Viļa Plūdoņa muzejā notiks dzejas izrāde «Plūdons un Upes dievs» 1

Bauskas novada Ceraukstes pagasta Viļa Plūdoņa muzejā šodien notiks dzejas izrāde "Plūdons un Upes dievs", portālu informēja muzeja vadītāja Elīna Kūla-Braže.

Izrāde notiks Bauskas novada Ceraukstes pagasta "Lejniekos" plkst.19.

Dzejas izrādi iestudējis Jaunā Rīgas teātra aktieris Vilis Daudziņš. "Skanēs baisas un jutekliskas balādes, heroiskas poēmas, un arī pa kādai smieklīgai rindai, kas tik labi raksturo šo daudzšķautnaino dzejnieku," izrādi raksturoja Daudziņš.

Četri mūziķi - Ieva Nīmane, Artūrs Bērziņš, Ernests Mediņš un Jēkabs Nīmanis - caurvīs lasījumu ar īpaši šim notikumam sarakstītu mūziku.

"Tas būs mūsu stāsts par mākslinieku ar neatkārtojamu muzikalitāti un ritma izjūtu. Virtuozu vārda meistaru. Balāžu un poēmu karali. Cilvēku, kurš kļuva par Upes dievu Plūdoni," sacīja Daudziņš.

"Daiļlasīšana līdzās teātrim un dziedāšanai ir viens no cēlākajiem un augstākajiem izpriecas avotiem un viens no lietderīgākajiem un ieteicamākajiem sabiedrības laika kavēkļiem. Pacilādama jūtas un izglītodama prātu, daiļlasīšana veicina sabiedrības estētisko ieražu izdaiļošanu."

Tie ir Viļa Plūdoņa vārdi no viņa sarakstītās grāmatas "Deklamacija jeb daiļlasīšana". Izrādes veidotāji nolēma sekot dzejnieka aicinājumam.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Varimants Plūdons

Paldies Daudziņa kungam un Viļa Plūdoņa muzeja vadībai par mana tēva dzejas izrādes izkārtošanu.

pirms gada, 2019.05.31 21:47

Vietējās ziņas