Vīnkalna ceplī gaida Lieldienas

Iecavā kopš pagājušā gada decembra atvērts Vīnkalna ceplis. Kaut arī tas pašlaik nav pieejams plašai publikai, var ierasties individuāli, iepriekš sazinoties. Darbi tur notiek – Pūpolsvētdienā no uguns tika izcelti melnie trauki, bet Lieldienu svētdienā no cepļa tiks izņemti krāsainie māla darbi.

Ginta Zaumane, cepļa saimniece, seko līdzi valstī noteiktajiem pulcēšanās noteikumiem un gaida piemērotus laikapstākļus āra nodarbībām, jo te noteikti būs vieta māla trauku veidošanai, kur gaidīti gan pieaugušie, gan ģimenes ar bērniem.

Savulaik iecavniece Ginta Zaumane sāka aicināt kopā tās novadnieces, kurām bija vēlēšanās pamēģināt izveidot kādu māla trauku, tādu izrādījās daudz. Rīkojot regulāras nodarbības Ropažu podnieces Zandas Priednieces vadībā, realizējot kopā ar biedrību «Iecavas sieviešu klubs «Liepas»» projektu «Iecavā uzzied ne tikai dārzi, bet arī keramika», Ginta saskatīja, ka iecavnieču radošumam jāļauj attīstīties. Tā tika pieņemts lēmums būvēt cepli svēpētās keramikas apdedzināšanai.

Darbojoties ar mālu, jūtot, kā paša rokās māla pikucis pārvēršas par trauku, var izsapņot visskaistākos sapņus – izveidot to, ko veikalā nevar nopirkt. Veltīt laiku mālam nozīmē veltīt laiku sev. Tā nav tikai veidošana, tā ir arī līdzināšana, pulēšana, vēlāk eļļošana un mazgāšana. Bļodiņas gatavošanai jāvelta vairākas stundas, jādomā, jāplāno vai gluži pretēji – jāatpūšas no domāšanas. «Tieši šis ir viens no iemesliem, kāpēc ceplis bija vajadzīgs tepat Iecavā – lai drīzāk būtu iespēja likt saimes galdā pašu darināto. Lai radošums piepilda namus ar rosību un smaidu!» par vīziju un arī realizāciju stāsta G. Zaumane.

Vīnkalna ceplis ir būvēts kā precīza Zandas Priednieces cepļa «Madze» kopija. «Tāpēc var teikt, ka Zanda ar mums ir dalījusies ne tikai trauku veidošanas prasmēs, bet arī kopā ar dzīvesbiedru palīdzējusi saprast, kādi noslēpumi slēpjas cepļa «vēderā». Savukārt mūrēšanu kā brīvprātīgo darbu uzņēmās mūsu ģimenes draugs Dainis Kravals. Par to Dainim vēlreiz milzīgs paldies visu Iecavas mālotāju vārdā!» teic Ginta Zaumane.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas