Vieglatlētiem godalgas Iecavā

Iecavas stadionā 6. jūnijā notika Latvijas čempionāts vieglatlētikā U14 vecuma grupā. Dažāda kaluma medaļas izcīnījuši mūsu novadu jaunie sportisti.

Konkurence lielākajā daļā sporta veidu bija iespaidīga. Visvairāk dalībnieku bija meitenēm 80 metru skrējienā, kur piedalījās 113 sportistes. Tā liecina Latvijas Vieglatlētikas savienības mājaslapas informācija.

Visu trīs veidu medaļas Vecumnieku novadam. Niks Berlinskis bija labākais diska mešanā ar rezultātu 34,98 metri, arī trešā vieta lodes grūšanā ar rezultātu 12,05 metri. Savukārt valliete Airita Cimermane bija otrā šķēpa mešanā, raidot to 35,08 metru tālumā. Sportistes trenere Gita Briņķe pastāstīja, ka meitene kopā ar treneri aicināta piedalīties Latvijas izlases sastāvā starptautiskās sacīkstēs Austrijā.

Mājiniekiem veiksmīgākais bija skrējējs Rūdis Pēteris Lasmanis, kas uzvarēja 300 metru skrējienā ar rezultātu 42,17 sekundes. Bronzas godalga Sandim Šaškovam diska mešanā ar rezultātu 27,95 metri. Līdz medaļām puisim pietrūka lodes grūšanā – ar rezultātu 11,47 metri ceturtā vieta. Piektajā vietā 80 metru sprintā Artūrs Kalniņš, kurš finišēja pēc 10,68 sekundēm.

Baušķeniekiem medaļu klāsts varēja būt ievērojami plašāks, atzina trenere Ilze Ladusāne. Visneveiksmīgākais šajā ziņā bija Ralfs Vētra, kurš priekšsacīkstēs 80 metru barjerskrējienu veica ar trešo labāko rezultātu, bet finālā viņu diskvalificēja. Ceturtais rezultāts viņam augstlēkšanā ar rezultātu 1,46 metri. 80 metru skrējienā trešo vietu izcīnīja Aksels Griba, finišējot pēc 10,55 sekundēm. Viņam arī sestā vieta tāllēkšanā, aizlecot 4,81 metra tālumā.

Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skola par neveiksmēm atspēlējās 4x100 metru stafetes skrējienā – Aksels Griba, Artis Emīls Elmanis, Kristaps Sunteiks un Ralfs Vētra uzvarēja ar rezultātu 54,02 sekundes. Iecavnieki šoreiz ceturtie – Gvido Miezers, Artūrs Šteinbergs, Artūrs Kalniņš, Rūdis Pēteris Lasmanis finišēja pēc 56,31 sekundes.