Vietējie jaunieši piedalās 9. Jauniešu Saeimas darbā 4

Bauskas un Iecavas jaunieši aprīļa beigās piedalījās 9. Jauniešu Saeimas darbā.

Šogad, 26. aprīlī, Jauniešu Saeimas sēdes darba kārtībā galvenā tēma bija «Jaunietis. Latvija. Eiropas Savienība». 94 jaunieši pulcējās Latvijas Republikas Saeimā, lai iepazītos ar likumdevēja darba specifiku un no parlamenta tribīnes uzrunātu līdzaudžus par aktuālām tēmām Latvijas un Eiropas Savienības nākotnes veidošanā. Pasākumā piedalījās jaunieši arī no Bauskas un Iecavas novada.

Darbība Jauniešu Saeimā ir pietuvināta reālajam parlamenta darbam – likumu izstrādes procesam komisijās un Saeimas sēdēs. Lai pieņemtu deklarācijas, dalībniekiem par šīm tēmām bija jādiskutē no parlamenta tribīnes.

Pasākuma pirmajā daļā Jauniešu Saeimas dalībnieki pulcējās Saeimas sēžu zālē, lai apstiprinātu deputātu mandātus un komisijas sastāvu un dotu svinīgo solījumu. Jauniešu Saeimas deputātu darbu koordinēja Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, kā arī četri Jauniešu Saeimas prezidija locekļi, kas vēlēšanās bija ieguvuši lielāko balsu skaitu.

9. Jauniešu Saeimas prezidija locekle Eva Ķeruže stāsta: «Šis gads bija īpašs ar to, ka ar 643 balsīm iekļuvu Jauniešu Saeimas prezidijā. Esot prezidija loceklei, man bija iespēja vairāk nekā 90 jauniešu priekšā vadīt sēdi, kurā izskatījām deklarāciju «Par izglītības iespējām». Tas bija ļoti īpašs un atbildīgs uzdevums, kuru uzticēja Ināra Mūrniece, taču tiku veiksmīgi ar to galā. E. Ķeruže aicina ikvienu iesaistīties šajā pasākumā, jo, darbojoties Jauniešu Saeimā, ir unikāla iespēja saprast to, kāda ir deputātu ikdiena, kā tiek pieņemti lēmumi. «Vērienīga iespēja smelties jaunas zināšanas par jauniešiem aktuāliem jautājumiem un iegūt jaunus draugus,» tā «Bauskas Dzīvei» sacīja Eva Ķeruže.

Pēc pirmās sēdes Saeimas sēžu zālē dalībniekiem sākās darbs komisijās – Eiropas lietu komisijā, Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā un Ārlietu komisijā.

Bauskas 2. vidusskolas 12. klases skolēns Austris Stankevics vadīja Saeimas Ārlietu komisiju. Viņa uzdevums bija pārstāvēt visu komisijas dalībnieku intereses no Saeimas tribīnes. «Šis pasākums, manuprāt, dod iespēju iegūt jaunus kontaktus, aizstāvēt savu pārliecību, ideju un mācīties būt diplomātiskam,» stāsta Austris. Jaunietis novēl ikvienam darīt savu sirdslietu un iesaistīties politikā vai vismaz būt informētam par to, kas notiek. Viņš atsaucas uz grieķu domātāja Perikla teikto: «Tikai tāpēc, ka tu neizrādi interesi par politiku, tas nenozīmē, ka politika neizrāda interesi par tevi.» Austris atzīst, ka viņš nebija uztraucies, kad vajadzēja runāt no tribīnes.

Pēc komisiju darba sākās Jauniešu Saeimas otrā sēde, kuras darba kārtībā tika iekļauta četru deklarāciju projektu izskatīšana.

Katrīne Ūdre no Bauskas darbojās Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā un apsver ideju nākotnē studēt politoloģiju. «Mans mērķis bija iziet no savas komforta zonas. Šajā pasākumā ikviens var gūt pieredzi, aizstāvot savas intereses, kā arī iepazīt jaunus draugus,» vērtē K. Ūdre. Viņa aicina nebaidīties un uzdrīkstēties, jo tā iespējami lielākie panākumi.

Jauniešu Saeimas sēdēs jaunieši izskatīja dažādus deklarāciju projektus un centās pārliecināt līdzaudžus atbalstīt ideju. Lai kandidētu 9. Jauniešu Saeimā, jauniešiem bija nepieciešams iesniegt ideju vēlēšanām.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

ziņa

Diemžēl, rakstā nav minēti visi novada jaunieši, kas piedalījās 9.Jauniešu Saeimā. Tātad - nepilnīga ziņa!

pirms gada, 2019.05.05 14:16

ko tad padarīs

Diemžēl, rakstā minēti jaunieši, kuri pārstāvēja Bauskas skolas :)

pirms gada, 2019.05.05 19:24

Reformietis

Pēkšņi Iecava tiek pievienota Bauskai? Reforma it kā vēl nav

pirms gada, 2019.05.05 19:55

S

Prieks par Austri. Izaudzis gudrs, erudīts un pieklājīgs jaunietis.

pirms gada, 2019.05.07 11:55

Vietējās ziņas