Vācijas pilsētā Brandenburgā. Cerams, tur veiksies labāk.

Starp pārējiem mūsu novadu sportistiem, kas Latvijas izlases sastāvā varētu startēt ārzemēs, jāmin šķēpmetēji. Uz Pasaules vieglatlētikas čempionātu U18 grupā Kolumbijā neviens – nedz Roberts Gļauda no Bauskas novada BJSS, nedz Kristaps Jaunpujens no Vecumniekiem – nebrauks, lai arī normatīvi ir izpildīti. Latvijas Vieglatlētikas savienība, ņemot vērā brauciena izmaksas, lēma sūtīt Patriku Gailumu, kuram pašlaik ir viens no labākajiem U18 vecuma rezultātiem pasaulē – 77,15 metri. Toties abu mūsu novadu sportisti, visdrīzāk, piedalīsies Eiropas Jaunatnes olimpiskajā festivālā Tbilisi jūlija beigās.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

???

Varnevič,kur tad ir informācija par Latvijas čempionātu U-18 grupai 19.-20.06?

pirms 5 gadiem, 2015.07.02 15:23

!!!

Nevar visu rakstīt bez cenzūras visam labi jāizskatās, bet tie ,. kas interesējās par sportu tāpat visu zina.

pirms 5 gadiem, 2015.07.05 11:44

Vietējās ziņas