Vietējie uzņēmēji piedāvā praktiskas nodarbības jaunajiem automehāniķiem

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības jaunie automehāniķi šogad jau divas reizes izmantojuši iespēju darboties praktiskās nodarbībās vietējos uzņēmumos.

Pirmā kursa automehāniķus uz šīm nodarbībām ved Saulaines teritoriālās struktūrvienības (TS) pedagogs Dagnis Dārznieks. Viņš pastāstīja, ka ar vairākiem uzņēmējiem apspriesta iespēja piedāvāt jauniešiem šādas nodarbības. Pašlaik vienošanās panākta ar diviem uzņēmumiem.

Saulaines TS 1.as kursa automehāniķi 11. aprīlī devās uz autoservisu Bauskā – Gunta Minkeviča IK «Auto G.M.». Uzņēmuma galvenais nodarbošanās veids ir tā dēvētā «auto kapsēta» – mašīnu izjaukšana, nodrošinot ekoloģijai bīstamo vielu savākšanu, rezerves daļu komplektēšanu un atlikušo materiālu efektīvu izmantošanu. Puišiem tā bija lieliska iespēja izpētīt mašīnas komplektēšanas procesu no otras puses – ar izjaukšanas palīdzību.

Savukārt tirdzniecības uzņēmums «Wurth» 22. martā Bauskas veikalā nodrošināja praktisku mācību stundu par skrūvēm, vītnēm un kniedēšanu. «Šī ir mācību stunda – profesionālā moduļa sastāvdaļa «Remonta pamati». Pētījām un izmēģinājām skrūvju savienojumus, vītņu iegriešanu, atjaunošanu, nolauztu skrūvju izņemšanu,» informē D. Dārznieks.

Jauniešiem par skrūvju vītņu vēsturi, īpatnībām un dažādiem rūpniecības knifiem stāstīja «Wurth» Latvijas uzņēmuma lielo klientu vadītājs un produktu speciālists tieši par skrūvēm Arnis Zitāns.

«Šādu interesi vērtēju ļoti pozitīvi. Reti kura izglītības iestāde vēlas atbraukt un iepazīties ar kaut ko ārpus skolas. Toties pie mums visu var redzēt un izmēģināt dabā. Šie jaunieši mācās par mehāniķiem un jebkurā gadījumā ir mūsu potenciālie klienti. Jo vairāk viņi zinās, jo gan viņiem pašiem profesionālajā darbā, gan mums nākotnē kā pārdevējiem būs vieglāk. Arī viņu darba devēji nākotnē šīs zināšanas novērtēs,» atzīst A. Zitāns.

Skrūvju meistars jauniešiem piedāvāja izmēģināt arī kniedēšanas rīkus. Savukārt praktiskajā nodarbībā ar skrūvēm varēja atjaunot sabojāti vītni motora apvalkā. Reizē jauniešiem bija iespēja iepazīties ar jaunākajiem piedāvājumiem drošības jomā.

Pedagogs D. Dārznieks cer, ka šādas praktiskas nodarbības piekritīs organizēt aizvien vairāk Bauskas novada uzņēmēju. Tas palīdzētu jauniešiem gūt iemaņas un arī pašiem uzņēmējiem ļautu parādīt sevi iespējamajiem nākotnes klientiem vai pat darbiniekiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas