Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Viļa Plūdoņa dzejas ekspresis raisa lielu interesi

Braucienā pa Bauskas novadu, sasaistot pagātni ar tagadni, ceturtdien, 6. martā, ceļā devās Viļa Plūdoņa dzejas ekspresis.
Tā bija Bauskas Centrālās bibliotēkas speciālistes Laimdotas Ozoliņas rūpīgi pārdomāta un izplānota akcija, kas guva plašu ievērību. Dziedot tautasdziesmas, dalībnieki pirmos uzrunāja Bauskas novada domē strādājošos.
 
Skanēja V. Plūdoņa dzeja, tika nolasīti interesanti biogrāfijas fakti. Zinošākie klausītāji, atbildot uz jautājumiem, saņēma dāvanu – Reiņa Ādmīdiņa grāmatu «Lejenieku zāle, Lejenieku sniegs». Zaķu māte, V. Plūdoņa memoriālās mājas «Lejenieki» saimniece Signe Samsone, visus cienāja ar zaķu «konfektēm» – burkāniem.

No novada domes dzejas ekspreša dalībnieki devās uz Bauskas Valsts ģimnāziju, kur jubilāram veltītus priekšnesumus bija sagatavojuši skolēni. Sanākušo ieinteresētā līdzdarbošanās pasākuma organizētājus priecēja katrā no desmit ekspreša pieturvietām. «Esmu ļoti patīkami pārsteigta par cilvēku atsaucību. Iecere šādā, neparastā veidā sākt dzejnieka jubilejas svinības bijusi pareiza. Tas dod spēku strādāt un gatavot vēl citus interesantus sarīkojumus visu gadu,» «Bauskas Dzīvei» atzina L. Ozoliņa.
 
Dzejas ekspreša pieturās Bauskas bērnu bibliotēkā, 2. vidusskolā, pilsētas pamatskolā, kā arī Ceraukstes pagastā braucēju pulkam pievienojās jauni interesenti. Viņu vidū pilsētas pamatskolas 3.a klase un audzinātāja Aija Dūmiņa. Viņas skolēni,  iedvesmojoties no V. Plūdoņa lirikas, bija izveidojuši pašsacerēto dzejoļu grāmatu. Tā tika uzdāvināta Bauskas Centrālajai bibliotēkai.

Pašvaldības gādātajā lielajā autobusā vietu atrada arī Bauskas bērnu un jauniešu centra teātra sporta pulciņa «Magno» dalībnieki, tostarp Iecavas vidusskolas 11. klases audzēknis Dāvis Zāģers. «Atzīšos, manas zināšanas par Plūdoņa daiļradi nav diez ko spožas. Tādēļ līdzdarbošanās šajā dzejas ekspresī man sniegusi daudz jaunas informācijas,» atklāj vidusskolnieks.

Līdzīgi spriež arī Bauskas sākumskolas 6. klases audzēknis Matīss Kataņenko, kurš ekspreša pieturvietās sanākušos priecēja ar ļoti izteiksmīgu dzejoļa «Ozoliņš un beka» lasījumu. «Man patīk Plūdoņa dzeja, jo tā ir interesanta un labi izprotama. Noderīgs šķiet arī šāds pasākums. Uz to atnākot, cilvēki var vairāk uzzināt par dzejnieku. Iespējams, kāds te izdzirdēs kaut ko pavisam jaunu,» tā spriež skolēns.
Apmeklēs «Lejeniekus»

Ceraukstes pagasta Mūsas ciemā dzejas ekspreša braucējiem pievienojas pensionāre Vija Afoņina. «Bauskas Dzīvei» kundze pastāstīja, ka uzaicinājumu piedalīties dzejas ekspresī saņēmusi no vietējās bibliotekāres Rutas Dubinskas. «Ļoti labprāt paskatīšos, ko būs sagatavojuši skolēni, kā arī citi pie mums atbraukušie. «Lejeniekos» esmu bijusi pirms daudziem gadiem. Tagad izmantošu iespēju turp aizbraukt. Noteikti uzzināšu arī ko jaunu,» cerību izteica V. Afoņina.

Līdz ar Bauskas Centrālās bibliotēkas un to filiāļu darbiniekiem, skolēniem dzejas ekspresī iesaistījās latviešu valodas un literatūras pasniedzēja Vija Cerusa. Viņa neslēpa gandarījumu par pasākuma apmeklētāju ieinteresētību. Īpaši viesu uzņemšanai bija gatavojušies skolu, Ceraukstes bērnudārza audzēkņi. Mazuļi pat izspēlēja lomās Plūdoņa dzejoli «Traucējums».
 
Pēc viesošanās Griķu pamatskolā dzejas ekspresis braucienu noslēdza «Lejeniekos». Te atkal skanēja skolēnu runātā dzeja, bērni iesaistījās izziņas spēlēs.

Turpinot Viļa Plūdoņa 140. jubilejas pasākumus, piektdien, 7. martā, Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejā notiks zinātniskā konference. Nākamnedēļ, 13. martā, Bauskas kultūras centrā interesentus gaidīs tematiskajā pēcpusdienā «Cel, latviet’, galvu augstāku!». Emocionāli pacilātā un patriotiskā noskaņā varēs baudīt kora dziedājumu, Bauskas Valsts ģimnāzijas jauniešu, kā arī jaunā aktiera novadnieka Jēkaba Reiņa dzejas lasījumus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas