Vienas dienas laikā pilnībā pārvērš mājas terasi Bauskā 1

Piedaloties Zviedrijas mājokļa labiekārtošanas preču veikala «IKEA» izsludinātajā konkursā, baušķenieki Olga un Edgars šonedēļ varēja aplūkot savu laimestu – moderni iekārtotu pašu mājokļa terasi Bauskā.

Jaunie baušķenieki nesen ievākušies namā, kas bijis visai sliktā stāvoklī. Edgars pats saviem spēkiem izremontējis iekštelpas, taču līdz terases iekārtošanai pāris vēl nebija ticis laika trūkuma dēļ.  Olga atklāja, ka tikai sapņojuši par jauku terasi, kur sanākt kopā ar draugiem, no rīta iedzert tēju vai izbaudīt siltos vasaras vakarus divatā.  Tuvākajā laikā bijusi ieplānota arī sālsmaizes ballīte, tāpēc  bijusi vēlme apdzīvot mājīgi arī terasi. «IKEA», pieaicinot profesionāļus, atslogojuši baušķeniekus īstajā brīdī.

«IKEA» dizainere Ieva Buka skaidro, ka, iekārtojot baušķenieku terasi, ņemti vērā vairāki aspekti. Kā vienu no tiem, viņa minēja terases piecstūra formu. «Tas nozīmē, ka nebūtu labi izmantot tikai mēbeles ar taisna leņķa stūriem, tālab bija nepieciešams meklēt neierastus iekārtojuma risinājumus. Mājas saimniekiem ir daudz draugu, un šajā ierobežota izmēra platībā bija jāieplāno iespējami daudz sēdvietu, tajā pašā laikā paredzot iespēju terasi pielāgot arī ikdienas pasēdēšanai divatā,» stāsta I. Buka.

Lai risinātu šos izaicinājumus, dizainere iekārtojumā izmantoja lietošanai ārā paredzētus moduļu dīvānus, saliekamo galdu un sienas paneļus ar soliem no «ÄPPLARÖ» kolekcijas. Galds var tikt pielāgots trīs dažādos izmēros, un ap to var sasēsties līdz pat desmit cilvēkiem, savukārt solos ir iestrādātas mantu glabātuves, kur salikt spilvenus un pledus, kad tie netiek izmantoti.

Lai būtu ērti pagatavot un pasniegt ballītes uzkodas, uz terases novietots arī neliels āra virtuves galdiņš – tajā ir vieta trauku glabāšanai, pakaramais dvieļiem vai plediem, turklāt to var izmantot kā ērtu papildu virsmu blakus grilam.

Terases iekārtojumam Ieva Buka ir izvēlējās moderno stilu, tumša koka mēbeles, kas piestāv terases koka margām. Krāsainie Āfrikas stila tekstilizstrādājumi, kā arī eksotiski augi terasei piešķirot svaigu un interesantu izskatu, pārliecināta ir dizainere.
Vienā terases stūrī atrodas vecs āra kamīns, ko mājas saimnieki neplāno izmantot uguns kurināšanai. Tāpēc I. Buka to pārvērta par dekoru, saliekot tajā sveces un lukturus, kas izskatās stilīgi, palīdz radīt romantisku noskaņu un ir drošāki nekā atvērta uguns.

«Esmu ļoti priecīga par terases iekārtojumu – tās stils pilnībā atbilst manai gaumei un man patīk praktiskās detaļas, turklāt es nojaušu, ka šī būs mūsu iecienītākā vieta vasarās,» Olga dalās iespaidos par pārvērtību rezultātu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas