Vīrietis Bauskā gūst apdegumus, sprāgstot degmaisījuma pudelei

 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi Bauskas, Iecavas, Vecumnieku un Rundāles novada iedzīvotājiem pagājušajā nedēļā, laikā no 15. jūnija līdz 21. jūnijam, steigušies palīdzēt 96 reizes, 14 gadījumos konstatētas dažādas traumas, pārsvarā sadzīves, informē NMPD Zemgales reģionālā centra vadītāja vietniece Ilona Indriksone. 


Vecumnieku novada Vecumnieku pagastā 19. jūnijā ap 90 gadu vecs vīrietis nokritis no traktora piekabes, kurā vesta skābbarība. Cietušais stacionēts ar politraumām. Savukārt Bauskā 21. jūnijā 60 gadu vecam vīrietim, strādājot garāžā, uzsprāgusi degmaisījuma pudele. Tādējādi viņš guvis plaukstu un vēdera termiskus apdegumus. Pats devies uz Bauskas slimnīcas uzņemšanas nodaļu, no tās pārvests uz citu slimnīcu. 


 Bauskas novada Ceraukstes pagastā 21. jūnijā 30 gadu vecs vīrietis darbojies ar fleksi. Tas izslīdējis no rokām un uzkritis uz kājas. Stacionēts ar kājas pirksta amputāciju un otra pirksta daļēju amputāciju, kā arī ar dragātām brūcēm kājā. 


NMPD aicina Jāņus svinēt atbildīgi. Ja nākamajā dienā jāsēžas pie automobiļa stūres, tad ar alkoholu aizrauties nevajadzētu. Jo stiprāks grādīgais dzēriens lietots, jo ilgāka tā izvadīšana no organisma. Turklāt nevajadzētu vadīt transportlīdzekļus arī tad, ja nav lietots alkohols, bet cilvēks nav izgulējies, arī miegainība bieži vien ir nelaimju cēlonis uz ceļa. Mašīnā svarīgi neaizmirst piesprādzēt bērnus. Arīdzan aptuveni desmit iegūtas minūtes, riskējot ar braukšanu lielā ātrumā, tomēr nav tā vērtas, lai apdraudētu sevi un līdzcilvēkus.  

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas