Viesturos asfaltēs «dzīvības ceļu» 2

Viesturu pagasta padomes sēdē 26. februārī deputāti sprieda par 203 tūkstoš latu izlietojumu ceļu remontam.Tā ir tā saucamā «cukura ceļa» nauda, kas pašvaldībai iedalīta pēc cukura nozares likvidācijas.Sākotnēji bija iecerēts šos līdzekļus tērēt vairāku stipri bojātu ceļa posmu remontam. Pagasta padomes priekšsēdētāja Aija Udalova paskaidroja, ka tā nevarēs rīkoties: «Šī ir ES piešķirtā nauda, un tur prasības ir ļoti stingras. Veicamiem darbiem ir jāizstrādā projekti, tiem varam tērēt astoņus procentus jeb aptuveni 16 000 latu. Esmu noskaidrojusi, ka par šādu summu varam projektēt remontdarbus nepilnus divus kilometrus garam ceļa posmam. Mans priekšlikums ir salabot un asfaltēt daļu no tā saucamā dzīvības ceļa jeb posmu no Širvjiem uz Viesturiem.» Viņai piekrita deputāte Iveta Burkāne: «Iesāksim vienu posmu, varbūt pēc kāda laika būs papildu nauda, asfaltēsim ceļu tālāk.»  Deputāts Guntis Sīmanis aicināja izvērtēt, kuru no šī ceļa posmiem labāk asfaltēt. Savukārt deputāts Nauris Brūvelis ieteica sagatavot projektu, ar speciālistiem izvērtēt, kur būtu mazāki izdevumi, un tad to posmu arī remontēt. Viesturu pašvaldības pārziņā esošais «dzīvības ceļš» ir nedaudz vairāk kā piecus kilometrus garš. Paredzams, ka tuvākajā laikā varētu remontēt, arī klāt asfaltu posmā no Elejas šosejas caur Vairogu uz Jaunsvirlauku. Tad pagasta asfaltētais ceļš savienotos ar valsts ceļu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

vietējā

Varbūt vajadzētu saremontet posmu no Viesturiem lidz Īslīces upei,tas posms ir vienkārši briesmīgs.Ceram ka tā arī būs.Lai izdodas.

pirms 13 gadiem, 2008.03.01 10:04

vietējais

nu ļoti jauki izklausās!
ceļš uz Jaunsvirlauku gan vispirms ir kapitāli jāatjauno (ieskaitot lielsaimnieku pie laukiem pieartos grāvjus, citādi vietām ceļš par lauku zemāks)..
lai veicas!

pirms 13 gadiem, 2008.02.27 14:59

Vietējās ziņas