Vietējos uzņēmumos ārkārtējā situācijā pārkārto darba organizāciju

Izsludinot ārkārtējo situāciju, valdība noteikusi darba devējiem organizēt procesus uzņēmumā tā, lai klātienē saskarē ar klientiem un kolēģiem strādātu tikai darbinieki ar «Covid-19» sertifikātiem. Kā notiek pielāgošanās šiem apstākļiem, «Bauskas Dzīvei» atklāj uzņēmumu valdes locekļi Bauskā un Iecavā.

«Kvēle» ir pilna cikla energobūvniecības uzņēmums, kurš specializējas elektroietaišu un energoapgādes objektu projektēšanā, izbūvē un ekspluatācijā. ĢIRTS KARPOVIČS, SIA «Kvēle» valdes loceklis, skaidro: «Uzņēmumā katram darbiniekam veicam izvērtējumu, kad arī izšķiramies, vai ir nepieciešams «Covid-19» sertifikāts vai tas nav vajadzīgs. Kā likumā ir rakstīts, ka ir jāizvērtē situācija, tā arī darām. Ir darbinieki, kuriem nav nepieciešams sertifikāts, jo viņi strādā vieni. Piemēram, ja nepieciešams darbiniekam doties pie klienta, tad piesaistīsim strādājošo ar «Covid-19» sertifikātu; ja darbinieks brauc vai strādā kopā ar citiem, tad visiem jābūt sertifikātam. Izvērtēšanas laikā mēs to pārrunājam. Daudziem nepatīk, ja viņus piespiež vakcinēties.»

Ģ. Karpovičs uzskata, ka valdības lēmumi ir haotiski un nepārdomāti, valdība dara, nepadomājot par sekām: «Tagad, piemēram, ja darbinieks sācis vakcinēšanos, viņam tāpat jāveic maksas tests, lai gan viņš ir sācis pildīt valdības lēmumu. Ir skaidrs, ka ierobežojumiem bija jābūt, bet šeit ir runa par ierobežojumu izpildījumu. Process ir ļoti sarežģīts. Darbs tiek pārkārtots attiecībā uz vakcinētajiem un nevakcinētajiem darbiniekiem.»

Akciju sabiedrība (a/s) «Balticovo» ir lielākais olu un olu produktu ražotājs Ziemeļeiropā, kas bāzēts Iecavā. TOMS AUŠKĀPS, a/s «Balticovo» komunikācijas un attīstības direktors, valdes loceklis, komentē: «Mums ir svarīgi, lai «Balticovo» darbinieki ir veseli un jūtas droši, līdz ar to darbinieku vakcinācijas jautājumam pieejam individuāli skaidrojot un izglītojot tā vietā, lai kauninātu. Izvērtējam arī rīcības plānus situācijai, kad daļa no 350 pašreizējiem darbiniekiem nebūs vakcinējusies. Tādā gadījumā turpināt darboties reizē ar vakcinētajiem un nevakcinētajiem darbiniekiem mūs ierobežos ražošanas standartu augstās prasības.»

«Balticovo» birojā un ražotnē tiek ievēroti stingri drošības noteikumi, ko paredz ne tikai pandēmijas ierobežošana, bet arī ražošanas standarti atbilstoši HACCP pārtikas nekaitīguma vadības sistēmai un «BRC Food» A līmenim, skaidro T. Auškāps.

Tie darbinieki, kuru darba specifika to pieļauj, tiek novirzīti strādāt attālināti visās «Balticovo» ražotnēs. Strādājošajiem, kuriem nav iespējams strādāt attālināti, tiek nodrošināti darba apstākļi, ņemot vērā noteiktos valdības lēmumus par epidemioloģiskajiem pasākumiem un to ievērošanu.

«Nepārtraukti domājam par uzlabojumiem. Piemēram, rūpējoties par fizisko un mentālo veselību, izbūvējot jaunu šķirošanas cehu, esam panākuši atteikšanos no darba nakts maiņās. Protams, ka mums kā darba devējam jauno epidemioloģisko drošības pasākumu īstenošana ir izaicinājums, nemitīgas sarunas ar darbiniekiem, vienlaikus nodrošinot uzņēmuma nepārtraukto darbību,» atzīst T. Auškāps.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas